IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th November 2006, 09:10
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране Перфектно нанесен фон дьо тен

Момичета, замислих се тия дни как може един от гримьорите на Максфактор ( няклко пъти ме е гримирал) да нанася толкова хубаво основата и фон дьо тена. Уж слагаме едно и също - Флаулес перфекшън ползвам от доста време, пък неговото става в пъти по-добре от моето!!! Кво прави тоя човек? Лицето е едно и също, фон дьо тена еднакъв, коректора също съвпада ама не става и не става!!!
Да споделим тук кой как нанася какво ползва, как прикрива недостатъците, за да се сдобие с пефректна кожа
Мерсиииии
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th November 2006, 09:53
anelly anelly не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: СОФИЯ
Мнения: 34
По подразбиране

Аз съм маниак на тема гримиране още от ученическите си години и съм се учила сама върху себе си. Смело мога да твърдя, че се гримирам супер, казвам го така защото това е мнението на хората около мен, не само на мъжете, но особено на жените. Това е моето хоби. Та за фон дьо тена-аз ползвам от доста време на Loreal-Cashmere и съм страшно доволна. Нанасям го с ръце, защото така е най-добре според мен, става равномерно нанесен, все едно си слагаш крем за лице, стремиш се да има навсякъде и без да прекаляваш. Размазва се добре върху цялото лице и се изчаква малко да засъхне върху кожата, след това се нанася пудрата и крем за прикриване на тъмните кръгове около очите или други белези, които не сме успели да покрием с фон дьо тена. Нататък се продължава както вие прецените, но това е основата с която започва всеки грим, поне според моя скромен опит. А за гримьора от рекламата-все пак това са професионалисти, а пък и те не ползват само фон дьо тен, както показват там за да прикрият дефектите по лицето. Това са рекламни трикове и не трябва да им се вярва сляпо.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th November 2006, 10:01
Nimfea Nimfea не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Sofia
Мнения: 179
По подразбиране

anelly, мерси много за отговора. Да те питам сега за този фон дьо тен на Лореал с каква покривност е?

И само да отбележа, че не става въпрос за рекламата по телевизията, а за гримьор на МаксФактор, който ме е гримирал в магазин. Иначе за рекламите бих казала, че съм доста наясно, най-малкото защото се занимавам с това
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th November 2006, 10:23
anelly anelly не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: СОФИЯ
Мнения: 34
По подразбиране

Поне за моята кожа, която е без дефекти (имам само някои леки петънца от слънцето или понякога ми излизат някои пъпчици, но като цяло при мен са рядкост), мога да кажа, че тя става точно като кашмир, не е тежък-това за мен е важно, защото не искам да съм като кукла и да съм все едно за реклама. Все пак ежедневия грим трябва да ти стои естествено, а с този фон дьо тен постигам точно това. А за работата ти-ти с реклами ли се занимаваш(ако не е тайна)?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th November 2006, 10:36
Аватара на seadd
seadd seadd не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 404
По подразбиране

А какво ползвате за прикриване намалки белегчета,кръгове под очите и т.н.?Коректор предполагам ,и на каква марка?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th November 2006, 10:56
anelly anelly не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: СОФИЯ
Мнения: 34
По подразбиране

Аз ползвам на Avon- течен и съм доволна, освен това течния е по-добър от другия, защото става по-тънък слой и плътно прилепва върху фон дьо тена, така че да няма разлика с основния цвят на лицето и де се вижда как си си прикрила тъмните гръгове.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th November 2006, 10:58
Аватара на seadd
seadd seadd не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 404
По подразбиране

anelly,така и съм почнала с въпросите,кажи някои трикове на гримиране за визуално увеличаване на окото
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th November 2006, 11:03
Allure Allure не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 234
По подразбиране

Cashmere има много добра покривност,води се нещо като фон дьо тен-пудра.Много е траен,но не е подходящ за прекалено суха кожа.
Преди да нанеса слагам крем.Моята кожа има склонност да лъщи на челото,но откакто го използвам съм много доволна,прикрива неприятната лъскавина.Коректор използвам на Avon антибактериалния за пъпки и несъвършенства,а за под очите течния коректор на Bourjois.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th November 2006, 11:18
anelly anelly не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: СОФИЯ
Мнения: 34
По подразбиране

Това може да стане като във вътрешната страна на окото, към носа се нанесе светъл нюанс, нещо близо до бялото и отивайки към външния край на окото да се нанасят по-тъмни сенки, като се стремиш цветовете да преливат един д вруг без голяма разлика. Друг начин е като се сложат изцяло светли сенки на окото, но това не седи на всеки, трябва да пробваш. Също, трябва да сложиш от най-тъмния тон сенки и върху долния клепач. Но все пак е трудно така да се дават съвети, на всеки този начин би седял различно. На мен ми стои добре, но за друг незнам. Всеки има ралзичен овал на лицето, различна форма на окото, различен цвят на окото...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th November 2006, 13:56
Devil_wears_Prada Devil_wears_Prada не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 3 736
По подразбиране

Както знаете първата стъпка трябва да е добре почистено лице,серум,хидратиращ крем и след това фон дьо тенът.Аз също предпочитам да го нанасям с пръсти,препоръчвам ви да ползвате леки текстури,ако кожата ви е здрава.

Ето и моят избор,той разбира се е свързан с повече средства,но опрделено си заслужава!
Chanel-Voille universel-това е фон дьо тенът
Chanel-Poudre universelle compacte-пудрата.

Успех в разкрасяването!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Перфектнонанесенфондьотен
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:37.