IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th April 2008, 19:09
ankata ankata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 69
По подразбиране помощ..!!!

здравейте на всички ! аз съм нова във форума и забелязвам,че има доста хора,които успяват да дават дори съвети.надявам се и на мен да дадете съвет.ето моят случай: много искам да отслабна и искам да ви попитам мога ли от сега до около 10 юли да сваля 10 кг и около 15 см от ханша.моля ви предложете ми някакъв хранителен режим.имам уреди вкъщи.моля ви предложете ми някакъв режим! това е последната ми надежда,защото наистина имам спешенслучай.тежа 60 кг и съм 170 см , ханш-98 и талия-75.искам да постигна 60 см талия и около 80 ханш.благодаря ви за вниманието ! :P :P наистина ще ви бъда много благодарна ако ми помогнете !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th April 2008, 20:09
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Ще ми е нужна малко повече информация, за да мога да ти дам съвет. Отговори ми на въпросите по долу и ще се опитам после да те посъветвам...

1. Какво ти е кръвното... ниско, високо, нормално?
2. Пушиш ли?
3. Изложена ли си на стрес често?
4. По колко часа спиш на ден?
5. На колко години си (ако прецениш недей да го споделяш)?
6. Взимаш ли някакви лекарства/медикаменти?
7. Някакви травми за последните 5 години (каквито и да са)?
8. По колко вода на ден пиеш?

Доста въпроси, но повярвай ми всичките си имат причина да бъдат зададени... наред с това че знам колко тежиш и твоят ръст ще мога да ти препоръчам режим, който да следваш, за да можеш да постинеш целта си. Запомни че всичко е постижимо стига наистина човек да го иска и е готов да направи определени жертви.
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th April 2008, 20:37
ankata ankata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 69
По подразбиране

първо искам да благодаря за бързата реакция по моя въпрос :P наистина за мене значи много. а сега по същество 1. Какво ти е кръвното... ниско, високо, нормално? -нормално
2. Пушиш ли? -не
3. Изложена ли си на стрес често? -може да се каже
4. По колко часа спиш на ден? -ами осем или десет
5. На колко години си (ако прецениш недей да го споделяш)? -15
6. Взимаш ли някакви лекарства/медикаменти? -не
7. Някакви травми за последните 5 години (каквито и да са)? -не се сещам за такива
8. По колко вода на ден пиеш?
-ами напоследък по литър,литър и половина,защото дочух ,че помага при свалянето,което ми е много необходимо
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th April 2008, 21:08
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Виж тази диета по долу ама имай предвид че е нужна доста воля за да издържиш. Трябва да пиеш достатъчно вода и може да я комбинираш с хранителни добавки които съдържат Hoodia и Зелен чай. Кардио тренировките са препоръчителни. Ако имаш нужда от помощ при избора на хранителни добавки пиши. Изборът е толкова богат може човек лесно да се обърка. На тази диета се натъкнах скоро и смятам че е добре балансирана по отношение на това че метаболизма няма да се забави. Диетата се нарича Японското Чудо.

I ден :
Закуска - 1 чаена чаша кафе.
Обяд - 2 твърдо сварени яйца.
Вечеря - парче месо и салата с лимон.
II ден :
Закуска - 1 чаена чаша кафе, парче сухар
Обяд - 2 твърдо сварени яйца.
Вечеря - парче шунка с лимон и 1 чаена чаша кисело мляко.
III ден :
Закуска - 1 чаена чаша кафе.
Обяд - зеленчуци и плодове.
Вечеря - 2 твърдо сварени яйца, шунка, салата.
IV ден
Закуска - 1 чаена чаша кафе.
Обяд - 2 твърдо сварени яйца, сок от моркови.
Вечеря - месо, салата с лимон.
V ден :
Закуска - настърган морков с лимон.
Обяд - печена риба.
Вечеря - не се яде.
VI ден :
Закуска - 1 чаена чаша кафе.
Обяд - 2 големи парчета пилешко месо и салата.
Вечеря - 2 твърдо сварени яйца и настърган морков.
VII ден :
Закуска - 1 чаена чаша кафе.
Обяд - парче месо и плод.
Вечеря - може всичко.
От седмия до четеринадесития ден, диетата се повтаря в същия ред. Успех на всички !

(източник на диетата http://skandalno.com/zvezdni_dieti/d...ko_chudo_.html)
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th April 2008, 09:36
ankata ankata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 69
По подразбиране

да,благодаря ти,но аз пропуснах да отбележа ,че не ям месо.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th April 2008, 13:08
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Ами виж това е важен елемент който е доста съществен... Дай ми малко време да помисля как може да завъртим хранителният план около вегетарианския начин на хранене, защото при него е доста трудно да си набавиш необходимите ти протеини и белтъчини!
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th April 2008, 17:00
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Голям глад тая диета....
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th April 2008, 17:09
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Глад, глад ама работи и то мн добре...
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th April 2008, 17:18
bocucin bocucin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kroexist
Ами виж това е важен елемент който е доста съществен... Дай ми малко време да помисля как може да завъртим хранителният план около вегетарианския начин на хранене, защото при него е доста трудно да си набавиш необходимите ти протеини и белтъчини!
Това щеше да е пост по темата "Видове вегетарианци" , но посоката в която отиде ме кара да мисля че може да продължи като отдела тема. В първия пост ще се спра най-вече на белтъчините като обща информация накратко и наличието им в различните видове храни.
Сериозно разпространено масова глупост в общото съзнанието е че нужните протеини и най вече аминокиселини има само животинските продукти и в месото. Много хора не са наясно какво е истинското положение на нещата или нещо има липсва дори формалната логика на елементарно ниво, голям брой от тези хора включително диетолози, доктори, спортисти, билдери , треньоори не могат да загреят елементарни неща. Много хора изпадат в положение да говорят наизуст без нужната информация и факти. Една известна на всички сентенция казва, че когато цифрите говорят и Боговете мълчат. За съжаление много хора нямат математическа мисъл и дори знаците <, > и = за тях не значат нищо. Засега ще разгледам само храните и белтъчините без да задълбавам в излишни теории и да доказвам нищо. Поне доколкото мога ще се придържам към фактологията.
Белтъчините се образуват чрез специално свързване на група органични киселини, наречени аминокиселини. От комбинацията между тях двадесет и няколко на брой може да се получат безброй много видове белтъчни вещества(повече от 100 милиарда). Не само всяко живо същество растение или животно съдържа свои специфични белтъчини, а дори всеки негов орган а оттам и отделните клетки изграждащи определените органи и системи. Тревопасните животни не могат да синтезират аминокиселини и ги получават наготово от растенията. Месоядните животни ги вземат направо от тревопасните. Човекът също не може сам да синтезира част от аминокиселините които са му необходими, а ги взема наготово от растителни или животински белтъчини. Някои от аминокиселините могат да бъдат синтезирани в организма макар и в неголеми количества, при наличието на влизащите им в химичния състав елементи, които се взимат от резервите на организма или в краен случай от от някои тъкани и органи за нуждите на други. Тези аминокиселини се наричат заменими аминокиселини. Въпреки че те могат да се произвеждат от организма в повечето случаи за градивен материал се използват отново внесените. Има и такива, които не могат да бъдат заменени, нито да се синтезират в организма. Те могат да бъдат внесени само отвън чрез храната. В зависимост от това колко белтъчини има в една храна и какво количество от тях е изградено от незаменимите аминокиселини можем да говорим колко пълноценна и качествена е тя като белтъчен състав. Реално погледанато човек не може да кара само на салати и плодове, въпреки че на практика някои хора имат изключително ниско-белтъчна диета от много години и десетилетия и тя не има се отразила негативно напук на цялата наука, но все пак това се счита за научно неустановимо или необяснимо или се води изключение поне според традиционните разбирания. Във всички зърнени, бобови храни и ядки абсолютно доказано се съдържат и незаменимите осем аминокиселини. Пак отново всичките осем може да се открият в морковите, картофите, спанак, доматите и др. Наистина те са в пъти по-малко, но отношението на незаменимите към заменимите белтъчини в общото количество белтъчини е едно и също във месото и в растителните храни. Може да има един грам в даден зеленчук и той да не стига за никакво задоволяване на белтъчните норми , но в неговите белтъци да има всичките аминокиселини.
Таблицата долу е по данни на FAO (Продоволствена и селско стопанска организация на Обединените нации) и е още от 1968г. Не е от някоя пристрастна вегетарианска книжка Видно е че нещата са ясни много отдавна, но мита за безценноста и незаменимостта на месото особено преди 10 години и назад в миналото винаги ме учудвал. Той беше и в устата на професорите, какво е имало съзнанийцата им не мога да знам. Гледал съм и доста по-нови таблици, но за съжаление линка към сайта не работи а ме мързи да търся в момента други, така че давам тази която имам поне за обща представа.
Съдържание на незаменими аминокиселини в милиграми за 100гр. Тук са девет поне две от тях попринцип се считат заедно за една.
.......................валин изолевцин левцин лизин метиомин треонин триптофан фенилаланин цистин
Соя. . . . . . . . .1780. . . 1815. . . 2618. . . 2164. . . 454. . . 1326. . ..454. . . 1675. . . .593
Фъстъци . . . . .2851. . . 1103. . . 1614. . . . 968. . . 242. . . .726. . ..296. . …1345. .. .1365
Орехи. . . . . . . .975. . . . 765. . . 1230. . . . 435. . . 300. . . .585. . . 180. . . . 765.. . . 315
Бадеми. . . . . . 2734. . . .874. . . 1415. . . . 577. . . 260. . . .614. . . 167. . . .1153. .. . 374
Фасул . . . . . . .1305. . .1220. . . 1840. . . .1584. . . 214. . . .193. . 920. . . 1177. . . 214
кр. мляко. . . . . 208. . . . 191. . . . 294. . . . 234. . . . 73. . . .139. . .. .43. . . . 145. . . . 26
извара. . . . . . 1106. . . 1125. . . .2076. . . 1630. . . 524. . . .912. . . 194. . . 1048. . . .175
яйце цяло. . . . .962. . . . .850 . . .1144. . . . 832 . . 403. . . 650. . . 208. . . . . 89 . . 286
телешко. . . . . 1097. . . 1118. . . 1540. . . 1772. . . 483. . . 907. . . 274. . . . 865. . . 253
Както се вижда месото с нищо не се явява безценно или незаменимо, нито пък превъзхожда като белтъчен състав бобовите храни ядките и изварата. В зърнените храни те са в по-малко количество са по-малко, но всъщност нещата са много далече от състоянието да ги няма или да са в минимални количества. Това че в тях ги има с 25 до 50 % по-малко количество не значи, че ако някой не яде месо ще стигне до недостиг на белтъчини. При покълване количеството и качеството има се променя сериозно. В сиренето изварата и рибата количеството е същото както и в месото, а в кашкавала е дори малко повече.
Данните по долу са за белтъчното съдържание в процента от общото тегло или грама белтъчини на 100 гр продукт. За справка в чистото месо и рибата те са от 15 до 22%.
Соев заместител на месо , на хапки и кайма 48-55%
Соево брашно 43%
Ръжени кълнове 42%
Соя 32-38%
Житен зародиш 35%
Житни кълнове 28%
Фъстъци 20-26%
Различни видове боб, леща, грах(сух), нахут 16-25%
Лешници,бадеми,слънчоглед, иквени семки,кайсиеви ядки,сусам - 16 до 24%
Сусамов тахан 22%
Орехи 10-15%
Пшеница,царевица,овес,ръж 12-15%
Спагети и макарони 9-12 %
Ориз 7-10%
Кестени 6-10%
Гъби 3-4%
Различни видове пълнозърнести хлябове 7-10%
Царевица (замразена и от консерви) 2.5-5%
Грах (зелен или от консерва) 5-7%
Зелен боб 3 %
Чесън 5%
Лапад,спанак,коприва,кисел ц около - 3%
Яйце(цяло) 13 жълтък-16 белтък 11
Краставици, марули, ряпа, зеле , карфиол, броколи, алабаш, лук,праз, маслини 1.5 до 3 %
Картофи, моркови, домати, банани около 1%
Другите плодове и зеленчуци с малки изключения в някои сортове са под 1%

Белтъчини от животински продукти
Извара(обезмаслена)16-20%, пълномаслената е с 2-4 % по-малко белтъчини
Сирене саламурено 16-185, топено 14%, крема 10%
Прясно и кисело мляко 3-3.5%
Кашкавал 25%

Яйце(цяло)-13%, жълтък 16%, белтък 11%

Както всеки може да забележи дори и при чисто вегетарианство без никакви животински продукти или с не голямо количество на млечни продукти, човек може да си набавя всички нужди от белтъчини. Ако се консумират млечни продукти всекидневно то проблем няма начин да съществува, освен ако човек просто се храни недостатъчно. За съжаление не малък брой вегетарианци, предимно жени, наистина не си доставят нужното понеже почти единственото което ядът е са салати и съвсем малко допълнителни неща. После се чудят защо възникват по малки или големи проблеми с косата, ноктите, кожата, бързо уморяване, имунната им система е по-слаба, имат нисък хемоглобин, а понякога и близки до анемия състояния, лош тонус и не свеж вид, някоя съвсем лека чанта им се струва ужасно тежка, кръвното има пада, боли ги глава и им е почти винаги студено през по-голямата част от годината, от стоенето пред монитора за много кратко време чувстват дискомфорт, умора или главоболие, схващат се и от малко повече ходене после имат болки в мускулите ставите или сухожилията. Е не казвам че някой има всичко това наведнъж. Може да е само едно или няколко то тези неща. Такива и много други анормално състояния в енергетиката им може да се коригират за кратко, разбира се не само чрез промяна в храненето, но в много случаите дори само това коренно или изцяло би променило нещата. Това наистина се случва и проблема не е във вегетарианството а в сгрешеното им и непълноценно хранене. Причината често е по-комплексна и проблема стои само частично в храненето, но няма да се спирам на неща извън темата. Има го и при не по-малко жени които ядът месо. Разбира се не изкарвам проблема като женски, но това все пак съм го наблюдавал повече при тях. Не става въпрос за недостига само на белтъчини. Това го казвам по повод на това, че някои хора които са на вегетариански режим имат понижен апетит, други са за дълги и чести периоди на полуглад, някакви диети от сорта на две ябълки или една салата на ден и други неразумни диети с цел да отслабнат. Нямам нищо против дори срещу едномесечен пълен глад, но само ако човек знае какво прави. Често обаче страничен наблюдател гледайки някоя вегетарианка би си помислил, че проблема е в неяденето на месо и ненабавянето на "безценните" му и "незаменими" съставки.
Неправилното или правилното хранене относно белтъчините и не само не са приоритети, нито на вегетарианци, нито на месоядци, те просто е приоритет на тези които го “практикуват”.
Следва продължение за големия спор с белтъчните нужди.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th April 2008, 17:20
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Уоу... е сега какво се очаква да кажа... Мн изчерпателно бе Bocuci...
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: помощ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:49.