IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #301  
Стар 9th November 2010, 13:40
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

mariq78, и аз мисля, че е много рано да се притесняваш.
Едва ли това, което виждаш, ще остане така още дълго време. Ще се промени доста.
А и ти може би от паниката, виждаш проблемите, по-големи отколкото са
Ето например няма как носът ти да е по-дълъг, ако изрично не сте се уговорили с доктора за удължаване, което значи присаждане на някакъв допълнителен материал.
Може и наистна да не е станал много добре, но ми се струва, че на този етап, няма как да знаеш. Няма как отоците по носа ти да спаднат толкова бързо, така че спокойно. Ще стискаме палци за промяна към добро. Това е по-вероятно да ти се случи, отколкото да става по-зле
Отговори с цитат
  #302  
Стар 9th November 2010, 16:03
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mariq78
Гледам из интернет, че на запад още на края на първата седмица махат всичко, а аз трябва да стоя две...Защо така?!
Според мен двете седмици са заради сигурността - да не вземеш да си цапардосаш носа някъде, докато всичко е още съвсем прясно.
Второ - на теб може да ти се струва, че нямаш отоци, но със сигурност имаш, така че спокойно - има да почакаш за крайния резултат.
Отговори с цитат
  #303  
Стар 10th November 2010, 12:26
Аватара на mariq78
mariq78 mariq78 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 491
По подразбиране

Много Ви благодаря за отговорите.
Вече си виждам върха, махнаха ми кончетата отдолу.
Как ли ще е като махнат шината?
И защо ми се струва от едната страна, че е леко вдлъбнато и имам и синина, която избледнява? Знам, че му предстои да се намества и т.н, но ми предстоят много социални ангажименти, а никой от познатите ми все още не знае за интервенцията. Дали ще забележат, при вас как беше?
Отговори с цитат
  #304  
Стар 10th November 2010, 13:16
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mariq78
Много Ви благодаря за отговорите.
Вече си виждам върха, махнаха ми кончетата отдолу.
Как ли ще е като махнат шината?
И защо ми се струва от едната страна, че е леко вдлъбнато и имам и синина, която избледнява? Знам, че му предстои да се намества и т.н, но ми предстоят много социални ангажименти, а никой от познатите ми все още не знае за интервенцията. Дали ще забележат, при вас как беше?
За съжаление на повечето въпроси никой няма да може да ти даде точен отговор, защото на всеки тялото му се справя за различно време с отоците и синините. Това, че от едната страна е леко вдлъбнато далеч не значи, че е крив. В повечето случаи значи, че там отокът спада по-бързо. Ще ти се променя носът за месеци напред. Не случайно се казва, че ще е окончателен за около година, при някои дори отнема повече време.

Аз вече повече от три месеца си стоя с отоци, а синините ми изчезнаха напълно чак на края на първия месец, т.е. за 4 седмици. И аз си мислех, че е бавно въстановяването, ама чак толкова бавно не си го представях. Но всичо зависи от това какво да ти правили. Ако са чупили кост, ще си много по-синя и по-отекла отколкото, ако не са.

За това дали приятелите ти ще забележат, мисля, че да. Повечето от тях със сигурност ще видят, че има промяна, макар и да не могат да разберат в какво се състои тя. Тук всичко зависи какво си променяла в носа си, ако корекцията е била дребна, ще забележат много малко хора. Ако обаче си рязала някакъв клюн, всички ще забележат, защото лицето ти ще е доста по-различно - чертите ти ще са по-меки, усмивката ти ще е друга, да не говорим за профил и полупрофил.
Отговори с цитат
  #305  
Стар 10th November 2010, 15:07
Аватара на mariq78
mariq78 mariq78 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 491
По подразбиране

Vera Slovic, съжалявам за това, което става с теб след операцията. Човек уж за хубост го прави, пък...
Аз синини нямах. Само горните ми клепачи бяха лилави, сякаш съм с тъмно лилави сенки; отоци също нямах, само на вторият ден приличах на топка в лицето, но още като махнаха тампоните всичко взе да спада. В момента изобщо нищо не личи, имам малко по-тъмни сенки под очите и лонгета.
Не знам дали са чупили кост или не са. Отвреме навреме ужасно силно ме сърби, но не мога да го почеша. Понякога и ме наболява...
Точно гаубица махах...клюн, който се предава по наследство по бащина линия да видим на какво ще приличам накрая.
А ти как си сега? Социална активност и партньор?
Отговори с цитат
  #306  
Стар 10th November 2010, 15:41
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mariq78
Vera Slovic, съжалявам за това, което става с теб след операцията. Човек уж за хубост го прави, пък...
Аз синини нямах. Само горните ми клепачи бяха лилави, сякаш съм с тъмно лилави сенки; отоци също нямах, само на вторият ден приличах на топка в лицето, но още като махнаха тампоните всичко взе да спада. В момента изобщо нищо не личи, имам малко по-тъмни сенки под очите и лонгета.
Не знам дали са чупили кост или не са. Отвреме навреме ужасно силно ме сърби, но не мога да го почеша. Понякога и ме наболява...
Точно гаубица махах...клюн, който се предава по наследство по бащина линия да видим на какво ще приличам накрая.
А ти как си сега? Социална активност и партньор?
Според мен са ти чупили или най-малко пилили носа, след като са ти махали гърбица. В този случай, според мен, повече от приятелите ти ще познаят. Мен по това ме познаха - по профила. Защото и аз преди имах клюн и разликата "преди" и "след" е доста голяма. Тука вече трета седмица в офиса само това се обсъжда, а уж всяко чудо било за три дни...
Иначе и аз съм по бащина линия, но то при момичетата май е така

Това, че при мен въстановяването стана по-бавно, го отдавам и на организъм. След като във форума има и други хора, които бързо са се въстановили, значи просто така функционира организмът. Това е само във ваш плюс. Аз го отдавам и на факта, че си правих риното в най-големите жеги, а и принципно постоянно се къпя с вряла вода и надувам печки, климатици и радиатори.

Сега съм си ОК. Със всеки изминал ден става все по-добре. След първия месец, ми се появи проблем, който си мислех, че е свързан с гърбицата, но се оказа, че е някакво възпаление, което се оправи с мазила. Така че сега просто го чакам да си спадне окончателно (носът и около него). Няма нищо общо с преди - както ти писах - чертите са по-меки, излъчването по-фино като се махне тоя клюн. Сигурна съм, че и ти ще си доволна.

Това за партньора ме разсмя
Същият си е отпреди риното , но виж социалната активност наистина ми куцаше първите три месеца, защото ми беше криво заради отоците, та се помотахме малко в чужбина при едни приятели. Сега дори не мисля за това.
Отговори с цитат
  #307  
Стар 29th December 2010, 14:14
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Вера, на теб само гърбица ли ти махаха, или са ти променяли и върха?
Любопитствам, защото върхът също би трябвало да се отразява на израза на лицето.
Отговори с цитат
  #308  
Стар 29th December 2010, 18:32
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mira_sm
Вера, на теб само гърбица ли ти махаха, или са ти променяли и върха?
Любопитствам, защото върхът също би трябвало да се отразява на израза на лицето.
Напълно си права, отарзява се - освен гърбица, ми повдигната и връхчето, от което и самият нос се скъси. Така че имаше гърбица, повдигане на връх и скъсяване. Връхчето ми беше само повдигнато леко, т.е. да сочи напред, а не нагоре. С две думи, нямам чип нос.
Отговори с цитат
  #309  
Стар 30th December 2010, 09:07
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Аха. Радвам се, че си доволна от резултата. Питам, защото аз нямам гърбица, поне не "класическа" (имам само изкривяване в горната част наляво, което в десен полупрофил стои като лека гърбица, но предполагам, че не е трудно да се изпили) - затова пък си имам паднал връх. И на мен ми е наследство от баща ми и баба ми. Та се надявам след повдигане и стесняване на върха някой ден да придобия по-нежно изражение. Чип нос и аз не искам.
Отговори с цитат
  #310  
Стар 30th December 2010, 13:39
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Изражението много се променя след махане на гърбица и повдигане на връхче. При мен промяната е доста забележима, и то в положителен аспект. Надявам се да е все така, защото са минали само 4-5 месеца от операцията. Имай предвид, че и да не искаш чип нос, веднага след операцията ще ти е доста чип. После постепенно връхчето ще падне до 2-3 месеца и да се надяваме, че ще заеме желаната от тебе форма
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинаоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:57.