IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th August 2007, 20:40
Daneto Daneto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Sofia-City
Мнения: 49
По подразбиране слънчева алергия

Някой има ли същия проблем като моя?
Лечението със стандартните химии и лекарства ми е ясно... Нещо от "илачите на баба" или от даровете на природата ме интересува, ако случайно има такова.
__________________
Винаги може и по-добре...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th August 2007, 15:15
Аватара на pyceHka
pyceHka pyceHka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Русе/София
Мнения: 1 603
По подразбиране

да беше поразгледала форума ли?

http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3086

тук всеки е споделил начини за справяне с алергията, дано намериш нещо полезно въпреки, че "Лечението със стандартните химии и лекарства ми е ясно"
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th October 2007, 14:24
r_kov r_kov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 2
По подразбиране Слънчева алергия

Имам слънчева алергия от повече от 20 години. Първите години беше кошмар. Пиех хапчета, от които така ми се спеше, че не можех да се прибера от плажа. Кожата щипеше и сърбеше ужасно. Ето как "случайно" /слагам кавички, защото мисля, че няма случайни неща/ открих моето спасение.
Бяхме на тих страничен плаж със скала, която се оказа от чиста хума. Един следобед си направих маска на лицето. Като ми се стегна кожата, реших да намажа и обривите от алергията - белким ми мине. Не след дълго сърбежът и щипенето намаляха и успях да спя. Следващите дни ходех на плаж с разтворена с вода хума /като гъста боза/. Намазвах местата с обривите. Така ги предпазвах от слънцето и от изгаряна. Сега се сещам, че моята алергия се появява не веднага при излагане на слънце, а след 2-3 дни на плажа.
С времето проблемите отшумяха. За всеки случаи и до ден днешен не прекалявам с печенето и гледам да отида на море с поне няколко слънчеви или соларни бани.
Надявам се да Ви помогне!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: слънчеваалергия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:26.