IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th April 2014, 15:02
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране Колко ниско може да падне един мъж !?

В събота случайно хванах едно предаване по средата по btv - "Наистина любов"
Бях шокиран като видях, че тези мъже от историите имат наглостта, да се покажат пред цялото общество, след всичко което са сторили на жените си и искат те да се върнат при тях.

Нещата които чух ме шокираха и то най-вече наглостта и безочието, това да кажеш аз не съм си гасил цигара върху нея, аз само я докоснах е бай-безумното нещо което бях чувал. Също така държанието на това момче е просто абсурдно, ще ми е интересно да чуя и вашите коментари за тези истории.

Този човек от тази история - http://www.btv.bg/video/shows/naisti...-lyubovta.html

дори не изпитва никаква вина и той не се усеща дори, че сега като всички са го видели какво представлява, аз не виждам коя нормална жена би го взела за мъж.

Този пък побойника има наглостта дори да казва, че било пресилено да се говори за побой -

http://www.btv.bg/video/shows/naisti...stvoto-si.html

Не случайно избрах това заглавие на темата, защото да се покажеш пред цяла България и да се държиш по този начин е най-голямото падение което може да има.

Най-хубавото е, че никое от момичетата не направи грешка за пореден път да дава шанс, а те тази грешка са я правили много пъти. Дано ако има жени които четат това и те имат подобни проблеми, да не допускат тази грешка и особено ако имат и деца, да не допускат те да израснат в такава среда.

Най-много грешки допускат по младите жени, тях любовта ги грабва бързо и те не могат добре да преценят добре мъжа, а и житейският опит също е решаващ.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 5th July 2014, 22:18
Аватара на Little Blue Dress
Little Blue Dress Little Blue Dress не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 32
По подразбиране

Това предаване го хванах и то точно този епизод, за който говориш.
Аз също останах изумена! Виждала съм нагли и прости мъже, но това просто надминава всичко.
Не знам колко ниско най-много може да падне един мъж и, честно казано, не бих искала да знам. Много се надявам в един момент мъжете да вземат да се стегнат и да изземат "мъжките" си функции, тъй като нещат вървят наистина на зле. Не знам как звучи, но виждам много жени, които са страхотни и достойни за възхищение и уважение, но доста рядко виждам такива мъже. Има, но са в много по-малко количество...за съжаление!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th July 2014, 15:54
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Интересно е обаче, че и много жени не успяват да преценят добре мъжа и решават, че това е техният човек. Този случай на момчето, което е гасило цигара по тялото на приятелката си, това момиче казваше, че той не е давал никакви пари за детето и това докато са били заедно. Точно това обаче всяка една по зряла и мислеща жена би могла да го разбере много лесно дали мъжа би могъл да се грижи за семейството още преди да има дете от него. Това е потресаващо което момичето каза, че той не е купил и едно бурканче пюре за бебето.

Много пъти съм споменавал статистиката, която е трудно човек да я повярва и осмисли, че е реална, но за съжаление е факт. Всяка четвърта жена е била жертва на домашно насилие, било психически или физически тормоз. Всеки да си прави изводите сам ! Сега за разлика от едно време, жените по лесно се разделят и развеждат, а представяте ли си какво е било при по старото поколение, тогава дори не е можело да се спомене думата развод и жените са търпели да бъдат мачкани цял живот.

Жените са като цветята и няма по отвратително нещо от това един мъж да мачка една жена и да я кара да страда ! Мен ме боли от това, защото обичам жените повече от всичко на света и за мен няма по хубаво нещо от гледката на щастлива и усмихната жена.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th July 2014, 21:40
Аватара на Little Blue Dress
Little Blue Dress Little Blue Dress не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 32
Wink

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Жените са като цветята и няма по отвратително нещо от това един мъж да мачка една жена и да я кара да страда ! Мен ме боли от това, защото обичам жените повече от всичко на света и за мен няма по хубаво нещо от гледката на щастлива и усмихната жена.
Ами браво! Продължавай да караш да се усмихват жените около теб...май ти се отдава.

А относно преценката - когато главата ти е замаяна от чувства, трудно е преценката ти да е правилна. Хубавото е, в това предаване, че момичетата са се осъзнали навреме и правят по крачка напред в живота.

Иначе аз пък съм в другата крайност - от по-мнителните съм, не се доверявам лесно, за доста по-малко бих се "освободила" от мъж, с който съм във връзка...само като усетя, че нещо не е ОК. Но, да ти кажа, и това не е много хубаво май.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th July 2014, 19:32
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Любовното опиянение е голям фактор наистина, за това една жена или мъж да не може да прецени и да види всички качества и най-вече негативните в отсрещният човек !
Не е само това причината обаче, има и доста други. Има и съществена разлика според мен между това да се прецени дали мъжа е способен да причинява тормоз и страдание на жената или просто не е способен да я направи щастлива.

Разликата е огромна и мисля всеки разбира защо. Случаите са доста различни и не може всичко да се слага под общ знаменател, но една част от жените сами си ги търсят точно такива мъже, които са доста коравосърдечни и без грам милосърдност.
Как да ги виниш обаче тези жени, като на тях им е вродено като видят лошото момче и да се "подмокрят" .

Това, че жената не е могла да прецени на време мъжа или пък той може и да не проявява лошите си черти в началото, което също го има е единият проблем само. Другият не по малък е когато жената не може да прекрати една такава връзка, като повечето не търсят дори помощ и не споделят за проблема.

На скоро ми споделиха един случай, на една моя позната нейна приятелка студентка си има приятел, които не просто да и е посягал чат пак, тоя я е смазвал от бой. Това момиче по неизвестни за мен причини не е избягала от този боклук и ако е имало кратка раздяла после пак са се събирали. Аз не мога да си го обясня това, нито имат брак, нито деца, защо по дяволите това момиче търпи това нещо.

Не ми се вярва да е причината някаква любов, няма такава любов, която да може да издържи на подобно нещо, Може би някои жени се страхуват, че ако го зарежат той може да им отмъсти, те също и от страх повечето не смеят да потърсят помощ.

Днес имаше статия точно по този проблем - http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtes...mentsContainer

Коментарите обаче под статия са потресаващи (първите 24 към този момент), дано това да не е представителна извадка за българите. Толкова прости същества на едно място, че направо е трудно да се повярва !

Ето един изключително абсурден коментар -

"Да не се пишат глупости тука!Да се премахнат факторите водещи до домашното насилие и по-голямата чест от проблемите в семействата ще се решат!А факторите са ясни,ама слугинските медии услужливо са ни ги спестили!Това са-бедност,мизерия,безперспек тивност,безработица,беззак ония и безредица в тая държава! "
**********************

Типичното ганьовско мислене на средностатистическият прост българин, за който всичката лошотия и негативна енергия на българите е заради бедността и мизерията. Тоест ако някой мъж е наранил друг човек, а да не говорим ако това е жена, то за това е виновна мизерията.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th July 2014, 21:56
Аватара на Little Blue Dress
Little Blue Dress Little Blue Dress не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 32
По подразбиране

Pufpaf, няма да ти цитирам последния пост, тъй като е доста дълъг. Но си прав за много неща.
За тази твоя позната студентка - това и аз не мога да си го обясня, но и аз знам такива случаи. Даже от ученички в гимназията някои търпят удари и побоища. И не ми е ясно какъв е този акъл - ще си си ти в най-хубавите години, свободна да въртиш гаджета, да си щастлива, да опитваш нови неща, и ще се забиеш с някакъв смотаняк, дето, на всичко отгоре, де спуква и от "млатене"! На всичкото отгоре, тези момичете ми се струва, че дори и не осъзнават, че имат проблем...за тях просто това е "любовта". Но това са момичета с някакво изкривено мислене, според мен.

Иначе за една жена, която търпи насилие (тук вече не конкретизирам възрастова или социална група), факторите са много. Дори и за тези, които го осъзнават - страхът е голям! Понякога дори да го зарежеш такъв партньор - той ще продължи да те тормози, ще се мъчи да те изкарва "парцал" или "боклук" и ще ти вземе децата (ако имате и деца) или ще ти сътвори какви ли не мизерии. Ако жената е сама и няма кой да я защити (ако няма близки, родители, семейство, а и като нямаме в нашата държава органи, които си вършат работата) - невъзможно е да се отървеш. Също и ако няма къде да отидеш, нямаш финанси и т.н.

Но тук идва и другия въпрос - как тези жени не преценяват от началото човек, който е насилник? Защо се женят за него? Защо изобщо се захващат с него? Като жена ще ти кажа - личи им на тези хора! Няма как де не го познаеш - винаги има индикатори, при които ти светва червената светлина. Но тук, мисля, има един фактор, който влияе на много жени за това да правят грешен избор - това са тези "доброжелатели", семейство, приятели, родители, баби, дядовци и т.н., които още от рано мелят на момичетата/жените, че ТРЯБВА да си намерят някой, че ТРЯБВА да се женят, че НЕ МОЖЕ да са сами. На много момичета им слагат такъв натиск, че те се чувстват едва ли не длъжни да се хванат с който и да е, само и само да не изтърпят поредното натякване, подигравателен коментар или "доброжелателен съвет". Може да не вярваш, но на много жени семействата им са такива и, дори и да не искат, много им влияят на психиката и на самочувствието. "доброжелателите", естествено, мислят, че го правят това за добро...но, всъщност, вредят, тъй като несъзнателно тласкат жените в ръцете на съвсем погрешни мъже.

Някои жени се справят с това, не им пука и не се влияят от външен натиск, но други...просто са с по-слаба психика. Има и много други фактори, разбира се...но за нашите географски ширини това, мисля, е един от най-големите. И като стане белята - тогава вече тепърва осъзнава жената, че има проблем и тепърва почва да мисли как да се справи с него. Осъзнава, че и тя е сгрешила. И така...тук много може да се задълбае в този проблем.

Иначе, от личен опит, мога да ти кажа един случай с човек, с който излизах (или по-точно излязох няколко пъти). На първата среща ми изнесе лекция със своите "теории" за връзка, в която направи "план" как би трябвало да се развият отношенията ни. Накрая на срещата стана въприс за това да се видим пак. Казах му да се чуем и да се разберем нещо, тъй като не знаех кога ще съм свободна, а той каза, че искал да си направим план, според който всеки ден да се виждаме. И с това ме утрепА! Имахме още точно 2 срещи, в които ми беше обяснил какво трябва да ям, как ако съм с него - няма да напълнявам, тъй като ТОЙ, виждаш ли, много стрикно ще следи какво ядем двамата (и това, по неговото виждане, е плюс от евентуална "връзка" с него). А няма да говорим, че според неговото виждане трябва да се яде сутрин мноого, а след това цял ден да не хапваш нищо. Та, обясни ми се още как трябва да се обличам и държа, според него. Бяха ми данени инструкции и как да си разпределям ангажиментите през деня (в работата, без да е питан за това).
Честно казано, вътрешно доста се смях колко насериозно се взема...беше ми ясно, че е насилник по природа. Дори сподели с мен, че е удрял негова бивша приятелка, тъй като била, цитирам: "Такава курва!". Та...зарязах го по скайп, тъй като се притеснявах да не стане агресивен на живо, или нещо подобно.

Но една жена да вижда такива признаци и въпреки тях да остане с въпросния човек - това не би трябвало да се случва.
Не случайно го и разказвам това, де! Не е за да "злословя". Ако има жени от по-трудно преценяващите, може да се случи да прочетат и да им е полезно...тъй като това си е реален случай.

И, между другото, това с лошото момче...за умните жени не е вярно. Жените сипадаме по интересни мъже, което не винаги означава "лоши" мъже.

Последно редактирано от Little Blue Dress : 8th July 2014 на 22:04
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th July 2014, 02:24
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Най-после се появи човек в този форум, който да пише по дълги постове от мен
Хубаво е, че има и с кой да си говоря на тази тема, макар и ако исках има доста други форуми в които със сигурност щеше да се получи дискусия по теми като тази.

Харесва ми психологията и тези теми за това доста ме вълнуват и смятам, че най-много може да се научи точно от такива споделяния и реални случаи от живота. Сега това което си написала е много ценно и полезно, за което те поздравявам ! Според мен е много важно да се спомене и един фактор, който е доста определящ за това дали жената би могла да прецени добре един мъж и този фактор е житейският опит и мъдростта.

Има огромна разлика в мисленето и самосъзнанието между едно 20 годишно момиче и 30-35+ годишна жена. Не, че и по зрелите не грешат, но със сигурност ще грешат много по рядко в преценката си за разлика от по младите момичета, които между другото много от тях не знаят какво искат от живота и в това число и от един мъж.

Ако се направи една анкета, ще се види най-добре от какво най-много се впечатляват в един мъж по младите и по зрелите жени и ще се видят доста отчетливи разлики.
Една умна и зряла жена може доста бързо да прецени един мъж и какво може да очаква от него, но при по младите момичета не е така, разбира се има и изключения, но аз говоря като цяло.

Историята ти с този мъж беше много интересна и от това което прочетох мога да кажа, че много правилно си прекъснала тази потенциална връзка, За съжаление друга жена може и да не стори това и след време да съжалява доста. Този тип ми се струва от тези които освен, че са диктатори, те биха задушили една жена и не биха и дали никаква свобода.
Възможно е също и да е от тези болните ревнивци и това много усложнява положението и да не говорим и щом е посягал на жена. Този обаче е бил лесно разгадаем, не знам коя жена би започнала връзка ако и говорят така и то още в самото начало и това с плановете ме разби

Това за "лошите момчета" както се наричат е въпрос на дефиниране на това понятие и ако всеки го разбира по различен начин ще има и различни гледни точки. Имам стотици статии на тема "лошите момчета" като тази - http://www.tialoto.bg/a/31-vrazki/32...ichat-zhenite/ и повечето доста разсмиват, тъй като се говори за качества, които не се зависят от това дали гледаш лошо, имаш вулгарно държание и т.н.

Чел съм в някои статии да пише дори, че "лошите момчета" били по вълнуващи, щото с тях не е скучно и, че са по добри любовници, което също е доста абсурдно. Глупаво е да се слагат така етикети и да се групират и приписват качества според някакъв етикет, който дори няма подробно описание. Когато говорим за вътрешни качества, всичко е много индивидуално, аз доста съм се смял и на статии, които така подробно описват някой мъж според зодията му, което подобно на това с "лошите момчета" е доста несериозно.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th July 2014, 08:40
Аватара на Little Blue Dress
Little Blue Dress Little Blue Dress не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 32
По подразбиране

Ами да, всъщност...имам навика да пиша дълги постове. Някои се оплакват, други - не. От скоро почнах да пиша в този форум, исках да видя как е тук и какви хора има (главно исках да видя някакви съвети за отслабване и поддържане на форма, че съм се хванала с това здраво в момента, но...се зачетох и в други раздели и теми). Както и да е.

И мен ме интересува психологията, много хора споделят с мен и казват, че им помагам (уж...ако не друго, поне изслушвам). А и ти правиш впечатление с доста зрели и адекватни разсъждения.

Та, за фактора възраст - мисля, че не толкова възразстта е определяща, колкото опита и съзнанието. Някои жени са доста сериозни и осъзнати и на 20-25, други - до 30-35+ са си като децата на акъл. И ОПРЕДЕЛЕНО виждам доста грешки в преценката на жени над 35 (имам съвсем пресен случай, но няма да го разказвам, за да не се познае някой). Има жени, които мислят, че само поради факта, че са близо до 30, трябва да хванат някой, който и да е. Но това са различни случаи и много зависи и от хората.

Мога да кажа също, че колкото жените, толкова и мъжете не могат да преценяват представителите на другия пол. Мисля, че е нормално всеки да направи няколко грешки, докато стигне до правилния човек за себе си, но не и да се стига до побоища, паихически и физически тормоз и т.н.

И последно - мисля, че за да не се стига до там, човек трябва да уважава и цени първо себе си. А за това голямо влияние оказва семейството, средата, в която е израстнал и много други фактори. Но главно - зависи и самата личност как реагира на всичко и дали позволява влияние на външни фактори, или не.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th July 2014, 18:29
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Вярно е това, че има и млади момичета, които са много разумни, далновидни и други, които на години са в графата зрели жени, но с акъл който не отговаря на възрастта им и да не използвам по силни думи. По принцип по младите да склонни да взимат емоционални и прибързани решения, което има и много лоши последствия. Аз лично в този форум срещнах доста момичета които са взели такива решения за операция на носа си и някои сега доста съжаляват за това, че така са прибързали и не са проучили добре, Същото е и при избора на мъж !

А за мъжете и тяхната преценка е вярно, че ние също правим много грешки, дори много повече от вас.
Има обаче голяма разлика в това от какво се впечатляват мъжете в една жена и какво гледат жените в един мъж !
При мъжете е нормално дори повечето да се влюбват само във външността на една жена, без дори да са я опознали, а при жените това е много по рядко. Не всички са такива разбира се, аз примерно ако жената е божествено красива, но изключително проста (и такива ги има) не бих могъл да имам сериозна връзка с такава жена. Доста други мъже обаче биха били с такава жена, защото ще си имат яката секс кукла, а на много мъже това им е най-важното.

Не, че няма и жени които си взимат за мъж някой супер прост селяндур, но каращ последен модел BMW, това обаче са една друга категория жени ! Мъжете обаче по друг начин подхождат при опитите за връзка с някоя жена, ние сме повече на принципа проба грешка и повечето трябва да имат връзка с една жена за определен период, за да разберат дали това е подходящата жена за тях, Докато една жена може още както във твоя случай, само след 2-3 срещи или дори още на първата и да разбере, че този мъж не е подходящият.

Цитирай:
Първоначално написано от Little Blue Dress Виж мнението

И последно - мисля, че за да не се стига до там, човек трябва да уважава и цени първо себе си. А за това голямо влияние оказва семейството, средата, в която е израстнал и много други фактори. Но главно - зависи и самата личност как реагира на всичко и дали позволява влияние на външни фактори, или не.

На това нещо все още търся отговора и кои са главните фактори, за това един човек да бъде лош, коравосърдечен, да не споменавам и за такива които тормозят и дори и физически жените.
Това е много интересна тема, но другият път щя коментирам, да не става много писане на веднъж.
Има един най-главен фактор от където тръгва всичко и това е човешкото ДНК и след него са вече и другите фактори, като средата в която растат децата,
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th July 2014, 19:06
Аватара на Little Blue Dress
Little Blue Dress Little Blue Dress не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 32
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
На това нещо все още търся отговора и кои са главните фактори, за това един човек да бъде лош, коравосърдечен, да не споменавам и за такива които тормозят и дори и физически жените.
Това е много интересна тема, но другият път щя коментирам, да не става много писане на веднъж.
Има един най-главен фактор от където тръгва всичко и това е човешкото ДНК и след него са вече и другите фактори, като средата в която растат децата,
Ами може и от ДНК-то да е, но пък понякога има много кофти родители, чието дете става много свестен човек и обратното - свестни родители, но детето им става гаден човек. Да не говорим колко братя и сестри има, от едно семейство (с едни гени), които са коренно различни.

Средата също не знам до колко влияе - със сигурност влияе, но зависи и от храта дали ще го позволят.

Някои казват (както и ти пишеш в един от предните си постове), че тъй като хората са бедни, мизерстват, нямат пари и т.н., стават лоши. Да, обаче има и много богати хора, както и деца на богати хора, които не живеят в лишения, и сред тях също има "лоши". Сред богатите също има такива, които прилагат психическо и дори физическо насилие.

Това, което си мисля е, че това зависи изцяло от самата личност. Когато човек е лош отвътре - той си намира хиляди оправдания и виновници...държавата, бедността, родителите. В същото време има хиляди други със същите проблеми с...държавата, бедността, родителите, но са страхотни, положително настроени личности, борят се и не си го изкарват на другите.

Та, с 2 думи, аз също не мога да си обясня това - кои са факторите един човек да бъде лош и коравосърдечен.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Колконискоможедападнеединмъж
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:21.