IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 5th March 2011, 11:39
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Ние имаме 1 апартамент, общ, след като си продадох моя и му помогнах да си изплати неговия. Но си мечтаем за къща...
за кво ти е, земете си некоя панелка, ако устискате година у люлин ше сте заедно за цел живот
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #42  
Стар 7th March 2011, 08:14
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Ние имаме 1 апартамент, общ, след като си продадох моя и му помогнах да си изплати неговия. Но си мечтаем за къща...
Той що не си изплати кредита сам,нали са по-облагодетелствани от нас.Това за нищо на света ,няма да го направя.Ако ще 10деца да съм му родила.Искам да знам,че моето си е мое.Такъв стана живота.
Как така ви е общ,щом той е теглил кредита на негово име преди да има брак с теб/сега си спомням,че съм те чела преди година ,че се чудеше дали да му даваш пари когато бяхте още гаджета/.Кредита е записан само на него,защото ти не си живяла във Финландия и не си имала право на кредит.Значи и апартамента е записан на него.Не се ли страхуваш така,че може един ден да му щукне нещо недай си боже.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 7th March 2011, 08:59
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gabi_gabriela
Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Ние имаме 1 апартамент, общ, след като си продадох моя и му помогнах да си изплати неговия. Но си мечтаем за къща...
Той що не си изплати кредита сам,нали са по-облагодетелствани от нас.Това за нищо на света ,няма да го направя.Ако ще 10деца да съм му родила.Искам да знам,че моето си е мое.Такъв стана живота.
Как така ви е общ,щом той е теглил кредита на негово име преди да има брак с теб/сега си спомням,че съм те чела преди година ,че се чудеше дали да му даваш пари когато бяхте още гаджета/.Кредита е записан само на него,защото ти не си живяла във Финландия и не си имала право на кредит.Значи и апартамента е записан на него.Не се ли страхуваш така,че може един ден да му щукне нещо недай си боже.
Аз също не бих и съм на принципа като теб-Моето си е Мое
И мисля,че хаослейди доста наивно е постъпила,ако е вярно това инфо.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #44  
Стар 7th March 2011, 09:38
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Не само парите от апартамента, а и още толкова му внесох, които бяха подарък от родителите ми, техните спестявания :Д Не ми пука, това са само едни пари, ако имам само парите и нищо друго няма да съм по-щастлива. Колкото до преебавката - всичко е уточнено, с договор. Ако стане най лошото - ок, апартамента си е негов, но ще се налага да ми връща парите. И да остана без тях, както казах все ми е тая, не всичко е пари. Пича е много свестен, на доста мои тестове го подложих и ги издържа. Няма 100% гаранция за нищо, но пък ако към всичко сме предубедени какъв живот е тогава.
Никога не съм била материалистка, не съм възпитана по този начин и не мога да живея такъв живот да мисля само за пари и имоти. Обичам да споделям всичко материално което имам с близките си, на няколко пъти съм се опарила, но пак не губя вяра. Изпитвам собственическо чувство само към хора , но не и към материалното. Не съм загубена както се опитвахте да ме изкарате, но не мога да буда щастлива ако към всичко подхождам с предубеждение. Смятам че този, който се раздава и духовно и материално, никога не губи. Не харесвам стиснатите хора и се радвам че не съм такава. Кога финландка щеше да направи нещо подобно? Нивгаш И не защото са материалистки или стиснати, а защото са саможиви, повечето не желаят да имат семейства, а само деца.
Та... добро утро на всички, но днес съм с 40 градуса, отивам на лекар и после обратно в леглото, та после ще чета в другите теми каквото има. Приятен ден!
Отговори с цитат
  #45  
Стар 7th March 2011, 14:54
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
но ще се налага да ми връща парите. И да остана без тях, както казах все ми е тая, не всичко е пари.....Никога не съм била материалистка, не съм възпитана по този начин и не мога да живея такъв живот да мисля само за пари и имоти. Изпитвам собственическо чувство само към хора , но не и към материалното.
Споко,бре Нали се сещаш,че парите са пари ,когато ти трябват на момента и кеш!недай си боже да ти връща,ще чакаш с години.
Комунизма научи нашите родители,че всички сме равни,но Запада ни показа,че не е така.Всеки в света иска да притежава нещо/за това са и кредитите/.Но това след време ще го научиш там. А иначе чувствата ти за притежание,са неправилно насочени.Хора не се притежават-не са роби.Но там където си,ще го научиш и това.И да оздравяваш,успех.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 7th March 2011, 15:03
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Имам предвид, че се привързвам към хората, а не към предметите и парите
Отговори с цитат
  #47  
Стар 8th March 2011, 08:43
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз съм на мнението на Хаос. При нас всичко е общо- нали това ни прави семейство!
Не мисля в посока какво ще стане ако се разделим. Ако се разделим най-трудно се делят децата, а не материалните неща.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 8th March 2011, 08:52
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Имам предвид, че се привързвам към хората, а не към предметите и парите
Точно така мисля и аз вече :P Преди се привързвах към колата,към апартамента. .
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 8th March 2011, 19:08
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Ако трябваше да пиша в тази тема преди 10 години ,щях да напиша че всичко инвестирам в в общото бъдеще на моето семейство .Обзаведох 2 апартамента и малко преди да си тръгна ,бившия ме уговаряше да си дам парите които спестих за нова кола ,и да подменим обзавежданеto на хола..Добре че не го послушах.
След месец горда си тръгнах с 1 бус дрехи и нищо материално.
Забравих да вметна че когат моето семейство ми подаряваше нещо на гаранционната карта винаги съществуваха двете имена ,а "маминка" когато купува пишеше само на синчето името...
С две думи по горе написаното от момичетата го разбирам ,човек трябва да се опари ,да мине и от двата бряга и тогава да дава ясна преценка за материално имущество.Вече имам обеца на ухото и няма да деля нищо с никого.Бабрi ,Пини,chaoslady ,ако някога сте се опарвали едвa ли сега ще разсъждавате потози начин...Нищо материално не е скъпо ,но ако имаш дете или две на ръцете и всичките си спестявания си инвестирал в едно нищо ,едва ли сега така ще мислите..Я се замислете ,утре сте на улицата с децата ....и от тук на там трябва за всичко да се грижите сами За това по нагоре кзах "Парен каша духа"
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 8th March 2011, 19:47
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Нищо материално не е скъпо ,но ако имаш дете или две на ръцете и всичките си спестявания си инвестирал в едно нищо ,едва ли сега така ще мислите..Я се замислете ,утре сте на улицата с децата ....и от тук на там трябва за всичко да се грижите сами За това по нагоре кзах "Парен каша духа"
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Купувамелисижилищачужбина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:15.