IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #491  
Стар 2nd June 2008, 08:13
Аватара на borti79
borti79 borti79 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Град: spain palma de mallorca
Мнения: 163
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Allegra
Оле каква е тази ужасна граматика която виждат очите ми...
Сори за офтопика, ама не се сдържах
Знаеш ли ,,,,върни се малко назад и ще разбереш защо пиша така.....Съжалявам много ,но аз съм предупредила........и това беше много ТЪПО.........
Отговори с цитат
  #492  
Стар 2nd June 2008, 09:35
ellica ellica не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 96
По подразбиране

Здравейте отслабващи сладурчета!

MARYANA, добре дошла и от мен! Хиляди аплодисменти за постигнатите резултати! Кажи ни колко си висока и на каква възраст?

Divina, слънчево момиче, радвам се да те "видя" пак! За млекцето да ти кажа и аз, значи ДО 1 кг млечни на ден, прясното ДО 250 мл.. и аз не съм много съгласна, ама .. Но обяснението (не само според Дюкан, а и на много др. лекари) е следното: след 3- годишна възраст човешкия организъм спира производството на ензима лактаза, който разгражда лактозата (млечната захар). Някой хора даже се раждат с невъзможност да образуват този ензим. Нали знаете, че за някой бебета търсят едни такива специални млека.. и те за цял живот са принудени да "забравят" всички млечни, сирене, кашкавал и т.н.... Та за нашия режим.. в този 1 кг млечни, който се препоръчва, може да се включи 250 мл прясно мляко и две кофички кисело..
Обаче и аз имам въпрос - как се мери изварата? Все пак тя е концентрирана млечна храна? За мен не е много логично да има ограничение 800 гр кисело мляко и извара на корем, защото и режимна???

... иии сега докато го пиша това.. по закона на Мърфи ли или не знам.. си разлях цялото фрапе по бюрото.. клавиатурата.. документите ... охх .. ще бърша и продължавам след малко..

selvaddia, много си хубава! Ти всъщност в момента какво сваляш?
lilito_84, аз мисля, че и в 3-та фаза се отслабва, но като се спазва стриктно! И разрешените въглехидрати и плодовете само допълват режима, не служат за основни ястия примерно

tirra, режим само ПЗ също действа, нали това е така наречения НВД, но в крайно ограничен вариант... Бях писала и пуснах един линк, че всъщност тази теория е доста старичка - на един английски лекар от преди 120 години ... всички други след това само взаимстват и доразвиват... С две думи, тази старата теория гласи: само ЧП + зеленчуци, позволено е и ограничено мазнини, изключват се ВСЯКАКВИ ВЪГЛЕХИДРАТИ И МЛЕЧНИ. Имам двама приятели, които се "стопиха" за три месеца .. ама при мъжете е по-различно..

azdani, хубаво е да напомняш колко важен е спорта Поздрави за твоята упоритост и постоянство

npp, като прочетох и аз бях възмутена Това са 15 кг, как няма да ти личат особено при не много висок човек визията се променя тотално.. Ама ти си знаеш де, к'во ли им обръщаш внимание на роднините

Debelanka, къде сиииии???

На всички, всички сладурки желая приятен ден и успешна седмица!
Отговори с цитат
  #493  
Стар 2nd June 2008, 10:27
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

здравейте Дюканки - сладуранки!
вчера си купих от БИЛА едно сирене лайт - на Лактея. някой дали го е ползвал. приятелка която отслабна ужасно много чрез режима на Дюкан нагъваше сиренето лайт на Маджаров / и него го има в Била/. назнам какво да правя - ако някой го е ползвал да каже дали е режимно.
ще напиша инфо от етикета:/ за 100г продукт
- 18г мазнини
- 15г белтъчини
- 2г въглехидрати
Отговори с цитат
  #494  
Стар 2nd June 2008, 10:41
marry marry не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: пловдив
Мнения: 204
По подразбиране

здравейте момичета не мога да се стърпя да не се похваля пък и това може да окуражи другите ,вчера се претеглих и ураааааааааааааааа
вече съм 69 кг това ме приближава все повече към заветната цел 65 и така от началните 92 вече съм - 23 кг
искам да поздравя всички ви и най вече прр и мариана които според мен са от моята младежка възрастова група и да ви кажа не обръщайте внимание на свекърви ,майки и съпрузи които не ни забелязват просто отслабвайте заради себе си и за вашето си самочувствие и хич да не ви пука
а на другите да кажа че отслабвам от 4.02 вече четири месеца без да спортувам и без да имам време за много ходене на разходка/все пак съм майка на три деца/ и въпреки това отслабвам средно 5 кг на месец и кожата ми не е увиснала и чуждите хора ми казват че изглеждам добре
успех на всички и не се отчайвайте
Отговори с цитат
  #495  
Стар 2nd June 2008, 13:00
Kraska_Praska Kraska_Praska не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 381
По подразбиране

Здравейте дюканки!
Аз за съжаление нямам с какво да се похваля от изминалите няколко дни, но аз съм си виновна. Както бях споменла, ходих на планина и спахме в палатки. Изкарах си много добре, НО малко не бяха добре нещата от към ядене - аз винаги като отида на планина ми се отваря някакъв нечовешки апетит и съответно в събота погълнах трици за няколко дни. Бях правила канелени бисквитки с трици и взех повече, защото бяхме компания от 6 човека, като един от тях също е на режима и прецених, че ако взема малко и другите ги харесат, ние ще останем без заксука за неделя... Е, да ама в събота нещо ми стана - не мога да кажа колко бисквитки съм изяла, но със сигурност количеството трици в тях предвишаваше в пъти позволените 3 супени лъжици... И кола лайт пийнах доста, пак не знам точно колко, и пилешки шишчета на жар изядох нечовешки количества, но да кажем, че те са най-малкия проблем ... И се движих доста по-малко от колкото очаквах, понеже спахме в един заслон доста близо до гарата, на която слязохме.. Единственото ми по-сериозно движение беше като ходихме на един водопад - до там и обратно до заслона бяха около 2 часа и нещо, като имаше едно много сериозно изкачване. Е, изкарах си наистина много добре този уикенд, починах си както не съм си почивала от много време, но кантарът вместо да отчете "-", ме "възнагради" с един сериозен "+". И ето ме пак 61.1
__________________
...
Отговори с цитат
  #496  
Стар 2nd June 2008, 13:12
divina divina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 90
По подразбиране

Здравейте, сладки мои!

npp, ellica, бях се малко откъснала от компютъра, че мноооого ме разсейва... , а нали сте ми слабост и влизам честичко...
еличке, много благодаря за обяснението (сега разбирам ), точно си прочела мислите ми, защото мислех да питам какво количество може кисело млекце. Що се отнася до изварата, аз лично я броя в този 1л....

tirra, не съм от спецовете за храната (то се разбра вече, де ), но мисля, че маслеността му е доста на тва сиренце, ако ще го хапваш да е по мъничко и по-рядко...

marry, страхотен резултат, много се радвам на такива успехи, а и ми дават сили, че с тези задържания, понякога човек губи стимул...

На мен от няколко дни ми е нещо нервно и притеснено, не мога да си обясня защо... вчера беше последния ден на ПЗ и как се угоих... ужас! Беше режимно, ама не бива така... наистина прекалих

Краси, май една съдба ни е сполетяла с теб Ти поне си изкарала добре... не се притеснявай, ей сега като те завърти ежедневието ти, и кантарът ще е по-благосклонен... Стискам палци!

целувки на всички...
__________________
Щом можеш да си представиш нещо, значи можеш и да го постигнеш!
Отговори с цитат
  #497  
Стар 2nd June 2008, 14:55
Аватара на Eleonora_81
Eleonora_81 Eleonora_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: България, София
Мнения: 35
По подразбиране

Здравейте сладурани,

Въпреки, че не съм писала отдавна, чета и следя форума.
Първо да се похваля, някак си успявам да се удържам от 2 седмици да не преяждам с Дюканските кексове и десерти, както правех преди . Чувствам се добре и продължавам режима, а вие и вашите постове, сте моята мотивация и стимул Не съм се мерила, дори нямам кантар в къщи, смятам да се премеря след 10тина дни и ще се отчета
Днес навършвам 1 месец от режима. Тъкмо когато го започнах, цикъла ми беше свършил. Но този месец не ми дойде Трябваше да ми дойде около 25ти. Вече сме 2.06. а изобщо го няма. Незнам какво да правя.
allstars разбрах че имаш същия проблем . От колко време ти закъснява?
__________________
Котката трябва да е лоша, защото иначе мишките танцуват..
Отговори с цитат
  #498  
Стар 2nd June 2008, 15:37
allstars allstars не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 173
По подразбиране

Здравейте и от мен! Аз не стига че имам проблем с цикъла, ами и с 00 (( Имам чувството,че ми е адски подут корема, ама то си е разбираемо де - не ми идва, имам апетит, не мога да ходя в 00. Не смея да се кача на кантара
Както и да е, елеонора 1, определно май месец не дойде, трябваше на 23, а вече сме 02.06...не знам кво става, ама не ми харесва!
Отговори с цитат
  #499  
Стар 2nd June 2008, 16:20
Аватара на Eleonora_81
Eleonora_81 Eleonora_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: България, София
Мнения: 35
По подразбиране

allstars, точно по същия начин се чувствам и аз. Ужасно съм подута, направо като балон. Всички дънки са ми тесни, едвам се побирам сутрин за работа в тях На това отгоре и зверски апетит, за сладко най-вече. Аз съм така от две седмици вече и се чудя какво да правя. Имам всички симптоми, но не ми идва и това си е . Притеснявам се и незнам какво да правя. Макар, че виждам, че не съм единствена. Просто ми писна да ходя издута като балон пълен с вода. орем ме боли почти всеки ден.,..и....няма никой
__________________
Котката трябва да е лоша, защото иначе мишките танцуват..
Отговори с цитат
  #500  
Стар 2nd June 2008, 16:53
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

divina благодаря ти за бързия отговор. аз понеже съм си лакомо дупе, го опитах все пак - една трохичка само, но ми се стори и доста солено. така че на първо време го разрязах на парчета и го сложих във вода да се обезсоли. но тъй като в момента си хапвам извара, може би няма да прибегна до него - ще го пробутам на любимия - вечер към салатката ...

Eleonora_81 поздравления, че вече не налиташ на сладко както преди и че не си зарязала режима. на мен ми е много трудно през дните на чисти протеини - тревопасно съм и обожавам плодове и зеленчуци. но добре, че поне може да се яде кисело мляко , а и месото е от това което ми харесва. ако трябваше да се тъпча с агнешко или свинско, честно казано нямаше да започна режима. така че се горея с теб - знам колко е трудно да се ограничваш от сладко - и на мен ми е страст .... още от малка
ето ти една рецепта която е режимна и може да си хапваш от нея винаги, когато пожелаеш ... залъгва глада откъм сладко повярвай ми.
извара, маааалко прясно мляко - може и вода , степче по твой вкус .
разбъркваш всичко това с пасатора и пъхаш в хладилника. охладено е още по-вкусно... бон апети.....


ellica
специални прегръдки за теб!

е , дюканки-сладуранки, пожелавам ви много минусчета!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетатанаПиерДюкан
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:22.