IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #321  
Стар 29th December 2008, 17:44
venciblagoev venciblagoev не е на линия
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 41
По подразбиране

Хора, какво стана ? Пак се разпиляхте и в опита си да систематизираме информацията - май нищо не се получава.
Отговори с цитат
  #322  
Стар 29th December 2008, 20:28
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Понеже напоследък темичката за Ринопластика позамря, реших и аз да се включа, а и днес като видях изтеглена напред точно тази тема, мисля че е подходящо да разкажа как мина моята операция.
Мислех си да го направя в темата за оперирани от доц. Цветков, но след това, може да прехвърля информацията и там.
Ще започна с малко предистория от там, че моята операция беше малко по-особена, в сравнение с тези, които се правят всеки ден. Имах една голяма перфорация на носната преграда, толкова голяма, че може би 2/3 от нея липсваха. Така и не се разбра от какво се е получила, но така или иначе беше наложително да се оперирам, защото тази дупка разтеше, а с това се приближавах към момента, в който можеше да ми пропадне носа.
Вариантите бяха два, или да се работи с тъкани от собствения ми нос или да се направи присадка на хрущял от ухото /реброто/.
И понеже аз си избрах доц. Цветков, той предпочете да запълни перфорацията с тъкани от носа ми, а и имах гърбица която в случая отлично му послужи за тази работа. В крайна сметка аз не си харесвах носа, пък и за какво ли ми беше тази гърбица

Самата операция мина много добре и успешно, за мен неусетно, за доктора трудно.
Сутринта отидох във ВМА с готовите изследвания и някъде към 10.30ч влязох в операционната напълно спокойна, след като ми сложиха абоката заспах и се събудих в стаята си с много неприятната превръзка и ужасните тампони/както на всички вече е известно това/.
Нямах болки, дисконфорт от упойката, не ми се гадеше, просто усещането от пълната непроходимост на носа беше наистина отвратително за мен, както и следващите 4 дни прекарани по този начин.
С голямо нетърпение отидох да ми махат тампоните, а чувството на облекчение след това е просто невероятно.
Самото махане е много неприятно, но се търпи.
И така смяна на гипс и още седмица като мормот из къщи..
След това вече дойде време да видя новия си нос.
Е...уплаших се от самото начало, защото беше невероятно голям и подут /но няма как да бъде по-добре след повече от три часово ровене в него/, но се пооправи, а и все още имам отоци от лявата страна.
Най-важното от всичко е, че тъканите на носа ми стигнаха за запълване на цялата перфорация /а доцента ме беше предупредил че съществува опасност да не стигнат/ и че присадката, която е направена е вече заздравяла и се е захванала, а и формата на носа ми е много по-хубава от преди.
Всичко това е заслуга на доц. Цветков, той се представи наистина много добре, имайки в предвид сложността на тази интервенция.
Ами това е в общи линии, аз мислех малко по-късно да пиша и опиша всичко, просто защото носът ми е още оточен както отвътре така и от вън, но днес ми дойде музата.
Отговори с цитат
  #323  
Стар 21st January 2009, 17:49
Аватара на asteriks
asteriks asteriks не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: burgas
Мнения: 19
По подразбиране Re: .

здравейте... наче от някъде 1 седмица ми се върти is главата да си правя операция на носа и ето че преди малко се обадих на Джанбазов и ми казаха че им се усвободил час за утре и ас се съгласих естествено , та знач утре ще трябва да пътувам до пловдив за да се срещна със доктора понеже чета че некои са носили снимки на консултацията си на мене ми е чудно ас трябва ли да нося снимки или нещо друго
Отговори с цитат
  #324  
Стар 21st January 2009, 18:06
Аватара на asteriks
asteriks asteriks не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: burgas
Мнения: 19
По подразбиране Re: .

здравейте... наче от някъде 1 седмица ми се върти is главата да си правя операция на носа и ето че преди малко се обадих на Джанбазов и ми казаха че им се усвободил час за утре и ас се съгласих естествено , та знач утре ще трябва да пътувам до пловдив за да се срещна със доктора понеже чета че некои са носили снимки на консултацията си на мене ми е чудно ас трябва ли да нося снимки или нещо друго
Отговори с цитат
  #325  
Стар 23rd March 2009, 10:55
Аватара на starkillerz
starkillerz starkillerz не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 44
По подразбиране

здравейте момичета и момчета
искам и аз да ви споделя за моята ринопластика, знам вече колко е полезно да си информиран и подготвен за всичко
Оперирах се на 15.03 при Доктор Скерлев, в Окръжна болница- Варна.
Операцията ми беше рано сутринта, целият екип беше много готин, предразполагаха ме, успокояваха ме постоянно (понеже за първи път влизах в операционна зала и ме хвана страх само като влязох )
Сестрата ми пожела 'лека нощ" и следващото нещо което помня е как повръщам кръв.. Чудих се защо повръщам,беше ми много лошо, исках да се изправя , но не можех, виеше ми се свят, продължавах да повръщам...после разбрах че много кръв е влязла в корема и нормалната реакция на организма е да я изхвърли..
Стоях до 10 вечерта в болницата и се прибрах (не ме питайте как, болницата е точно на 3 минути от нас и в колата мислех че ще умра)
като цяло не усетих болка в носа, не ме болеше главата, но бях толкова подута, очите ми се бяха подули така, че се бяха затворили и първата вечер не виждах нищо.. освен това ме боляха ръце, крака (не знам защо???! но ме болеше цялото тяло) общо взето всичко освен носа
Операцията беше в неделя, в сряда ми махнаха тампоните . А относно тампоните, мен лично не ме боля, по скоро чувството е неприятно, но е само за секунди ..и си заслужава защото с тампоните в носа е по-неприятно След точно една седмица в неделя ми махнаха и гипса... сега нослето е подуто, беше ми много гадно като се видях за първи път.. колкото и да бях подготвена ,че това НЕ е крайният резултат пак ми стана гадно като се видях, но се опитвам да си го представя като спадне и си мисля че ще ми хареса...
Пих антибиотици първите 5 дни, витамини, мазах си нослето вътре с едно мехлемче и очите и подутините мажа с един гел, български е , за под очите , препоръчали го на майка ми и искам да ви кажа , че от него ми спадат подутините и ми изсветляват петната по лицето. Много съм доволна от него. На него пише RL ( с едно слонче на кутийката)
това беше моята интервенция... имам качени две снимки в темата за снимките, не съм качила снимки с гипса за да не ви е страх като си легнете да спите
дано да ви е бил полезен моят разказ
успех на всички с предстоящи операции, каквито и да са те!!
а и да кажа само, че каквито и да са болките и неразположенията по време и след операцията, всичко си заслужава да се изтърпи , стига да желаете промяна!
Отговори с цитат
  #326  
Стар 23rd March 2009, 14:25
Аватара на Kassy
Kassy Kassy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 36
По подразбиране

Леле ужас,много страшно си го разказалa това за след операцията.Кофти,че така се е получило,но важното е,че това вече е минало.
Иначе според мен като спадне нослето много ще се харесаш.Нормално е в началото да си стресирана от промяната,но ще свикнеш,а и е много по-добре от преди.
Отговори с цитат
  #327  
Стар 16th July 2013, 17:25
MONSTER13 MONSTER13 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 7
По подразбиране ВНИМАНИЕ -ЖЕРТВИ НА ДОЦ.ВЕНЦИСЛАВ ЦВЕТКОВ И ДР. ЗЛАТАНОВ ВМА

ВНИМАНИЕ -ЖЕРТВИ НА ДОЦ.ВЕНЦИСЛАВ ЦВЕТКОВ И ДР. ЗЛАТАНОВ ВМА
MONSTER13 MONSTER13 е на линия
Новобранец


НА ВАШЕТО ВНИМАНИЕ -СТРАДАНИЕТО НА ИНВАЛИДИЗИРАНИТЕ ПАЦИЕНТИ СЛЕД РИНОПЛАСТИКА ПРИ ДОЦ. ЦВЕТКОВ И ДР. ЗЛАТАНОВ - ВМА

СЪДБАТА НИ Е ОБЩА ПОДВЕДЕНИ ОТ КОРУМПИРАНИ ДЖИПИТА ОТ КЪРДЖАЛИ ,БЛАГОЕВГРАД И ДР.КОИТО СРЕЩУ ХОНОРАР ПРЕПОРЪЧВАТ ТЕЗИ НЕКАДЪРНИЦИ ЗА РИНОПЛАСТИКА .
ЗА 2-3 ХИЛЯДИ ЛЕВА, ТЕЗИ МУТРИ ПРЕВРЪЩАТ ПАЦИЕНТИТЕ СИ В ЧУДОВИЩА ОБРЕЧЕНИ НА МНОГОКРАТНИ РЕКОНСТРУКТИВНИ И РЕХАБИЛИТАЦИОННИ МЕД. ИНТЕРВЕНЦИИ ЗА ДА КОРЕГИРАТ СТОРЕНАТА ИЗРОДЩИНА.
НИЕ ИНВАЛИДИЗИРАНИТЕ ,ЧЕСТО СЕ СРЕЩАМЕ ПО РАЗЛИЧНИ БОЛНИЦИ И СПОДЕЛЯМЕ МЪКАТА СИ И БИХМЕ ИСКАЛИ ДА ВИ ПРЕДПАЗИМ ОТ ПРОКЛЕТИТЕ ИМ РЪЦЕ И АЛЧНОСТТА ИМ ЗА ПАРИ КОИТО ПРЕВРЪЩАТ ХОРАТА В ЖАЛКИ ОБЕЗОБРАЗЕНИ СЪЩЕСТВА.
Отговори с цитат
  #328  
Стар 16th July 2013, 17:26
MONSTER13 MONSTER13 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 7
По подразбиране ВНИМАНИЕ -ЖЕРТВИ НА ДОЦ.ВЕНЦИСЛАВ ЦВЕТКОВ И ДР. ЗЛАТАНОВ ВМА

НА ВАШЕТО ВНИМАНИЕ -СТРАДАНИЕТО НА ИНВАЛИДИЗИРАНИТЕ ПАЦИЕНТИ СЛЕД РИНОПЛАСТИКА ПРИ ДОЦ. ЦВЕТКОВ И ДР. ЗЛАТАНОВ - ВМА

СЪДБАТА НИ Е ОБЩА ПОДВЕДЕНИ ОТ КОРУМПИРАНИ ДЖИПИТА ОТ КЪРДЖАЛИ ,БЛАГОЕВГРАД И ДР.КОИТО СРЕЩУ ХОНОРАР ПРЕПОРЪЧВАТ ТЕЗИ НЕКАДЪРНИЦИ ЗА РИНОПЛАСТИКА .
ЗА 2-3 ХИЛЯДИ ЛЕВА, ТЕЗИ МУТРИ ПРЕВРЪЩАТ ПАЦИЕНТИТЕ СИ В ЧУДОВИЩА ОБРЕЧЕНИ НА МНОГОКРАТНИ РЕКОНСТРУКТИВНИ И РЕХАБИЛИТАЦИОННИ МЕД. ИНТЕРВЕНЦИИ ЗА ДА КОРЕГИРАТ СТОРЕНАТА ИЗРОДЩИНА.
НИЕ ИНВАЛИДИЗИРАНИТЕ ,ЧЕСТО СЕ СРЕЩАМЕ ПО РАЗЛИЧНИ БОЛНИЦИ И СПОДЕЛЯМЕ МЪКАТА СИ И БИХМЕ ИСКАЛИ ДА ВИ ПРЕДПАЗИМ ОТ ПРОКЛЕТИТЕ ИМ РЪЦЕ И АЛЧНОСТТА ИМ ЗА ПАРИ КОИТО ПРЕВРЪЩАТ ХОРАТА В ЖАЛКИ ОБЕЗОБРАЗЕНИ СЪЩЕСТВА.
Отговори с цитат
  #329  
Стар 16th July 2013, 18:11
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Може да добавим и Джамбазов на тази стена на позора !!!
Отговори с цитат
  #330  
Стар 17th July 2013, 14:07
Аватара на lolinka21
lolinka21 lolinka21 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 100
По подразбиране

И аз ще се включа,защото си спомням какво е да имаш нужда от информация,страховете,очак ването,избора на лекар.
Моята операция беше през април при д-р Асен Асенов от Окръжна болница-Пловдив.Преди това бях ходила на консултация и при Джамбазов,но той отпадна по много причини....Странно -не изпитвах никакъв страх-просто знаех,че го правя и няма друг вариант. Операцията ми е продължила 2,5 часа-СЪБУДИХ СЕ В СТАЯТА И НИЩО НЕ МЕ Е БОЛЯЛО,НЕ СЪМ ПОВРЪЩАЛА,акцентирам на този момент,защото мислех,че ще има болка,а такава нямаше.Казвам,защото и аз съм с много нисък праг на болка! След операцията изглеждах като влачена,но и това мина-отоците,обаче бавно спадаха. И сега,като си пипна носа усещам на мястото,където беше гърбичката меко натрупване,като възглавничка-надявам се да се нормализират нещата-ако не ще мисля за втора ринопластика. Смелост на всички и желаното носле да ви се получи от първия път
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ринопластикапредставяненавашатаинтервенция
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:03.