IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #351  
Стар 18th March 2011, 14:38
mapedbg mapedbg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Marisabela благодаря за съвета .

А сега към въпроса:

Следващия месец имам час за коркция на носа при др.Кабакчиев, какво ще кажете за него? Той работи в болница Лозенец и е УНГ специалист. Всъщност имам малък проблем с дишането, което той ще коригира, но разбира се ще бъде направена и външна корекция. Досега маи не съм чела коментари за него. Само на едно единствено място и имаше положителен отзив, но бих искала да чуя повече мнения..
Отговори с цитат
  #352  
Стар 20th March 2011, 18:12
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

аз лично никога не съм чувала за него.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #353  
Стар 26th March 2011, 22:29
frambuesa frambuesa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Град: Варна
Мнения: 6
По подразбиране

Привет на всички във форума, едно въпросче - нямам усещане от горната устна до върха на носа, предполагам нормално, минали са само 10 дни от операцията. Та това усещане на "изтръпналост" имаше ли го и при вас и след колко време изчезна?
Предварително благодаря
__________________
Бог създал мъжа преди жената, за да може да каже поне няколко думи.
Отговори с цитат
  #354  
Стар 27th March 2011, 10:41
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране

Искам да попитам опериралите се нормално ли е след като е направено скъсяване на носа върха и ноздрите да се разширят?
Наистина при мен са минали само месец и нещо от операцията в профил е супер обаче в анфас наистина ми се разшири нослето стана едно месесто.
Някой на който са му правили скъсяване може ли да сподели и дали още е просто разтегната кожата или това е винаги последващ ефект от скъсяването на носа понеже в крайна сметка кожа не се изрязва ?
Отговори с цитат
  #355  
Стар 27th March 2011, 12:00
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от frambuesa Виж мнението
Привет на всички във форума, едно въпросче - нямам усещане от горната устна до върха на носа, предполагам нормално, минали са само 10 дни от операцията. Та това усещане на "изтръпналост" имаше ли го и при вас и след колко време изчезна?
Предварително благодаря
Здравей!
Нормално е, не се притеснявай. Зависи кой те е оперирал и по кой метод - отворен/затворен. При мен дори имаше разрези под горната устна и това влоши положението. Доколкото можах да установя - тези разрези се правят при затворения метод, за да улеснят операцията. До месец - два (ако имаш разрези) би трябвало нещата да изглеждат както преди и да не изпитваш голямо неудобство. Ако нямаш разрези - и по-рано.
Аз примерно, 8 месеца след операцията, все още чувствам известно придърпване и нечувствителност на част от устната, което много бавно отшумчва като интензитет. Надявам се да се махне изцяло, но още по време на консултацията ме предупредиха, че пълното възстановяване на чувстителността е след около 2 години.
__________________
Never is a long time
Отговори с цитат
  #356  
Стар 27th March 2011, 12:05
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emka Виж мнението
Искам да попитам опериралите се нормално ли е след като е направено скъсяване на носа върха и ноздрите да се разширят?
Наистина при мен са минали само месец и нещо от операцията в профил е супер обаче в анфас наистина ми се разшири нослето стана едно месесто.
Някой на който са му правили скъсяване може ли да сподели и дали още е просто разтегната кожата или това е винаги последващ ефект от скъсяването на носа понеже в крайна сметка кожа не се изрязва ?
emka, зависи как са ги зашили, но принципно след операцията винаги изглеждат по-кръгли и връхчето по-месесто, заради отока. Постепенно връхчето ще се изфини, а ноздрите ще придобият формата, в която са ги зашили (няма да са кръгли).
А какво е било скъсяването? Прибиране към лицето или повдигане?
__________________
Never is a long time
Отговори с цитат
  #357  
Стар 27th March 2011, 12:21
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vera Slovic Виж мнението
emka, зависи как са ги зашили, но принципно след операцията винаги изглеждат по-кръгли и връхчето по-месесто, заради отока. Постепенно връхчето ще се изфини, а ноздрите ще придобият формата, в която са ги зашили (няма да са кръгли).
А какво е било скъсяването? Прибиране към лицето или повдигане?
Повдигане понеже носа ми беше дълъг за лицето.
Повечето казват че със спадането на отоците нослетата им стават по-хубави и т.н а аз като гледам все повече не се харесвам все повече личи че връхчето ми сочи наляво ноздрите са ми много различни не знам дали се вманиачавам обаче много ми притеснено дано се оправи положението
Трябва да си наложа вето май в крайна сметка да не си изследвам носа поне една седмица наистина почвам да се вманиачавам
Отговори с цитат
  #358  
Стар 27th March 2011, 13:04
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emka Виж мнението
Повдигане понеже носа ми беше дълъг за лицето.
Повечето казват че със спадането на отоците нослетата им стават по-хубави и т.н а аз като гледам все повече не се харесвам все повече личи че връхчето ми сочи наляво ноздрите са ми много различни не знам дали се вманиачавам обаче много ми притеснено дано се оправи положението
Трябва да си наложа вето май в крайна сметка да не си изследвам носа поне една седмица наистина почвам да се вманиачавам
emka, не мога да те успокоя или обратното - да те наплаша. Истината е, че просто трябва да изчакаш. След като мине определено време, ще си проличи работата на хирурга. Има много мацки, които твърдят, че след свалянето на гипса всичко е 6, но това не е сериозно както бях писала в един предишен пост. Носът предстои да се променя. Ако се промени към по-добро - супер, ако не - ще се мислят варианти. Много е рано да се психираш, права си - наложи си ветото и то за повече от седмица.
Нормално е при спадането на тъканите, едни да спадат по-бързо, а други - по-бавно. Така нослето се криви насам-натам първите 1-2 месеца (разбира се, не драстично). Важното е накрая да застане правилно, а който ти каже, че 1 месец след операцията може да се види какъв ще е резултата - ще те излъже най-нагло (макар че допускам при някои да е така).
При мен също имаше повдигане, а не скъсяване чрез прибиране към лицето и носът ми заемаше какви ли не позиции през първите 2-3 месеца. По едно време бях изпаднала в дива истерия. Но това е абсолютно излишно. Опитай се да осмислиш факта, че ти предстои още дълъг път докато ти се оформи нослето. Мисли за нещо друго, намери си някакво занимание, защото на този етап можеш само да чакаш. Хората са различни, организмите им реагират различно на травмата. Ще ти стискаме палци, всичко да е наред. Пиши и споделяй всичко, което те вълнува, не се затваряй и не си въобразявай, че си обезобразена или каквото и да е било в този дух.
__________________
Never is a long time
Отговори с цитат
  #359  
Стар 27th March 2011, 13:38
Аватара на emka
emka emka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 119
По подразбиране

Vera много ти благодаря вдъхваш ми кураж, а аз наистина имам нужда от това.
Благодаря ти :*****
Отговори с цитат
  #360  
Стар 27th March 2011, 13:45
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emka Виж мнението
Vera много ти благодаря вдъхваш ми кураж, а аз наистина имам нужда от това.
Благодаря ти :*****

Стискам ти палци, нослето да стане такова, каквото си го искала. Пред един млад и здрав човек има само предизвикателства, няма невъзможни неща
__________________
Never is a long time
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:40.