IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 16th July 2010, 15:06
galja77 galja77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Град: Sofia
Мнения: 12
По подразбиране

Напълно съм наясно, че подобен калкулатор не може да дава голяма точност и то за всеки тип телосложение. Сигурно няма как да се направи формула, колкото и точна и научно да е обоснована, която да е валидна за абсолютно всички, затова въпросът ми е до колко дава отклонение и точно затова питах дали някой има от онези сложните кантари, за да направи със себе си едно сравнение. То не че на тези кантари имам голяма вяра, но това е друг въпрос. А всичко това не го питам, за да установя дали аз имам да свалям килограми или не, чак толкова глупава не съм, колкото си мислят някои изтъкнати джентълмени от форума, които държат да изкажат на всяка цена ценното си мнение по всеки въпрос. Питам от просто любопитство, защото това не е единственият калкулатор от този тип и май всички ползват едни и същи формули, защото резултата навсякъде е еднакъв. На всякъде има пояснение, че се ползват усреднени стойности и ако например сте много мускулест ще има определено големи отклонения.

А не пиша често и не отговарям просто защото си имам по-важна работа от това да следя дали някой умник случайно не ми е направил морфологичен анализ на думите и дали не ме е попитал как точно ще му дефинирам "пълен телесен анализ". Честно да ви кажа като чета как някои много "открехнати" мъже се отнасят и пишат до напълно непознати жени без изобщо да са наясно с проблемите им в този форум ми става чак гнусно. Като не можеш да кажеш нещо окуражително или информативно, защо си мислиш че някой има нужда ти слуша словестния бълвоч. По-добре си мълчи. Ще направиш много по-добре.

А иначе съм висока 171 см и тежа 75 кг. Всичко започна да се трупа след едно лечение с хормони и затова сега всичко е много по-трудно. Стандартните диети не ми помагат много, но сега съм започнала нещо ново, но не смятам да го коментирам тук, че е току виж някой велик мислител отново решил да изказва вездесъщото си становище и по този въпрос, а чесно казано нямам нерви да изтрайвам подобни простотии.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th July 2010, 15:49
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ами аз първо ти казах - пълна глупост. После ти дадох пример (за 2 метода) тъй като при мен са проверявани телесните мазнини. И ти казах, че отклонението е голямо. Не знам защо е толкова важно за теб да следиш някакъв интернет калкулатор. Мисля че на око и това как се чувстваш е достатъчно да прецениш дали имаш нужда или не... Нормално е да има такива калкулатори на много места - правят се пари с такива сайтове. И то не от самите калкулатори, а от рекламите в тях. Някой може да си ги слага просто ей така - за кеф.

Аз глупости не пиша на хората... На всякъде спазвам дипломатичен тон. Случвало се е да и да се заяждам с някой в отговор на обиди и друго подобни... Ти не гледай мен, ми гледай себе си и си прави изводи за себе си. Като не можеш да обясниш някакъв израз, по добре не го използвай. И аз мога да използвам медицински термини и да ги разбират около 1% от посетителите на форума, но гледам да се изразявам максимално разбираемо.

И не ми казвай да си мълча и кое било добре. Тук може да си пише свободно всеки. Ако нещо не ти изнася на някого мнението или не му обръщай внимание, или може да постнеш в нов форум на какъв калкулатор си попаднала, заедно с подобренията му (мерки на врата и пълен телесен анализ) и там да си следиш какво ще ти отговорят.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 16th July 2010, 15:54
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

http://forum.rozali.com/viewtopic.ph...hlight=#802644

И тук ти го намекнаха (zenata) - реклама!!!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16th July 2010, 19:04
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

На мен ми стана обаче интересно по каква формула изчисляват, защото ако китката ми е 15см - калкулаторът ми дава идеално тегло 51 кг, а ако китката ми е 16 см - то тогава идеалното ми тегло е 57 кг. Истината е точно по средата ( що се отнася до мен, де)
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16th July 2010, 20:02
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
На мен ми стана обаче интересно по каква формула изчисляват, защото ако китката ми е 15см - калкулаторът ми дава идеално тегло 51 кг, а ако китката ми е 16 см - то тогава идеалното ми тегло е 57 кг. Истината е точно по средата ( що се отнася до мен, де)
На мен пък ми изчисли точно дава ми идеално тегло 57 кг при китка 16 см. Ако слеза на 50 кила ме дава слаба въпреки че съм само 165 см и в интерес на истината на 50 кила съм си направо мършава
Отговори с цитат
  #16  
Стар 16th July 2010, 20:09
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

моята китка обаче е 15,5 см и за мен наистина 53кг е идеално тегло
Отговори с цитат
  #17  
Стар 16th July 2010, 20:14
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
моята китка обаче е 15,5 см и за мен наистина 53кг е идеално тегло
Mного ми е интересно какво дава на ония мацки дето са по 175 см и 40 кила
Отговори с цитат
  #18  
Стар 17th July 2010, 12:57
galja77 galja77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Град: Sofia
Мнения: 12
По подразбиране

Тук намерих няколко формули за идеално тегло, но нямам идея по коя го смятат в този сайт: http://www.bluejean.fr/en/ideal-weight.php
А обиколката на китката сигурно определя вида на костната структура. Най-вероятно има определени размери от до за мъже и жени и според тях ги квалифицират в различни групи. В няколко сайта видях, че имат frame size, което е май същото и го определят по следния начин- ако успявате да си обхванете китката на едната ръка с другата ръка и палеца и показалеца ви се застъпват сте small frame size, ако само се допират и съвсем леко се застъпват сте normal frame size, а ако не се допират сте big frame size.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 17th July 2010, 16:36
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

С каквито и таблици да изчислявам все ми показва 55-57 кила идеално тегло при височина 165 см
Отговори с цитат
  #20  
Стар 17th July 2010, 17:16
Inatoni Inatoni не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Калкулаторите май са по-добри за забавление...Структура,проп орции,визия-всичко е така индивидуално,че няма универсален калкулатор.Аз съм 53 килограма,ръст158см,а никой не вярва,че съм "повече от 47-48 кг. Не се тормозете с калкулатори.Бягайте ,плувайте,движете се и гледайте коремът да е стегнат
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Калкулаторзаизчисляваненателеснимазнини
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:13.