IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 13th February 2009, 08:45
Аватара на nautti_kitty
nautti_kitty nautti_kitty не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Бургас
Мнения: 3
По подразбиране

Не е само за бала, по-принцип искам да започна да си тренирам и да се стегна, но исках да има резултати до бала, за да имам по-хубаво тяло тогава. Всички ми се смеят като кажа, че искам да отслабна и да се стегна, защото не може да се кажи, че съм дебела ... обаче аз самата искам да си пооправя телцето, за да се чувствам по-добре
Приятелят ми ме посъветва да си потърся програма преди да съм тръгнала на зала, за да мога като отида да знам какво точно да правя там, където ще ходим май няма инструктори. Все пак благодаря за съветите и все пак ако знаете някоя добра програма за стягане бих се радвала ако ми я кажете
Отговори с цитат
  #12  
Стар 13th February 2009, 09:50
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Съветвам те да отидеш някъде, където има инструктор, дори това да означава да не ходите заедно с приятеля ти. Много по-важно за правилно научаване на упражненията, е да ти ги показва инструктор, а не приятеля... + това фитнес с приятели никога не дава много плодотрворни резултати
Разбира се, само в случай, че имаш възможност...
Тренировката е в пъти по-ефективна, когато има някой, който да ти виси на главата и ти казва "на така, а така". Даже бих казала, че няма нищо общо. Твърдя го от собствен опит - на една напълно начинаеща в това занимание, преди 3 години започнах да се интересувам, постепенно да се занимавам, да пробвам най-различни варианти, докато достигнах до най-ефективния за мен. Ясно ми е, че всеки човек е различен, просто се почувствах полезна, като споделих моя опит
Успех!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 13th February 2009, 10:09
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Мисля абсолютно като еМ джИ Най-важно е правилното изпълнение на упражненията. Моята първа и втора тренировки преди 6-7 години бяха с инструктор. Показаха ми основни упражнения, после започнах да чета, да се интересувам, да обменяме опит с други в залата.
Неправилното изпълнение може да не доведе до никакъв резултат, а и да ти докара СЕРИЗОНИ ТРАВМИ!!!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 15th February 2009, 14:28
Аватара на nautti_kitty
nautti_kitty nautti_kitty не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Бургас
Мнения: 3
По подразбиране

Ъмм.. добре, благодаря за съветите
Отговори с цитат
  #15  
Стар 15th February 2009, 16:03
Doky Doky не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 803
По подразбиране

Малко инструктори си разбират наистина от работата,повечето ги взимат малоумни и назобени до шията,и обикновено им казват какво и как да правят.Аз лично в повечето зали давам съвети на инструкторите,приятели сме и обменяме опит кой как тренира и по каква схема.Ходил съм на доста семинари в чужбина,включително и тук на Митко Димитров,който съм го признал,че освен че е огромен и разбира и осмисля какво прави,за разлика от джуджето Христомир.Каквото ти трябва можеш да ме питаш,ще те посъветвам каквото е по силите ми,а повярвай ми,то не е малко.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 16th February 2009, 11:27
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

тая снимка не е ли много голяма?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 21st February 2009, 00:53
Аватара на bluebell
bluebell bluebell не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: varna
Мнения: 69
По подразбиране

[quote="Doky"]Малко инструктори си разбират наистина от работата Има нещо такова.Наистина на много места инструкторите си нямат много понятие.Ако нямаш представа как правилно да тренираш всичко се обезмисля.Аз например имам приятели,които се занимават с фитнес и искам съвети от тях.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 21st February 2009, 01:21
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Супер. Сигурен съм, че твоите приятели обосновано разбират повече от инструкторите по света ; ) Естествено, че е много по-добре да попиташ приятел, който се занимава с фитнес, отколкото да попиташ инструктор. Логично е даже - приятелят ти по начало знае всичко, сигурно е и много як, докато инструкторът е някъв смешник, седнал да философства в залата

Те българите и на лекари не ходят много - нали могат и сами да си купуват лекарствата от аптеката, за чий им е ? Всъщност българите наистина разбират от всичко и това се доказва с всеки изминал ден

Р.Р. Инструктор не е човек, който се е назобил и/или тежи 110 кг , ако някой това си е помислил принципно. Има сертификати и бла бла, уж НСА издава такива, но кой знае
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #19  
Стар 21st February 2009, 01:33
Аватара на bluebell
bluebell bluebell не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: varna
Мнения: 69
По подразбиране

Не искам да обидя някой.Сигурна съм,че има инструктори,които си разбират от работата.Може би аз не съм попаднала.А за приателите ми-те се занимават с фитнес с години и мисля,че мога да разчитам на правилен савет.И съм много далеч от мисалта,че инструктора трябва да е ниакой здравеняк за да е компетентен
Отговори с цитат
  #20  
Стар 21st February 2009, 01:44
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Последното не беше за теб. Но все пак - в много зали работят хора, които просто са наети за инструктори, те НЕ са инструктори Много зали наемат просто хора със стаж във фитнеса, те разбират толкова от работата си, доколкото са научили тренирайки. Нали все едно аз да си сложа стикера диетолог и да почна да раздавам диети (въпреки, че моите ще са по-успешни от тези на доста диетолози в България ), след което случайно някъде да няма резултат, дори да се получи обратен ефект и въпросният човек да почне да разправя по форумите колко са смотани диетолозите, а реално аз не съм такъв.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Програмазафитнес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:33.