IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 14th June 2007, 11:54
Аватара на radosfsf
radosfsf radosfsf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Sofia
Мнения: 2 040
Изпратете съобщение чрез ICQ до radosfsf
По подразбиране

За жалост истината е че любовта е нищо в сравнение с парите.Парите ще погубят света-всичко се върти около тях-вайни,спорове,омраза.Какво остана за любовта?Така че обичайте се докато все още има такава възможност
__________________
http://vbox7.com/play:3c20fd1b
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14th June 2007, 13:05
Аватара на bluebell
bluebell bluebell не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: varna
Мнения: 69
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от radosfsf
За жалост истината е че любовта е нищо в сравнение с парите.Парите ще погубят света-всичко се върти около тях-вайни,спорове,омраза.Какво остана за любовта?Така че обичайте се докато все още има такава възможност
и аз така мисля.за жалост хората са озлобени и забравят за хубавите неща(любовта)има толкова омраза и завист,че тя остава някъде назад.а какво по хубаво от нея
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14th June 2007, 15:41
Аватара на mitte
mitte mitte не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 162
По подразбиране

О,небеса каква тема!
Чудя се откъде да започна???!!!
Може би се усеща накъде ще бия ,ако някой се загледа в подписа ми!
__________________
Ако не ти кой- ако не сега кога?
Улови мига!)
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14th June 2007, 16:11
Аватара на Lady1357
Lady1357 Lady1357 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 2 729
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady1357
По подразбиране

Любовта,братя мои,е най-трагичното,което съществува на този свят и в живота.Любовта е рожба на измамата и ражда разочарованието.Любовта е утеха в безутешността,единствения лек срещу смъртта,защото тя е нейна сестра. Мигел де Унамуно
__________________
За да почувствате цената на това,което притежавате,представете си,че сте го изгубили.
Плутарх
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14th June 2007, 18:07
Аватара на mitte
mitte mitte не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 162
По подразбиране

До тук 7 мнения против и 2 за любовта!
Като добавя,че и моето е за стават 7 против и 3 за любовта!
70% против и 30% за любовта!
Не е зле имайки предвид еднообразния материализъм в който живеем.
Само в началото ще уточня,че аз не говоря за любовта между мъж-жена(това е само едно от многото и проявления).Ще говоря за любовта в най-мащабен смисъл - вселенски.
За мен любовта е РЕАЛНА СИЛА която движи цялата вселена и именно това е връзката на всичко живо и неживо с първопричината(Бог,Алах и т.н.) Едно от доказателствата за любовта е тази между мъжа и жената.На никой не можете да обясните какво е да си влюбен,но всеки който е бил знае много добре какво е чувството и не може да го сбърка.
А замисляли ли сте защо точно ЛЮБОВТА,а не надеждата,омразата,парите или нещо друго ще спасява света.Има една тема която никога не остарява-->> любовта.Само че тя е нещо много по-всеобхватно от колкото си мислим.
А как ще го спаси ли? Гледайте филма "ПЕТИЯ ЕЛЕМЕНТ" на Люк Бесон,с Брус Уилис и Мила Йовович и ще разберете как!
Има нещо друго което мен понякога ме притеснява и то е:
Иска ли наистина света да бъде спасен?
__________________
Ако не ти кой- ако не сега кога?
Улови мига!)
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14th June 2007, 21:30
Неспокойната моторетка Неспокойната моторетка не е на линия
Banned
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: France, Lyon
Мнения: 1 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lady1357
Любовта,братя мои,е най-трагичното,което съществува на този свят и в живота.Любовта е рожба на измамата и ражда разочарованието.Любовта е утеха в безутешността,единствения лек срещу смъртта,защото тя е нейна сестра. Мигел де Унамуно



Ами да предложим тогава на въпросния Мигел да вземе един чук и до го засили срещу главата си. Така двете сестри ще станат три -Безутеха+Смърт+Реална Болка.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 15th June 2007, 02:25
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: Любовта ще спаси света

Цитирай:
Първоначално написано от __SpOO__
Колкото прости толкова и сложни въпроси. Хайде да дискутираме.
ти самият изпитваш ли я- тя в сърцата ни Ето ТУКА какво пише за нея:

ГЛАВА 13.
1. Да говоря всички езици човешки и дори ангелски, щом любов нямам, ще бъда мед, що звънти, или кимвал, що звека.
2. Да имам пророчески дар и да зная всички тайни, да имам пълно знание за всички неща и такава силна вяра, че да мога и планини да преместям, - щом любов нямам, нищо не съм.
3. И да раздам всичкия си имот, да предам и тялото си на изгаряне, - щом любов нямам, нищо ме не ползува.
4. Любовта е дълготърпелива, пълна с благост, любовта не завижда, любовта се не превъзнася, не се гордее,
5. не безчинствува, не дири своето, не се сърди, зло не мисли,
6. на неправда се не радва, а се радва на истина;
7. всичко извинява, на всичко вярва, на всичко се надява, всичко претърпява.
8. Любовта никога не отпада, а другите дарби, ако са пророчества, ще престанат, ако са езици, ще замлъкнат, ако са знание, ще изчезнат.
9. Защото донейде знаем и донейде пророчествуваме;
10. но, кога дойде съвършеното знание, тогава това "донейде" ще изчезне.
11. Когато бях младенец, като младенец говорех, като младенец мислех и като младенец разсъждавах; а като станах мъж, оставих младенческото.
12. Сега виждаме смътно като през огледало, а тогава - лице с лице; сега зная донейде, а тогава ще позная, както и бидох познат.
13. А сега остават тия три: вяра, надежда, любов; но по-голяма от тях е любовта
Отговори с цитат
  #18  
Стар 15th June 2007, 09:05
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от radosfsf
За жалост истината е че любовта е нищо в сравнение с парите.Парите ще погубят света-всичко се върти около тях-вайни,спорове,омраза.Какво остана за любовта?Така че обичайте се докато все още има такава възможност
ами аз мисля че парите един ден може да не са така да се каже модерни. те хората и без пари могат да живеят, но без любов си е кофти. любовта никога няма да остане на заден план, защото няма нищо по хубаво от това да си обичан и да обичаш а хората който казват че любовта е мит или измислица сигурно въобще не са изпитвали подобно чувство или просто са били много наранени и си спомнят само болката.

__SpOO__ а твоето мнение?
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15th June 2007, 09:30
Аватара на radosfsf
radosfsf radosfsf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Sofia
Мнения: 2 040
Изпратете съобщение чрез ICQ до radosfsf
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
а хората който казват че любовта е мит или измислица сигурно въобще не са изпитвали подобно чувство или просто са били много наранени и си спомнят само болката.
Beatiful права си любовта е велико нещо.Но за жалост съм прав за парите...
__________________
http://vbox7.com/play:3c20fd1b
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15th June 2007, 11:10
Аватара на mitte
mitte mitte не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Desiro

Ами да предложим тогава на въпросния Мигел да вземе един чук и до го засили срещу главата си. Така двете сестри ще станат три -Безутеха+Смърт+Реална Болка.
Ахахааахаха оригинално! Всъщност май оригиналните изказвания против любовта(като на Мигел),че е лоша,че я няма,че не струва,че е еди кво си,май са чисто и просто оригинални изказвания за болката която тези хора са изпитали от любовта.
__________________
Ако не ти кой- ако не сега кога?
Улови мига!)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Любовтащеспасисвета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:10.