IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th September 2008, 19:58
LoVeLy LoVeLy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 25
По подразбиране Пушене и Тренировки

Интересно ми е да разбера до колко пречи пушенето на тренировките и дали някой е отказал цигарите заради фитнеса ?! Не ми се вярва тук всичките да са светци

П.П. - не че съм пушачка , ама и не тренирам много
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th September 2008, 20:02
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ми аз например не пуша заради фитнеса, както и много други. От друга страна най-големите (в буквален смисъл големи) ми приятели пушат и това явно не им пречи. То и професионални спортисти (като футболисти, волейболисти и т.н.) пушат, тва не им прави чест, но явно все пак за тях не е проблем.
Иначе вреди отвсякъде и най-малко заради спорта трябва да се спре, то трябва да се спре, заради животът, който ни е даден ; ) Цигарите са вреди за всяка 1 част на нашия организъм. В спорта най-осезаема е вредата за белите дробове, може би, но при добра тренираност това не се усеща. Изобщо много дълга е темата, дори няма край, затова се ограничамам да кажа само - вредят Много и който го е грижа за тялото и здравето - трябва да ги спре
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th September 2008, 09:39
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Дрън-дрън.. Всичко е пропаганда, цигари са се пушели и преди 1000 години.
Единственото нещо, което ги прави вредни в днешно време е фактът, че през последните години се произвеждат от генномодифициран тютюн.
Малките да не четат, аз лично съм ги спряла
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th September 2008, 10:21
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Аз лично съм ги намалила доста заради спорта, защото наистина ми пречеха, задъхвах се много. Сега пуша само, когато излизам на дискотека или бар.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th September 2008, 12:50
Аватара на gerenceto1
gerenceto1 gerenceto1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Русе
Мнения: 183
По подразбиране

Аз като почнах с активния спорт пушех, но се задъхвах много. Постепенно ги намалих и спрях от самосебе си. Адски много ми пречеха, пък и освен жълти зъби, повехнала коса и кожа, рак на белите дробове (и др подобни) няма да ти донесат нещо
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th September 2008, 14:12
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Дрън-дрън.. Всичко е пропаганда, цигари са се пушели и преди 1000 години.
Единственото нещо, което ги прави вредни в днешно време е фактът, че през последните години се произвеждат от генномодифициран тютюн.
Малките да не четат, аз лично съм ги спряла
И има конспирация от американското правителство, докато те си пушат там на воля, нас тука ни лъжат да не пушим, че да им работят здрави хора Напълно бях сигурен, че ще се появи някой такъв, който да обяснява, че цигарите не са вредни Затова и си написах поста, само да видя кой е.
Не знам дали осъзнаваш глупостта на думите си. И преди 1000 години хора са се убивали и ? Какво искаш да докажеш, че преди 1000 години са били по-напред с материала от сега ли (тая иконка много ще я ползвам). Точно през 2008 година трябва да не се пуши, след като се знаят вредите от тютюна, преди 1000 години е все тая кво са правили, след като не са разбирали какво правят.

И викаш ЕДИНСТВЕНОТО нещо Тютюнът, мила моя, вреди на абсолютно ама абсолютно всяка 1 частица на тялото, няма значение дали е мозък, кръвоносън съд, кожа, дробове, сърце. Има 1 максимум на отчасти полезно действие, който е около 1 цигара на 10 дни. Е никой не пуши толкова. Чети повече надписчетата по кутиите с цигари, щото те не са сложени за забавление, всеки 1 надпис отговаря на реалната и жалка истина.
Момент да си доизползвам иконката

Бива глупости ама възрастен човек да говори срещу цяла наука бих казал за тютюнопушенето, понеже вредата му е необхватна, такова нещо бях чувал само от 15-16 годишни до момента
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th September 2008, 16:33
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Aз не вярвам на надписчета на кутийки
За съжаление нямам време сега, че ще пътувам... да ти доразвия моята теория. Макар, че незнам, дали е подходяща за подрастващи, все пак по-добре е, да не прихващат вредния навик, пари са това...
Преди 1000 години не е имало изобщо такива болести, които се води, че се причиняват от цигарите, а пък хората не са пушели по-малко? Как става тоя номер мислиш? Я се разрови из нета и потръси, колко пари се дават годишно за пропаганда срещу тютюнопушенето и колко - за реклама на цигари?!
Айде, че закъснявам Чао, със ЗДРАВЕ
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th September 2008, 16:54
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Както казах - сигурен съм, че правителствата по света искат умишлено да пречат на този иначе толкова печеливш сектор. Разбира се, те го правят поради пропаганда БЕЗ никакви доказателства Ама наивни правителства. Че преди 1000 години кой ти е знаел за рака на белия дроб ? Кой ти е знаел кви са кръвоносните съдове. А и къде се е пушело, аз лично не съм виждал изображение на Симеон I с цигара в ръка. Но може би не съм гледал достатъчно Пушели са други народи, а и как ще са пушели повече - свивали са ръчно повече цигари от сегашната мултимилиардна индустрия ли ?

Цитирай:
Преди 1000 години не е имало изобщо такива болести, които се води, че се причиняват от цигарите, а пък хората не са пушели по-малко?
Както казах, сигурно повече са пушели, Булгартабак е работел тогава на високи обороти Сега се разболяват не само хора които пушат, а и просто хора, които дишат цигарения дим. Да ти обясня разликата ? Тогава не е имало апартаменти, прозорци, дискотеки, офиси, заведения. Тогава димът на лулата или свитотото нескопосано нещо, наречено цигара, се е издигал нагоре в небето и трудно някой би го вдишал, тогава пушенето е било безвредно за непушачите

В момента, поне в страните като нашата (понеже в САЩ е абсурд да пушиш в офиса, апартамента или заведението) повечето от издишания дим се връща отново в нечии други бели дробове. По същата причина, ако у нас се забрани наистина пушенето на обществени места -> ще намалеят и болестите, както е било преди 1000 години. Но аз не мисля да си плямпам, обичам да се позовавам на медицината

Цитирай:
При повече от 80 на сто от пушачите са наблюдава бронхит.
Май, май при 80% от населението на земята попринцип не се наблюдава бронхит?

Цитирай:
Рискът от заболяване от рак на белите дробове нараства право пропорционално на числото на изпушените цигари. Една от причините: 40 на сто от тютюневата смола се състоят от силния канцероген 3,4-бензспирен.
Бля, бля, медицински му работи. Май най-просто означава, че ще най-вероятно ще направиш рак.


Цитирай:
Внезапната смърт сред пушачите мъже на 40 до 59 години настъпва 3-4 пъти по-често, отколкото сред непушачите на тази възраст.
Я па ти, глупости, тея дето пушат имат по-кофти късмет, те с цигарите го свързали !

Цитирай:
Млад човек, който изпушва на ден по една кутия цигари, диша така, както човек, който е 20 години по-възрастен от него.
Е че как да диша - ние всички дишаме еднакво, вдишваш и издишваш

Цитирай:
Бебетата на пушачките тежат с 200 г по-малко от бебетата на пушачките при раждане.
Това си има научно обяснение. Попринцип бебето се ражда с кутия цигари в джоба. Кутия цигари тежи 200 грама. Майките-пушачки обикновено крадат тази кутия, след като родят бебето си, за разлика от майките-непушачки.

Цитирай:
Никотинът предизвиква повишаване на кръвното налягане. Една изпушена цигара го повишава с 10 мм живачен стълб.
Идеално... За хората с ниско кръвно

Цитирай:
При пушене в организма се разрушава значително количество витамин С. Изчислено е, че една изпушена цигара лишава организма с 25 мг витамин С.
Закво па ми е витамин С, мене лично никва услуга до са не ми е прайл.

И не на последно място, но последно в моят кратък списък :

Цитирай:
Паметта страда особено силно при тютюнопушене: намалява скоростта на запаметяване и обемът на паметта.
Дреме ти, в reset computers продават доволно RAM
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd October 2008, 21:52
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

На мен лично не ми пречи пушенето. Тренирам си даже по-активно от непушачите, тренировката ме зарежда положително и ми дава много енергия! Не се задъхвам. Да не говоря че преди доста години ходех на аеробика в обедната почивка и си пафках както сега яко и не ми се отразява а като се сетя че съм бивша асматичка...ама регенерация Дай Боже всеки му! Не че не са вредни пафките, ама на мен поне не ми се отразяват на спорта било то аеробна тренировка или силова :P След тренинг все едно че съм пила 5 Ред Була! Такава енергия и тонус имам И се чудя на масата около мен що така се скапват и се чувстват уморени след тренинг.... Май до организъм е ...знам ли....Но Вие не правете това - не е здравословно Аз не съм от нормалните хора
P.S.Единстевеното с което се съобразявам е течностите по време и след тренировка за да не натоваря сърцето иначе след тр. ме обзема неустоим вълчи глад и го задоволявам, щото съм категория муха и се боря за няква...маса, релефа ми е екстра
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th January 2009, 21:58
Аватара на GUESS_F
GUESS_F GUESS_F не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 145
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Цитирай:
При повече от 80 на сто от пушачите са наблюдава бронхит.
Май, май при 80% от населението на земята попринцип не се наблюдава бронхит?
Цитирай:
Рискът от заболяване от рак на белите дробове нараства право пропорционално на числото на изпушените цигари. Една от причините: 40 на сто от тютюневата смола се състоят от силния канцероген 3,4-бензспирен.
Бля, бля, медицински му работи. Май най-просто означава, че ще най-вероятно ще направиш рак.
Цитирай:
Внезапната смърт сред пушачите мъже на 40 до 59 години настъпва 3-4 пъти по-често, отколкото сред непушачите на тази възраст.
Я па ти, глупости, тея дето пушат имат по-кофти късмет, те с цигарите го свързали !
Цитирай:
Млад човек, който изпушва на ден по една кутия цигари, диша така, както човек, който е 20 години по-възрастен от него.
Е че как да диша - ние всички дишаме еднакво, вдишваш и издишваш
Цитирай:
Бебетата на пушачките тежат с 200 г по-малко от бебетата на пушачките при раждане.
Това си има научно обяснение. Попринцип бебето се ражда с кутия цигари в джоба. Кутия цигари тежи 200 грама. Майките-пушачки обикновено крадат тази кутия, след като родят бебето си, за разлика от майките-непушачки.
Цитирай:
Никотинът предизвиква повишаване на кръвното налягане. Една изпушена цигара го повишава с 10 мм живачен стълб.
Идеално... За хората с ниско кръвно
Цитирай:
При пушене в организма се разрушава значително количество витамин С. Изчислено е, че една изпушена цигара лишава организма с 25 мг витамин С.
Закво па ми е витамин С, мене лично никва услуга до са не ми е прайл.
И не на последно място, но последно в моят кратък списък :
Цитирай:
Паметта страда особено силно при тютюнопушене: намалява скоростта на запаметяване и обемът на паметта.
Дреме ти, в reset computers продават доволно RAM
досега четох на домашните тоя пост,много се смяхме. браво на автора
__________________
Безупречността не е действие, а просто навик!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПушенеТренировки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:39.