IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd June 2008, 23:15
Sindarela Sindarela не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 12
По подразбиране Моля ,помогнете !!!

Здравейте! Аз се казвам Анна, много се радвам че съществува този форум и ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете.. Моят проблем е следния : висока съм 165см и тежа 51 кг , а много искам да стана поне 46 ! Аз се занимавам активно със спорт от 6 години, като от 1 и половина ходя редовно на фитнес 6 пъти в седмицата , като тренировката ми протичаше по следния начин 80 мин кростренажор и 200 коремни преси, но наскоро ми казаха, че по-ефикасно било да се бяга и от месец насам карам по 1 час колело и бягам 35 мин на пътеката със средна скорост 6-7км/ч и днес с огромно разочарование останових , че не съм смъкнала и грам даже и не мога да си обесня защо......А аз от 2 години не съм бутвала сладко и тестени изделия под никаква форма . От както бягам ям по 500 г извара и салта домати и краставици , и това ми е за целия ден , НО РЕЗУЛТАТ НЯМА . Моля ви помогнете ми
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th June 2008, 08:47
margarita_ilieva margarita_ilieva не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 655
По подразбиране

Вероятно си направила мускули, а те тежат... Разгледай форума, има доста информация по този въпрос!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24th June 2008, 08:50
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

От колко време нямаш промяна в теглото? 6 години? 2 години? Не може да искаш резултати като подлагаш организма си на такъв стрес. То всеки ден да бягаш по 80 мин и по 200 коремни преси не е малка работа. Защо не вземеш да си починеш 1 месец и тогава да се наблюдаваш дали ще имаш промяна в +/- насока и тогава ще разбереш, дали наистина си наред. Защото, когато организмът е подложен на такъв стрес, обикновено се мъчи да трупа резерви и не се дава много лесно, пази се, защото очаква тежки времена.
В обиколките/размерите на дрехите имаш ли промяна? Защото ако имаш - може би ти се увеличава мускулната маса, която е по-тежка от мазнините и затова кантара не мърда. Той не е много показателен в случая с последните излишни мазнинки. И къде ти е проблема - в коя зона на тялото - корем, бедра, дупе? Откъде искаш да смъкнеш? Може би си достаъчно слаба, но ти искаш още, което вече е извън границите на здравословното.
Зщо не се харесваш? Ако тренираш толкова усилено, би трябвало да имаш оформено, стегнато тяло? Нещо, към което всички се стремим...? Заплюла си си точно цифрата 46, така ли? А на колко си години?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th June 2008, 14:09
Sindarela Sindarela не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Благоря ви че откликнахте толкова бързо относно проблема ми Промяна във теглото нямам от 1 година насам, преди време бях 65 кг, смъкнах килца до 51-2 и повече не мърдам...Промяна в дрехите имах определено, но не и това ,което искам . Желая главно от ръцете и бедрата да смъкна. Тялото ми е доло-горе оформено,но не достатъчно! На 17 години съм. Незнам вече режима на хранене ли да си променям или натоварването.....И в какъв смисъл ме чакат тежки времена?!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th June 2008, 14:50
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sindarela
Благоря ви че откликнахте толкова бързо относно проблема ми Промяна във теглото нямам от 1 година насам, преди време бях 65 кг, смъкнах килца до 51-2 и повече не мърдам...Промяна в дрехите имах определено, но не и това ,което искам . Желая главно от ръцете и бедрата да смъкна. Тялото ми е доло-горе оформено,но не достатъчно! На 17 години съм. Незнам вече режима на хранене ли да си променям или натоварването.....И в какъв смисъл ме чакат тежки времена?!
Имах предвид, че понякога ОРГАНИЗМЪТ мисли, че ще настъпят тежки ЗА НЕГО времена, затова трупа резерви (обикновено, когато го подлагаш на стресови ситуации като нон-стоп трениране, не-ядене и др.), а не ти да се пазиш от нещо
хехе...
Ами какво да ти кажа - на 17 си... мен ако питаш - не ограничавай чак толкова храната - по-добре яж от всичко, но по-малко. Защото все още растеш и ти трябват най-различни вещества, които организма сам си извлича от храната. Всмисъл - не яж сладко и т.нар. "джънкфууд", но приемай и месо и зеленчуци и плодове - всякакви неща, но в по-малки количества.
А за тренирането - незнам, защо така се получава, бъди си постоянна и не мисли за спорта като начин за отслабване, а като начин на живот, като нещо полезно, което правиш за тялото си. И не се вманиачавай. С постоянсвто ще се оформиш съвсем и ще изглеждаш добре. А това, че искаш да смъкнеш точно от ръцете и краката.. незнам, чакаме някой по-разбиращ да се включи, но може би се претоварваш и мускулите ти там се развиват, затова обемът им не намалява. Защото те участват активно в бягането, и особено с карането на колело мисля си че доста се напомпват. А и нали знаеш - последните килца... са почти невъзможни за махане... Защо не комбинираш и с масажи? и повече ходене на пътека или поне кростренажорче или бягане, но не и колело.. това си мое (непрофесионално) мнение и моля за извинение, ако нещо неправилно съм казала.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th June 2008, 15:59
Sindarela Sindarela не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Благодаря много за бързите отговори сега мисля да наблегна повечко на бягането и ще си чакам резултатите и се надявам да не ги чакам вечно А бих искала да попитам колко врене приблизително трябва да бягам? Аз се поразрових из форума и открих нещо,което меко казано ме шокира.. Прочетох че трябвало да се бяга минимум по 45 минути. Аз до сега на пътеката съм издържала най-много 30 минути и после ми беше лошо и се чувствах леко замаяна, та тези 45 мин ми се струват невъзможни поне за мен! Сега бягам по 30-35 мин и то на всеки 10 правя почивки от по 1 минута по време на която правя коремни преси....
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24th June 2008, 16:28
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Боже, чета и не вярвам на написаното!!!!
Как разбра че точно 46 килограма трябва да тежиш?
Манекен ли ще ставаш?
Организмът ти страда ли страда милия
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th June 2008, 16:43
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Тренировката ти е супер не-ефективна! Не трябва да спираш докато правиш кардио. Това, че спираш значи, че кардиото ти е само 10 мин. А за 10 мин няма как да се топят мазнините.
Разрови се, има доста теми за това, колко трябва да е продължителността на кардиото. Поне 45 мин.
Друго - от първия ти пост оставаме с впечатлението, че тренираш 6 дни в седмицата по 80 минути минимум, което звучи страшничко - ако наистина искаш да постигнеш нещо, първото нещо е да се научиш да си даваш реална представа за нещата. А не да преувеличаваш.
Успех!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th June 2008, 17:15
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

А аз искам да ми напишеш едно твое примерно меню и тогава ще ти дам насока, какви упражнения и по колко да правиш.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th June 2008, 17:20
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Аз повече от 20 минути на пътеката не мога да направя ако ще и душата да си продам
даже чак сега мога цели 20 минути да тичам като гледам да поддържам темпо и пулс
и понеже не ми стига само 20 минути кардио отивам на крос тренажор още 15-20 минути
и ето пак тренировка Час и половина оф
май ми трябва кардио ден на мен
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Моляпомогнете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:36.