IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 23rd November 2007, 18:02
THE FENIX THE FENIX не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Варна
Мнения: 24
По подразбиране

mitte сега наистина много ще се радвам да отговоря на въпросите ти.Така:
Ако искренно си пожелаеш още една планета до нас,горко ни..........неща да идава апокалипсис.Искам да поживея още година,две.Значи в филма се казва-колкото повече мислим за дадено нещо,то толкова повече го привличаме.Следователно ако мислиш за лоши неща ,то ще ти се случват поече такива.Забелязвала ли си,че има дни в който си в ужасно настроение,и все ти се случват неприятни неща.Ти запчваш да се чувстваш още по гадно и стават още по ситуаций нещата около теб.
И обратното.Направи си експеримент.Аз си казах.Добре щом за вселената няма невъзможни неща....искам до края на седмицата 1000лв неучакван доход.Започнах да си го набивам в тъпата глава, просто вярвах в това,наъстина бях приел тези 1000лв все едно че вече са ми в джоба.И след два дни ги получих.Неможех да повярвам но беше така.Пробвай и ти.
Ами,кажи ми.Ние постоянно искаме нещо.Така е устроен човека.Ние и без това сме машини за желания.Просто това е път за тяхното постигане.Не е задължително всичките ти мечти да са егоистични нали?А неможе ли да имаме желание да има колкото се може повече любов около нас?Този филм е направен за да ни помогне да живеем по-добе.А това че някой може да почне да си иска е вече негов проблем.Нали знаеш има хора който отиват на църква не за да се молят,ами почват:искам това,искам онова.ААА да и унуй там също.Но без тази работа тук и тн..
Не е ли същото.
Така ,вярваш ли в съдбата?
Аз мисля че всеки я твори на момента.Може и да не е така и всичко да е предначертано.Но мислиш ли че можеш да се намесиш в бойествените планове?Аз мисля че не.Имам предвид че ако ти искаш нещо сигурно ТОЙ отдавна зане за това.Каквото и да правиш неможеш да объркаш нищо според мен.А защо да поставяме нещо над любовта.Има ли нещо по-силно от нея?
Как мислиш?
Аз мисля че бог само дава,ние сами правим така че това което сме пулучили ,да бъде отнето.Но незнам.Все пак аз съм само един обикновен човек какво ли разбирам от духовност.
Дано съм помогнал.
Просот повярвай и остави всичко друго на вселената.
Нищо няма да изгубиш,най много да спечелиш всичко.
Дано не съм прозвучал като някой хахо членуващ в тайна секта целяща сваляне на правителството и установяване тотален контрол над света с цел лични облаги и опование към бога
__________________
Въображението е всичко.Чрез него виждаме това, което ще привлечем в живота си.
Алберт Айнщайн
Това ,което сме, е резултат на това, което сме мислили.
Буда
Отговори с цитат
  #12  
Стар 24th November 2007, 11:27
Аватара на mitte
mitte mitte не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от THE FENIX
mitte сега наистина много ще се радвам да отговоря на въпросите ти.....:
Виж аз не се съмнявам,че това което си пожелаеш става.Аз го знам!
Това което казвам е че не съм сигурен,че става по този начин като във филма "Тайната".Още повече винаги съм се притеснявал от хора които ми казват направи това ,направи онова,без да искат да чуят мнението на другите.И най-вече без да ми отговорят на въпроса ЗАЩО.
Нaй-малкото което може да се добави е след всяко твое желание да казваш Боже да бъде според волята ти!Така не забравяш,че твоята воля е вторична.
И ти да си готов,че може и да не се случи.Защото вселената дава не това което искаме,а това от което имаме нужда!
Поразсъждавай и върху този цитат от една мъдра форумка:
BabyPath:
„Ако имаш любов, не се нуждаеш от нищо друго. Ако ли нямаш, не е от особено значение какво друго имаш.“
Виж това което ме притеснява е че във филма ти казват,"оооо твоята кола има и 3та скорост и 4та и 5та,ти можеш да развиваш скорост като състезател от формула 1".
Ама познай дали няма да изправиш 1вия завой,ако караш като състезател,а нямаш необходимата подготовка?
Прилича ми на сляпо изпълняване на желания което за мен е вредно!
Според мен 1во трябва да ОСЪЗНАЕШ какво са желанията,да проумееш,че са илюзия и най-вече че ТЕ НЕ НОСЯТ СМИСЪЛ В ЖИВОТА,А САМО КОМФОРТ.Ако ти наистина си наясно с това,тогава желанията не биха ти навредили и ти ще останеш земен и естествен дори и да си милиардер ит.н.
Ако го правиш сляпо тогава ще станеш надменен,изфантазиран,егоц ентрик и ще загубиш себе си. В този случай си прилепнал към желанията и точно когато всичко ти е най-розаво съдбата идва с един огромен шамар и така звучно ще те отлепи,че ти е бедна фантазията!
__________________
Ако не ти кой- ако не сега кога?
Улови мига!)
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24th November 2007, 11:30
Аватара на mitte
mitte mitte не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 162
По подразбиране

THE FENIX
Пиша тук отделно за да не те разсейва горния отговор, питам отново:

Обясни ми как така подобните неща се привличат,а в същото време знаем,че и противоположностите се привличат?
Кое от 2те е вярно?
__________________
Ако не ти кой- ако не сега кога?
Улови мига!)
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24th November 2007, 11:53
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Аз съм чула за него но не съм го гледала Има ли го на ДВД под наем?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 24th November 2007, 15:57
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

премате твърде буквално нещата. според мен идеята на филма не е точно това.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 24th November 2007, 19:46
THE FENIX THE FENIX не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Варна
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mitte
THE FENIX
Пиша тук отделно за да не те разсейва горния отговор, питам отново:

Обясни ми как така подобните неща се привличат,а в същото време знаем,че и противоположностите се привличат?
Кое от 2те е вярно?
И откъде знаем,че противоположностите се привличат?Данеби да говорим за магнити?Съжалявам но мисля че хората не са магнити.Малко по-нагоре сма в ерархията.
Истината е че просто трябва да решиш в какво да вярваш.Ето,ще ти дам един пример:
Ако вярваш в Бог аз немога да те оборя,защото ще ми кажеш че все някой трябва да ни е създал има нещо по велико от нас.Нещо което се грижи всичко да става нормално.Планетите да си седят в орбита.И разни такива.Но от друга страна ,защо неможем да го видим?Защо неможем да докажем че съществува.И разни въпроси от този сорт.
Мисля че това са въпроси с много отговори, един от тях е верният,но никой незнае кой.Защото изглеждат еднакво достоверни.Та и твоя въпрос с привличането е нещо такова.Никой не е доказал напрактика, нито едното, нито другото.Избираш си едното вярваш си в него и се надяваш че не си се прецакал.
Живота е шантава работа
__________________
Въображението е всичко.Чрез него виждаме това, което ще привлечем в живота си.
Алберт Айнщайн
Това ,което сме, е резултат на това, което сме мислили.
Буда
Отговори с цитат
  #17  
Стар 24th November 2007, 20:08
THE FENIX THE FENIX не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Варна
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от The Shadow
Аз съм чула за него но не съм го гледала Има ли го на ДВД под наем?
За съжаление неможеш да си го вземеш под наем.Или поне така мисля.
Но можеш да го изтеглиш от тук:http://www.zamunda.net/details.php?id=72819
Не е най почтенното решение,но все пак сме в БГ и това не е от значение
__________________
Въображението е всичко.Чрез него виждаме това, което ще привлечем в живота си.
Алберт Айнщайн
Това ,което сме, е резултат на това, което сме мислили.
Буда
Отговори с цитат
  #18  
Стар 24th November 2007, 23:18
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране Тайната на щастието

Не съм гледала филма, но темата ми припомни една притча
Един търговец изпратил сина си да научи тайната на Щастието при най-мъдрия от мъжете. Младежът вървял четирийсет дни през пустинята, докато най-сетне стигнал до красив замък на върха на една планина. Там живеел мъдрецът, когото той търсел.

Но вместо да срещне един свят човек, героят на нашата история се озовал в някаква зала, в която царяло голямо оживление: непрекъснато влизали и излизали търговци, по ъглите разговаряли много хора, а малък оркестър свирел нежни мелодии. Имало и богата трапеза, отрупана с най-вкусните ястия от областта. Мъдрецът разговарял с всички тези хора и се наложило младежът да чака два часа, докато дойде неговият ред.

Мъдрецът внимателно изслушал целта на неговото посещение, но му казал, че в момента не разполага с време, за да му обясни тайната на щастието. Предложил на младежа да се поразходи из двореца и да се върне при него след два часа.

- Ще те помоля обаче за една услуга - добавил Мъдрецът, подавайки на момчето чаена лъжичка, в която капнал две капки олио. - Докато вървиш, носи тази лъжица и внимавай да не разлееш олиото.

Младежът започнал да се изкачва и да слиза по стълбите в двореца, като не откъсвал очи от лъжичката. След два часа се върнал при Мъдреца.

- И тъй, видя ли персийските килими, които са в трапезарията ми? - попитал Мъдрецът. - Видя ли градината, която отне на Майстора на градинарите цели десет години, докато я направи? Забеляза ли красивите пергаменти в библиотеката ми?

Засрамен, младежът признал, че нищо не е видял. През цялото време внимавал да не разлее капките олио, които Мъдрецът му бил поверил.

- Върни се тогава и се запознай с чудните неща, които са част от моя свят - казал Мъдрецът. - Не можеш да се довериш на някого, ако не познаваш дома му.

Вече по-спокоен, младежът взел лъжичката и отново тръгнал да се разхожда из двореца, като този път вниманието му било привлечено от всички произведения на изкуството, които висели по стените и по таваните. Видял градините, близките планини, крехките цветя, оценил изтънчения вкус, с който било подбрано мястото на всяка една от тези творби. Накрая се върнал при Мъдреца и му разказал подробно за всичко, което бил видял.

- Но къде са двете капки олио, които ти бях поверил? - попитал Мъдрецът.

Поглеждайки към лъжичката, младежът забелязал, че ги е разлял.

- Ето това е единственият съвет, който мога да ти дам - казал Мъдрецът на мъдреците. - Тайната на щастието се крие в това да се радваш на чудесата на света, ала никога да не забравяш за двете капки олио в лъжичката.


п.с: извинявайте, че така дълго
__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 25th November 2007, 23:32
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране Внимавай, какво си пожелаваш!:)

Цитирай:
Първоначално написано от mitte
Онзи ден гледах филма "Тайната".
Да подебатираме върху него?
Събуди ми любопитството- няма спор.Изгледах филма.
Разбрах по- дълбокия смисъл на приказката- Внимавай, какво си пожелаваш!
Странно, но всичко в този филм ми прозвуча съвсем логично и нормално. В една тема на скоро, точно казвах, че излъчвайки позитивизъм, привличаме позитивното и обратно.
Винаги съм вярвала, че зациклянето в даден проблем, е като въртенето в омагьосан кръг. Особено в момента, когато проблема се е породил, човек е афектиран и действа под стрес, което не е най- подходящия момент. Може би това е имала предвид баба ми, когато казваше, че "утрото е по- мъдро от вечерта".
Също така старите хора (до колкото знам произлиза от древните гърци), са казвали, че това, което ти е отвътре ти се изписва отвън- което също намирам за рационално.
Изобщо филма събира в едно смислено цяло, неща на които всички сме попадали. Дано всеки си направи извода.
__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotТАЙНАТАquotгледалилистефилма
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:24.