IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th August 2008, 13:23
mbin mbin не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: България
Мнения: 50
Изпратете съобщение чрез ICQ до mbin
По подразбиране ВИСОКО КРЪВНО НАЛЯГАНЕ И ТРЕНИРОВКИ

Здравейте, искам съвет от по-знаещите тук. Бях "активно спортуващ" в залата до преди 5-6 месеца когато вдигнах кръвно и Доктора ми каза да спра тренировките и да почна с хапчетата... и така до сега, НО спорта ми липсва и си мисля , че няма начин да няма начин ... ако някой от Вас знае нещо по въпроса (линк, специалист или книга, или нещо друго) Моля да сподели... Предварително Благодаря и Успех на всички!!!
__________________
No pain, No gain!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th August 2008, 13:38
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Във фитнес залата ли си бил активно спортуващ ? Нормално е при вдигане на тежести кръвното да се покачва. Затова трябва да се съчетава с кардио тренировки, иначе започваш да се изморяваш много бързо и ставаш трудно подвижим.
Докато стабилизираш кръвното по-добре направи примерно 1 месец само кардио, тичай навън, карай колело. Трябва да натренираш сърцето, защото спортистите винаги са с ниско кръвно, това си е закон, освен ако не злоупотребяват само с тежести. Започвай само активни аеробни тренировки и после малко по малко ще вкарваш тежести.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th August 2008, 13:55
mbin mbin не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: България
Мнения: 50
Изпратете съобщение чрез ICQ до mbin
По подразбиране

да , в залата, и то от години, а кардио правех всяка сутрин на гладно+елкарнитин и по 35-40 мин. на 120-130 пулс. сърцето ми е 6, но имам генно заложено високо кръвно.
__________________
No pain, No gain!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th August 2008, 14:18
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ами и аз съм така за жалост. Така че освен спорта ще трябва да спазваш и много строго хранене, на първо място никаква сол и не само не добавяй сол в яденето, а избягвай всякакви храни, които може да съдържат сол. В 1-2 филийки хляб се съдържа нужното количество сол на организма за 1 ден, така че не се безпокой (понеже хората, които не разбират, казват - е нали солта е нужна на организма). След това всякакви кофеинови напитки, за жалост във фитнеса често се приема кофеин и по-често таурин, но пак трябва да ги избягваш, без кафета и кола. Червеното вино покачва кръвното, но 1 чаша на ден влияе много благоприятно на сърцето и стабилизира кръвното в дългосрочен план, така че ако можеш пий редовно по една. Цигарите също, които запушват кръвоносните съдове и като цяло всякакви пържени и подобни храни.
Здравословно хранене + спорт ще оправи дори и генно заложеното високо кръвно, поне докато не станеш на 40-50 години.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th August 2008, 14:42
mbin mbin не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: България
Мнения: 50
Изпратете съобщение чрез ICQ до mbin
По подразбиране

не зная ти на колко си, ама аз съм вече ... и това за храненето го зная... добрия ми холестерол е 2 пъти над нормата. Питах за вариант на спорт без анаеробната част от залата, но с анаболен ефект, ако някй знае...
__________________
No pain, No gain!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th August 2008, 16:00
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Няма такъв Освен някаква спортна гимнастика, но и там трябва да се тренира с тежести за сила.
Иначе прави спринтове, спринтът запазва мускулната маса като изгаря подкожните мазнини, общо взето много помага на мускулатурата, за разлика от маратона. Най-много по 30 секунди, после почивка с ходене, но при високо кръвно също не знам колко е добре да се натоварва така рязко сърцето
Всичко аеробно би горило мускула, освен ако през 15 минути не приемаш аминокиселини, но пък няма как да се натовариш за разтеж.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th November 2023, 16:16
MariaMmm MariaMmm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2023
Мнения: 5
По подразбиране

Аз съм спортист с опит, тренирам редовно почти всеки ден. Преди година налягането скочи рязко след стрес и нервна работа. Експертът каза, че е хипертония. Можете да спортувате, но без тежки натоварвания и при условие, че използвате средства за подпомагане на работата на сърцето и кръвоносните съдове. Приемам капсулите Tonuplex. В момента няма проблеми с налягането. Но спрях да вдигам големи тежести, добавих повече кардио към тренировъчната програма.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВИСОКОКРЪВНОНАЛЯГАНЕТРЕНИРОВКИ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:19.