IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th February 2010, 18:40
bumbarashka bumbarashka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: СОФИЯ
Мнения: 132
По подразбиране "Пости"

Съжелявам ако вече сте дискутирали тази тема,но искам да дам мое мнение по тази тема.От няколко месеца постя сряда и петък.Сега от началото на Великденските пости ям само постно и мога да ви кажа че има страхотен ефект не само духовно,но и физически.Целулитът изчезна!Стомахът ми не къркори и не ме боли.Проучила съм всичко за постите и мога да кажа ,че лекарите които твърдят че постенето е вредно-лъжат!
__________________
"Всеки,в крайна сметка, се оказва някой друг"
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st February 2010, 20:59
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Много хубаво, че постиш. Наистина има страхотен ефект, ако си издържлив и имаш воля. Не съм сигурна за себе си, че ще издържа на целия Великденски пост, но сега започвам житен пречистващ режим и смятам да продължа след захранването да не ям поне месо. Не мисля, че съм израстнала достатъчно психически и духовно, за да се подлагам на такива постове. Определено се възхищавам на хора, които имат такъв самоконтрол.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st February 2010, 23:02
Аватара на Петифура
Петифура Петифура не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 172
По подразбиране

Спрете да наричате диетата-пост,моля ви.Не мисля ,че вече има хора,които не правят разлика
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st February 2010, 23:09
bumbarashka bumbarashka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: СОФИЯ
Мнения: 132
По подразбиране

Опитай поне да не ядеш месо и яйца през целия пост.Не е трудно,повярвай ми.Аз съм роб на тялото си и всеки ден се лишавам от нещо.Има тооооолкова много вкусни "манджи"в които не е включено мес;например печени картофи.Те вървят чудесно с препечен черен хляб.Пържените картофи са убиец,когато имат гарнитура кисели краставички.Печен ориз с лук,приготвен на зехтин,също е вкусотия голяма.Човек винаги може да направи така че да не забележи отсъствието на обичайната храна в менюто.На мен в момента въобще не ми се яде месо(може би защото отвикнах)Не мислете че нямате воля.Всеки има,просто не иска да го направи и се оправдава.Идентичен е случаят с цигарите.Пушачът се оправдава с това че "нямал воля,иначе иска да ги откаже".Повярвайте ми че който е поискал ги е отказал!
__________________
"Всеки,в крайна сметка, се оказва някой друг"
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd February 2010, 00:54
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Петифура
Спрете да наричате диетата-пост,моля ви.Не мисля ,че вече има хора,които не правят разлика
Точно казано.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd February 2010, 13:23
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bumbarashka
Опитай поне да не ядеш месо и яйца през целия пост.Не е трудно,повярвай ми.Аз съм роб на тялото си и всеки ден се лишавам от нещо.Има тооооолкова много вкусни "манджи"в които не е включено мес;например печени картофи.Те вървят чудесно с препечен черен хляб.Пържените картофи са убиец,когато имат гарнитура кисели краставички.Печен ориз с лук,приготвен на зехтин,също е вкусотия голяма.Човек винаги може да направи така че да не забележи отсъствието на обичайната храна в менюто.На мен в момента въобще не ми се яде месо(може би защото отвикнах)Не мислете че нямате воля.Всеки има,просто не иска да го направи и се оправдава.Идентичен е случаят с цигарите.Пушачът се оправдава с това че "нямал воля,иначе иска да ги откаже".Повярвайте ми че който е поискал ги е отказал!
Ох, моля те не споменавай пържени картофки . Опитвам се да се храня здравословно, а всъщност обожавам пържени и всякакви, всъщност картофи. Не мисля, че толкова много ще ми се прияждат меса и млечни продукти. И без тях мога, въпроса е че нямам навика да ги избягвам.

А иначе не мисля, че някой бърка поста с диетата. Нали все пак сега е времето на постите, та не знам защо беше тази забележка
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd February 2010, 17:36
bumbarashka bumbarashka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: СОФИЯ
Мнения: 132
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Петифура
Спрете да наричате диетата-пост,моля ви.Не мисля ,че вече има хора,които не правят разлика
Аз не си спомням да съм споменавала че съм на диета!!!Това,че постя и духом не влиза в работата на никого,затова не съм го споменала.Давам съвет на всички които искат да здраво тяло и да не боледуват,а не на тези които искат да отслабнат(въпреки че с пости също се свалят килограми).
__________________
"Всеки,в крайна сметка, се оказва някой друг"
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd February 2010, 17:41
bumbarashka bumbarashka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: СОФИЯ
Мнения: 132
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Ох, моля те не споменавай пържени картофки . Опитвам се да се храня здравословно, а всъщност обожавам пържени и всякакви, всъщност картофи. Не мисля, че толкова много ще ми се прияждат меса и млечни продукти. И без тях мога, въпроса е че нямам навика да ги избягвам.
Не се лишавай от пържените картофи.Яж когато ти се ядат,но си гиприготви сама и то с зехтин А относно всичко останало,просто седни и си направи списък със всичко постно което харесваш.Леща,боб,зад.зелен чуци и т.н.Аз понеже не обичам такива неща,наблягам на картофите и ориза(както и на хляба разбира се)
__________________
"Всеки,в крайна сметка, се оказва някой друг"
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd February 2010, 20:08
Аватара на Петифура
Петифура Петифура не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 172
По подразбиране Re: "Пости"

Цитирай:
Първоначално написано от bumbarashka
Целулитът изчезна!
bumbarashka,ето едно изречение,което не се връзва с думата пост.Все пак темата е озаглавена така.Тъй като това е форум,мисля че всеки има право да изрази мнението си .Аз самата съм постила и просто се дразня,когато двете понятия се бъркат.Те се коренно различни. [/b]
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd February 2010, 21:07
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

bumbarashka, благодаря за съветите . Може ли само да ме светнете как приготвяте леща, боб и т.н. варива по здравословен начин?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotПостиquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:09.