IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 16th May 2016, 14:08
Аватара на bette
bette bette не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2016
Мнения: 129
По подразбиране

И на мен ми е интересно някой да разкаже за разделенията как са. За масажа с вулканичните камъни знам, че е повлиян от източните филосфии и че техниката е свързана и с отключване на енергийните центрова по тялото, чакрите ...
Отговори с цитат
  #32  
Стар 17th May 2016, 10:46
Аватара на sloan
sloan sloan не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2016
Мнения: 77
По подразбиране

Да, някои масажи са си цели ритуали. Особено тези източните май. Или пък всъщност не знам, може пък да зависи от масажиста дали ще създава атмосфера или директно ще масажира.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 17th May 2016, 23:43
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ina.ina Виж мнението
Пуф, обаче си е доста горещичко в сауна ... хич не е лесно за издържане. Ако изкараш курсове за масажи според мен трябва и да пробваш да поработваш като масажист - мисля че ще ти се отдава.
Малко със закъснение, но по добре късно от колкото никога !

Не случайно говоря за инфрачервена сауна при която е много по комфортно от колко парните сауни в който се издържа по трудно заради парата. То не знам дали в някое СПА има парни сауни, инфра ред сауните са много по добри. Помагат и за различни кожни проблеми.

За масажите със сигурност мога да стана много добър, защото ми е кеф да ги правя и като натрупам и практика ще бъда на топ ниво. Но не бих работил като масажист, искам да стана профи за определен човек, тя обожава масажите ,

Но тъй като няма да работя като масажист, ще трябва да си плащам и да ходя на отново на курсове, само практическата част и да натрупам практика.

Цитирай:
Първоначално написано от sloan Виж мнението
Това с меда сигурно е голямо изпитание за масажиста ))

Pufpa, аз се губя малко във видовете и подвидовете, как точно се разделят, по какъв критерии? Тия с камъни, тай и подобни към кои спадат?
По това което чета в нета се делят на няколко групи:

1. Лечебен (рехабилитационен) масаж
2. Козметичен масаж
3. Възстановителен масаж
4. Спортен масаж

Този с вулканични камъни трябва да е към групата на възстановителните масажи.
Масажите се делят още и на източни и западни !
Азиатците определено са много добри в тези неща.

Гледал съм и съм чел за аорведичните масажи (има такава медицина Аюрведа) само тази медицина може да се справи с мастно разтворимите токсини в човешкото тяло, а от токсините тръгват и всички болести.

Има и много други източни масажи, които са много добри. Разбира се и западните също са добри.


Цитирай:
Първоначално написано от denidimitrova Виж мнението
Препоръчвам тай масажът.
Не знам дали са ти правили тай масаж, но той не е от тези които носят удоволствие от масажирането, защото в този масаж се прави стречинг на тялото даже хората няма нужда да се събличат и жените да си показват прашките. Има притискане на определени зони, нещо като йога, само дето друг ти движи тялото и го разтяга.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 18th May 2016, 15:41
Аватара на sloan
sloan sloan не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2016
Мнения: 77
По подразбиране

Ехее, Pufpaf. Колко неща си изписал и все интересни за разговор ). Ще започна от това за сауната - защо инфраред да е по-добра от другите, тя не е ли нещо дето да е измислено само за да звучи модерно? Нали най-популярни са шведската, дето е дървена и руската, дето е каменна (ако не се лъжа)?
Отговори с цитат
  #35  
Стар 19th May 2016, 18:59
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Направо копирам текст за по лесно -

"Едно от основните предимства на инфрачервените сауни е, че тялото се загрява локално, докато температурата на въздуха остава не по-висока от 50-60 °C, а влажността е ниска. Така натоварването за сърцето е по-малко, което позволява по-продължителен престой в сауната, сравнено с традиционните сауни. Тъй като дихателната система не е изложена на горещ въздух или висока влажност, дишането също не се затруднява."
_____________________

Инфрачервена сауна

Инфрачервената сауна се назовава по много начини – инфрачервена кабина, инфра сауна или ИЧ сауна. Помещението не се затопля посредством печка с камъни, а от излъчватели на инфрачервени лъчи.

Инфра сауната, също като другите сауни има благоприятен ефект върху тялото на човек, но поради по-ниската температура и влажност от финландската сауна е много по-щадяща и е предпочитана от по-възрастни хора, хора страдащи от сърдечни проблеми, артрит, екземи, хронична умора и др. Сеансите са приятни, без да натоварват сърцето, могат да се практикуват дори ежедневно.

Инфрачервените лъчи проникват на 6-7 см под кожата, ускоряват метаболизма, лимфния поток и стимулират имунната система. ИЧ вълни за безопасни и нищо общо с микровълновите вълни и рентгеновите лъчи. За облицовка на инфрачервени сауни са подходящи кедър, бреза, липа и други.
_________________________

http://www.relaxiram.com/component/v...&category_id=6

2250лв. за едноместна и 2700 за двуместна са най-евтините. Определено искам да имам една такава вкъщи, и джакузи ми се иска ама ....
Отговори с цитат
  #36  
Стар 25th May 2016, 09:58
Аватара на bette
bette bette не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2016
Мнения: 129
По подразбиране

Pufpaf ако в сауната въздуха няма достатъчна влажност може да увреди дихателната система, а при по-малко градуси има и по-малко потене, изкарването на токсини е различно.. Така че, тази инфрачервена може да е по-подходяща само за хора с някакви конкретни проблеми. А най-добри са си все пак традиционните.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 26th May 2016, 23:50
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Това е много грешна информация, но това е защото не си прочела как всъщност работят инфра ред сауните. Във инфра червените кабини въздуха не се нагрява почти, потенето е дори още по голямо и може да издържиш много по дълго, точно заради лисата на пара и изключително влажният въздух, който затруднява дишането. При финландските сауни, които се нагряват с печки, там въздуха е прекалено сух !

Инфрачервена кабина

-Тя е подобна на сауната. Разликата тук е, че помещението не се затопля чрез камъни и печка, а посредством инфрачервени лъчи.

-Плюс е, че обектът се нагрява чрез лъчение, тоест без да се увеличава температурата на въздуха около обекта.

-Температурата на въздуха в кабината е сравнително по-ниска от тази в обикновените сауни, но тялото се поти обилно.

-Само 20% от лъчението нагрява въздуха, а другите 80% се използват, за да загряват тялото на човека.

-Лъчението прониква на 5-8 см вътре в тялото.

-Кабината загрява много по-бързо от традиционната сауна.

-Тялото се поти по-бързо и при по-ниски температури, отколкото в сауна.

-Това е по-удачният вариант за хора със сърдечни проблеми.

-Хора, които имат спортни травми, артрит, хронична умора могат успешно да използват инфрачервените кабини, за да ускорят премахването от тялото на тежки метали и химикали, които се задържат в мастната тъкан и трудно се премахват.

-Топлината от инфрачервените кабини е изключително полезна за хора, страдащи от акне, екземи, алергии, целулит – потенето премахва мъртвия слой клетки и подобрява тонуса и еластичноста на кожата.

-За разлика от традиционната сауна, тука няма вероятност за разпространение на бактерии (в кабината въздухът не е влажен както в сауната).

_________________________________________

Инфрачервена сауна

- Тези сауни, работещи на основата на инфрачервени технологии, са по-ефективни тъй-като топлината достига по-дълбоко в кожата за разлика от традиционните сауни. Дълбокото проникване на топлината спомага за премахване на отровите, алкохола, никотина и металите.

То помага за излекуване на хроничната умора; съдейства за растежа на мускулите; повишава нивото на хормоните на растежа; намаля целулита. Калориите, които се изгарят за половин час престой в инфрачервената сауна са повече от тези изгорени при бягане за същото време.

Инфрачервените сауни с електрическа светлина са много полезни за хора страдащи от рак. Те повишават нивото на насищане с кислород и премахват радиоактивните остатъци. Инфрачервените сауни са добри и за хронични възпаления.

Тази сауна може също да се използва от хора с разширени вени, метални импланти, хипертония и диабет, докато традиционните сауни не помагат при тези случаи.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 31st May 2016, 10:11
Аватара на bette
bette bette не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2016
Мнения: 129
По подразбиране

Пуф паф, инфраред може да е по-подходяща за хора със сърдечно съдови заболявания. Класическите по-топли имат примерно друго предимство заради температурата Високата температура помага на тялото да унищожава различните видове бактерии, вируси,паразити. Всичко хора, които имат обичано по-ниска телесна температура, това им помага да се "борят" с различни хронични инфекции.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 2nd June 2016, 07:30
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bette Виж мнението
... Всичко хора, които имат обичано по-ниска телесна температура, това им помага да се "борят" с различни хронични инфекции.
Това си го чела някъде или ... ?
Отговори с цитат
  #40  
Стар 6th June 2016, 09:29
Аватара на bette
bette bette не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2016
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ina.ina Виж мнението
Това си го чела някъде или ... ?
На много места се посочва като полза от топлината на сауната. Прави организма устойчив на инфекции и подобрява кръвообръщението.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Замасажитетерапиитетялодухсениетоотстреса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:08.