IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th October 2008, 20:55
Аватара на eliniko
eliniko eliniko не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Plovdiv/ Worldwide
Мнения: 35
По подразбиране Металокерамика,или чиста-голяма ли е разликата?

Металокерамика,или чиста-има ли действително голямо значение и вариант при който металокерамичната корона да не се различава съвсем от естественият цвят на зъбите?
От друга страна чух че чистата керамика е доста по-чуплива мет.керамиката-вие какво ще кажете?
__________________
NIAMAM KIRILICA*** I NA MEN NE MI SE PI6E NA 6LIOKAVIACA! SORRY-VREMENNO E
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th October 2008, 21:17
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Аз те съветвам да си направиш цирконий
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th October 2008, 21:22
Аватара на eliniko
eliniko eliniko не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Plovdiv/ Worldwide
Мнения: 35
По подразбиране

Ок а ще ми кажеш цени? В Щатите това е адски скъпо,ако правя нещо то ще е в БГ.
__________________
NIAMAM KIRILICA*** I NA MEN NE MI SE PI6E NA 6LIOKAVIACA! SORRY-VREMENNO E
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th October 2008, 21:35
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

И тук е много скъпо но си заслужава Писах ти на лични
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th October 2008, 08:01
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Има голяма разлика.Въпросът е за кои зъби става дума.За фронта е много по-добре чистата керамика,съчетава супер естетика с необходима здравина.Циркониевите са със супер здравина и много добра естетика също!
Металокерамичните най-общо казано са нещо средно ,затова и най-евтино
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th October 2008, 08:43
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

а фасетите?в какви случаи се препоръчват те?
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th October 2008, 10:08
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Копирам едно мое съобщение от друг форум, защото има връзка с темата:

Често се случва, един или повече собствени зъби да са с променен цвят (поради употреба на медикаменти, тетрациклин, специфика на водата в региона, умъртвяване на зъб и т.н.)Също някои зъби може да е леко завъртяни (ротирани) или стоят неестетично в зъбната редица. В такъв случай може да се препоръчат фасети.
На зъба се изпилява само предната част (фасетка) и се изработва "плочка", фасета от керамика, която може да коригира както цвета така и неправилната позиция на зъба спрямо зъбната редица. Някои сравняват фасетите с ноктопластиката за по лесно разбиране от неспециалистите. С фасети се изпилява по-малка част от зъбната тъкан.

Фасетите не са показани при всеки. При дълбока захапка, къси зъби, кръстосана, изтриване на зъбите и др., не се препоръчват фасети. Тогава преминаваме към коронка. Тя обвива целия зъб и има по добра статика в следствие на по-голямата повърхност на залепване. Т.е, няма да се разлепва (обикновенно това става в най-неподходящия момент на делова среща или в новогодишната вечер да речем)

Материалите за изработка на корони и фасети са различни. Като се започне от обикновенната метало керамика, злато керамика, пресована керамика, титан керамика, Ин церам "алумина"- чиста керамика от алуминиев оксид и се стигне до циркониев оксид - стабилизиран с итрий, материал който надхвърли най-смелите очаквания на специалистите за здравина и естетика и който непрекъснато се развива.

Разликите между материалите, освен в здравината, в красотата на пресъздаването на зъбния цвят са и в ценови аспект.

Цените на които се предлагат различните видове конструкции варират според различни фактори: каква е конструкцията, район на практиката (София и Варна държат най-високите цени), качество на оборудването на клиниката, на зъботехническата лаборатория и т.н.

Циркониевия оксид е най здравия за сега естетичен дентален материал. Понеже цвета му е зъбен, го няма специфичнито сивеене на цвета, както при метало керамиката.

Мога да кажа, че корона от циркониев оксид може да се намери на цени от 500 до 1500 лв. на зъб......но внимание !!!!
Вече има и циркон менте! Китайски.

В България, зъботехническата лаборатория е инвеститора в материалите и машините за производство на циркон-керамика. Инвестицията е от 200.000 до 50.000 Евро. Изработката на такава корона струва около 300 лв.
Останалото от цената, която ви предлагат са зъболекарска подготовка и манипулации.

Етично е корона от циркониев оксид да струва от кабинета 500/600 лв. обща цена, но всеки уважава труда си различно!
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th October 2008, 14:51
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

По едно и също време си правих зъбите със мой колега,той си сложи чиста керамика а аз цирконий е разликата е огромна на него от 100 км му личи че са му изкуствени зъбите а за мойте никой не вярва че не са мои....Свелотражението е много различно....
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th October 2008, 21:37
Mishelin Mishelin не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 309
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Аз те съветвам да си направиш цирконий

Съвсем скоро и аз се убедих в това - страхотни са.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th October 2008, 22:22
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Това е галерията "цирконий" от сайта на моята лаборатория:
http://www.dent-omega-bg.com/index.p...0&id=11&mid=55
А това е случай с "Алумина" - чиста керамика:
http://www.dent-omega-bg.com/index.p...0&id=11&mid=64
Галериите са предназначени повече за професионалисти и не наблягат толкова на "преди", "след", а на манипулациите, но който има търпение да ги разгледа, ще разбере, че разлика в естетиката между видовете чиста керамика няма.

И двата вида керамики се водят чисти, тоест не съдържат метал. Доколко е естетичен крайния резултат зависи от подготовката на зъбите и професионализма на този, който ги изработва.
Зъбите на двама души изработени от един и същи материал, но от различни специалисти, намате представа, колко много може да се различават.
Разликата между "алумина" и "цирконий" е най вече , че от първата се изработват само единични зъби, а от втората може да се изработват цели зъбни редици.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Металокерамикаиличистаголямалиразликата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:10.