IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #311  
Стар 4th February 2011, 16:10
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

Хахаха аз съм в обратната ситуация...... Живея в Павлово в скромен апартамент (103 кв. чиста жилищна площ ) и от около година и нещо офиса ми е в село Равно Поле (Томи ще да го знае това поле).

Всяка божа сетрин пътувам по около час до работа.... Та съм се замислили за нещо по Лозен - къща това онова.... А и сега като живея само с котарака ми идва големичък апартамента.
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #312  
Стар 4th February 2011, 16:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Въобще не е преувеличено Да не живее в някакъвмизерен апартамент или апартамента е н познати..В моя блок се дават двустайни апартаменти за по 250-300евро малки и не луксозно обзаведени..
Най- вероятно. Сестра ми взема 350лв за двустаен ап. в Люлин 7, в отвратително стар блок, за апартамент в отвратително състояние. За същата квадратура в Борово, вярно нов, но обзаведен само с най- необходимото и в никакъв случай луксозно, 600лв.
Отговори с цитат
  #313  
Стар 4th February 2011, 16:11
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Апо ,преди две години ми се наложи да живея под наем ,наема м беше 370 евро за тристаен апартамент...и то не в супер квартал а в крвартал Левски Г -беше ми близо до Аерогарата ,където работех и затова се настаних там.Парното за една година ми беше 1200 лв ,тока 180-200 на месец ,водата между 10-20лв за също за месец..
Общо взето много мои колеги работеха само за разходите и нищо не им оставаше излишно...да ме прощавате , и аз ходих на огледи за по 400-500 лв ,но в такава мизерия няма да с пусна детето ми да живее..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #314  
Стар 4th February 2011, 16:14
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

ами значи вместо да си дават парите за бензин, по-добре е да ги дават за квартира- така ще си спестят поне времето за пътуване
Отговори с цитат
  #315  
Стар 4th February 2011, 16:22
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mad Dog
Хахаха аз съм в обратната ситуация...... Живея в Павлово в скромен апартамент (103 кв. чиста жилищна площ ) и от около година и нещо офиса ми е в село Равно Поле (Томи ще да го знае това поле).

Всяка божа сетрин пътувам по около час до работа.... Та съм се замислили за нещо по Лозен - къща това онова.... А и сега като живея само с котарака ми идва големичък апартамента.
Скоро ходих да гледам някакви места в Равно поле спокойно и китно селце...Изумих си от комплекса на банкерите леллее стахотия...Много фирми ,много чудо в това село...
Много хора правят така както ти си направил...
Пини ,и времето нама да си спестиш ако живееш на Ботевградско шосе ,а офиса ти е в Люлин,напротив ще пътуваш много повече от колкото от провинцията.
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #316  
Стар 4th February 2011, 16:24
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Нали има метро?
Дори от Люлин ако не се лъжа
Отговори с цитат
  #317  
Стар 4th February 2011, 16:28
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
В София квартирата ти е 300-350евро и не си си в къщи ...А отделно имаш други режиини разходи
Това е доста преувеличено. Имам приятел, който живее в кв. Банишра, в 3 стаен апартамент, доста приличен с наем 400лв.
Въобще не е преувеличено Да не живее в някакъвмизерен апартамент или апартамента е н познати..В моя блок се дават двустайни апартаменти за по 250-300евро малки и не луксозно обзаведени..
Не, апартамента си е доста добре. Единствения недостатък е, че е с дървена дограма Предполагам, че наема е толкова приличен, защото собствениците са богати пенсионери и не се лакомят много. Иначе ние имаме гарсониера, която даваме за 350 лв Може би е повече до късмет да намериш приличен апартамент с нисък наем, не знам..
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #318  
Стар 4th February 2011, 16:37
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
храна и пътуване за удоволствие са раз ходи, които ги имаш навсякъде!
Аз просто сметнах колко струва да пътуваш до работа 50км на ден - двама човека в семейството - и това са 1000лв.
Това обяснява защо градовете са така гъсто населени, а селата се обезлюдяват. Проблемите с пренаселването на София също са известни на всички ни.
Ако тръгнете да оспорвате и този факт, значи не аз съм тази която спори, само за да е в опозиция
ама кой ти говори за пътуване и храна за удоволствие Или ако се преместиш да живееш в София автоматично разходите за пътуване и храна отпадат Ако работата ти е по в центъра или в някой по- хубав квартал, много вероятно е заплатата ти да не стигне само за наем, ток ,вода и парно, ако искаш да живееш наблизо и да не даваш (много) пари за транспорт. Или пък намираш нещо по- евтино, с което пак не отпадат режиите и плащаш транспорт.
Пини, що говориш тъй наизуст- според теб колко е голяма вероятността да си намериш квартира с добре цена непосредствено до работата ти така, че да не ти се налага да губиш време в пътуване и да имаш разходи по пътуването Да не се изсилвам много, ама такава вероятност почти няма. Ти си знайш твойто, да не губели време- сестра ми например работи в квартал, където няма квартири под средната й месечна заплата, а нейната заплата никак не е ниска. Ако трбяваше да плаща наем, щеше да е в минус непрекъснато. То хубу от люлин има метро, обаче тва метро нито е в цяла София, нито денонощно. В 1 през нощта например не ти остава друга възможност, освен такси или личен транспорт. Много елементарно ги опростяваш нещата. Ако нямаш личен автомобил в София, аз поне не виждам как можеш да съществуваш- ти виждаш ли се с бебешка количка по автобусите? Щото аз не се виждам. Тва не е Австрия, дето автобуса да ти спусне платформата и ти да си качиш количката, повечето автобуси и трамваи са от ония, дето трябва да си нинджа, за да се качиш- с високите стъпала. Съжалявам, но ще пренебрегна изцяло мнението ти по този въпрос, защото за мен е крайно нереално и наивно. Не става само от работа вкъщи и тук не говоря за удоволствия. Ама ти държиш да гледаш така семпло на нещата, добре.
Ще се съглася изцяло с Томи, щото е минала по тоя път и от личен опит може да направи съпоставката.
Отговори с цитат
  #319  
Стар 4th February 2011, 16:46
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

значи да караш 100км на ден е по-изгодния вариант?
Тогава защо толкова хора се местят в София?
Наемите са толкова високи, защото има търсене. Хората не пътуват и 30км дори, ами се пренасят директно в големия град.
Това е факт известен на всички.
За какво точно спорим?
Аз не твърдя ( боже точно аз !) че животът в София е песен, просто размишлявам кое е по-малкото зло. И явно не само аз виждам нещата така, иначе София нямаше да е така пренаселена и наемите нямаше да са такава цифромания.
Отговори с цитат
  #320  
Стар 4th February 2011, 16:54
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Ще тидм пример с мои колеги ,на които аз съм се чуделии на въпроса "Какв правят в София като им е трудно ,те отговарят че се надяват един ден да им е добре.
Как се опрвяха ли ,повечто в петък тръгваха з родните места и се връщаха с щайги домати,буркаи с месо та даже и манджи за цяла седмица...
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Къдесенамиратечужбина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:42.