IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th February 2009, 22:25
Аватара на Deleyna
Deleyna Deleyna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 11
По подразбиране Опитват се да ми разбият e-mail... и веднъж успяха!

Здравейте! Имам нужда от вашата помощ!

Разбиха ми пощенската кутия! Смених парола, таен въпрос и отговор! Но опитите продължават! (Виждам го от "История на влизанията)!

Писах на abv.bg, но те ми отговориха, че това е невъзможно, освен ако аз не съм си казала данните на някой! Разбирам ги - за тях може би са прави! Но нещата не седят така!

Ето цялата ситуация:

Правя опити да вляза в мейла, но ми изписва грешна парола. Няколко пъти! Реших да си пратя нова на алтернативния мейл! Както и да е - оправих се и влязох! Поглеждам "историята" и ОМГ някой се е опитвал и ВЛИЗАЛ в пощата ми и то с помоща на "таен въпрос и отговор"

За Бога, аз не си знам тайния въпрос и отговор - правила съм си пощата преди години! От къде някой ми ги знае mad.gif Естествено смених всичко - парола, въпроси, отговори, данни, абе всичко!

Сега пак гледам, че някой настойчиво се опитва да влиза.....

Проследих IP addressa на мръсника (78.83.72.91) и ми излиза Варна/София, доставчик Спектрум.нет!


п.с. от 6 месеца ползвам Интернет само от домашния си компютър! Живея сама, така че отпада варианта някой да ми го е пипал! В момента активно си търся работа и пращам CV до работодадели! Ако някой ми "завземе" пощата и ми провали някое важно интервю... - просто ще бъде убит буквално!


МОЛЯ ВИ, ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ КАК ДА ПРОЦЕДИРАМ! КАК МОГА ДА СЕ ЗАЩИТЯ ОТ ТЕЗИ ГЛУПАВИ АТАКИ!


БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th February 2009, 22:37
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране Re: Опитват се да ми разбият e-mail... и веднъж успяха!

Моят съвет е да си смениш пощата и да не се ядосваш..няма нищо надеждно и безопасно в интернет и не си струва да се хабиш...Направи нова поща и пращай от нея CV, а в другата влизай само да си провериш старите обяви и като изтекат просто я закрий. Незнам какво друго да ти кажа
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th February 2009, 22:39
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

като начало не кликай безразборно по каквито и да било банери по непознати сайтове, обявяващи "Вие спечелихте"
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th February 2009, 22:41
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Ползвай услугите на Yahoo или Hotmail
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th February 2009, 22:43
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

всяка 1 поща може да бъде разбита никога не дръжте сканирани документи в папките на е-мейл-а си
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th February 2009, 22:45
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bobeto83
Ползвай услугите на Yahoo или Hotmail


abv.bg са несериозни. Бях в десети клас, когато с едни съученици написахме програма, която разбиваше паролите им В интерес на истината, оттогава те предприеха мерки за сигурността, но очевидно не са достатъчни.

Но дори и да смениш пощата си с по - надеждна, ще се съглася с Lilith, че тя никога няма да бъде сигурно място за поверителна информация
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th February 2009, 22:46
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране Re: Опитват се да ми разбият e-mail... и веднъж успяха!

Цитирай:
Първоначално написано от Deleyna

Писах на abv.bg, но те ми отговориха, че това е невъзможно, освен ако аз не съм си казала данните на някой!
Да бе , да..........невъзможно , друг път
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26th February 2009, 22:47
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lilith
всяка 1 поща може да бъде разбита никога не дръжте сканирани документи в папките на е-мейл-а си
Точно
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26th February 2009, 22:53
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Както може да бъде разбита всяка ключалка, всяка къща и всяка кола (Вале, нищо лично ), така че няма кво да се ядосваме, сменяш си пощата и се надяваш никой да не се интересува от нея, не си добавяй пощата в анкети, реклами, томболи най-вече.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th February 2009, 23:14
Аватара на Deleyna
Deleyna Deleyna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 11
По подразбиране

Благодаря за бързите отговори

Не ми се иска да закривам пощата си, защото имам много приятели в чужбина, с които си комуникирам главно чрез нея!

Иначе това ми е официалната поща и не съм я регистрирвала в нито един сайт! Направила съм си друга за да я ползвам при теглене на филми, регистрации в сайтове бла бла бла и т.н.

Оффффф, егати хората - няма да намерят нито злато, нито документи на ЦРУ в нея. Кво толкова търсят!

Иначе от АБВ ми отговориха, точно това написаното по-горе от вас - с няколко думи - аз съм си дала данните на някой! Ай сиктир!


Да ви питам още нещо: знаете ли някоя програма, която локализира IPто по стеснено. Примерно до квартал на някой град?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Опитватседамиразбиятmailведнъжуспяха
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:59.