IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th February 2011, 20:45
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране собствено жилище?

повечето хора се стремят към собствено жилище, защото това им дава определена сигурност. Тази "сигурност" понякога означава кредит за 20 години и вноски, които обричат собственика на жилището на просешка тояга, ако нещо в живота му се промени в отрицателна посока - загуба на работа например.
А че в живота на всеки човек ще има промени е повече от сигурно. Нужно ли е да ставаме роби на 4те стени?
Вие какво смятате по въпроса?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th February 2011, 21:13
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Пини не е нужно и не бих го направила това с кредита
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th February 2011, 21:14
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Настъпи ме по болното място.
Единствената ми мечта е да имам собствен дом, дори с размерите на кутийка.
Моят апартамент го прехвърлих на сина ми, живея в апартамента на мъжа ми, който пък е прехвърлен на щерка му.
Та ако стане някой сакатлък моя плъша милост остава на улицата или както е в песента .... "под мостовете на Сена"

Тове е сериозна тема и не е повод за шеги или подмятания. Поне аз така я приемам.

А това
Цитирай:
...живота на всеки човек ще има промени е повече от сигурно. Нужно ли е да ставаме роби на 4те стени?
е да ме прощаваш, но глупост. Който има - не го цени.

.......СитиЮ не вЕрва на гладниЮ.....
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th February 2011, 21:20
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Мишленце, аз не говоря за жилище, което ти принадлежи, а за такова, което принадлежи на банката, а ти плащаш кредит като замаян. Това е невероятно напрежение и стрес- какво става ако един от двамата си загуби работата? Ако продадеш жилището предварително си на загуба, пък и така лесно жилище не се продава. Ако си под наем - свиваш си партакешите и се изнасяш в по-малко жилище.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th February 2011, 21:20
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Бях късметлиика да имам собствено жилище, подарък от родителите ми, още от 16-годишна. Малък апартамент, но ми вършеше идеално работа, докато учих и живях във Варна. Знаех си че някой ден когато имам семейство, няма да живея в това жилище, защото не става за семейство с деца (макар че в БГ има доста семейства с по 1-2 деца в гарсониери, но как живеят, не ми се мисли). Когато се омъжих, си продадох жилището и помогнах на съпруга ми за изплащане на кредита на НАШЕТО ОБЩО жилище.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th February 2011, 21:24
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

и аз имах гарсониера във Варна, която продадох.
Сега живеем в жилище на кредит- 3 стайно. Но с две деца започна да ни отеснява. Но аз не искам да взема кредит от 300000 евро за да си купим къща. Предпочитам да се изнесем в по-голямо жилище под наем, а нашето да го дадем под наем (който да покрива вноските по кредита)
На нас ни трябва 4 или 5 стаен апартамент за следващите 15 години - след това ще си се върнем в нашия апартамент. А като остареем, сигурно и той ще ни се струва прекалено голям
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th February 2011, 21:25
Аватара на Nikkolay
Nikkolay Nikkolay не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 167
По подразбиране

Да теглите ипотечен кредит, за да закупите такъв огромен пасив като апартамент, при тези условия, при това качество и на тези цени си е живо самоубийство
Аз в момента имам обезпечение на вземане- 4 апаратемнта и 4 гаража в кв. Витоша, на акт 14 са и в момента преговарям с инвестиционна банка от Малта за продажба на вземането с обезпеченията.
Ако не го продам, отивам на ЧСИ и там ще се продадат за не повече от 10 000 евро на апартамент
Яко се бях забъркал в строителния бизнес и сега от цялата работа в най-добрия случай излизам на минус 13 000 евро, ако всичко се развие по план разбира се
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th February 2011, 21:29
Аватара на Nikkolay
Nikkolay Nikkolay не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 167
По подразбиране

интересно ми е някой от вас има ли представа колко пари излиза да речем строителството на една сграда, със среден клас материали и що годе добро изпълнение
примерно, колко струва изпълнението на грубия строеж, а след това колко още пари излиза сметката, докато сграда получи разрешение за ползване...

п.п. Ако знаехте никога нямаше да давате тия луди пари...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th February 2011, 21:38
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

А какво,под наем ли да живеем цял живот?Накрая като си направим сметка,ще излезе че с тия пари за наема сме изплатили един апартамент.В София не е голяма разликата между наемите за гарсониера и двустаен апартамент.И двата варианта са несигурни ,но аз бих рискувала да изплащам апартамент,отколкото да не зная кога и с колко ще ми вдигнат наема.Или пък да ми кажат да се изнасям.Не ми харесва идеята да се местя от един апартамент в друг.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th February 2011, 21:43
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Ако се стигне до там

Цитирай:
Първоначално написано от Nikkolay
..... там ще се продадат за не повече от 10 000 евро на апартамент ....
свиркай бърДЖе, моля
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: собственожилище
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:34.