IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1391  
Стар 29th March 2011, 19:47
Аватара на alien777
alien777 alien777 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 247
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky Виж мнението
Ох, изморих се вече..опитвам се да ви обясня, че е НЕСЕРИОЗНО да те изпишат на 2-ри ден, че дренажите са повече от задължителни и ч е не се поставят за един ден, а се следи течността да падне под 30 мг, че трябва да се следи фебрилността, а превръзката трябва да стои 10 дни до махане на конците!!!
Всичко останало, което се прави по частните клиники, е несериозно към здравето на клиентката!
А аз нямам нисък праг на болка, напротив. На същия ден от операция станах 3 или 4 пъти от леглото, но не си и представям на другия ден да съм си вкъщи!! Болката е наистина голяма и се увеличава към 6-ия ден, когато започват отоците. Аз съм 8-ми ден и си ме боли зверски, дишането е затруднено и въобще....не съм за навън!
Но съм се примирала, че трябва да изтърпя всички неудобства, за да се намали рискът от инфекции и контрактури до абсолютния минимум. Затова избрах Тепавичарова - защото само тя има промисъл за бъдещото ти здраве!
Ясно, другите без дренажи да се готвим за най-лошото
__________________
"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш."Волтер
  #1392  
Стар 29th March 2011, 19:52
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
Talking

Лъки,стига драми моля ти се..хааха.И 2 ми мамоплстики са без дренажи и се радвам от фактаОрганизмът ни сам е устроен да изхвърля ненужните му нещица.Всички сме живи и здрави,а ти ни изкара едва ли не на умиралка
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #1393  
Стар 29th March 2011, 20:00
Аватара на milena69
milena69 milena69 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 161
Talking

Яснооооо,щом ни резне баба Пепи,значи шсе гърчим и ще ни боли,пък и ще си влачим и ДРЕНАЖИ на туй отгоре УЖАС!!!!
  #1394  
Стар 29th March 2011, 22:42
gemma gemma не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 75
По подразбиране

Lucky,изказваш се доста крайно,което не ти прави чест!Това,че си доволна от Тепавичарова НЕ означава,че само тя е добър хирург в България.Как можеш да кажеш,че само тя има "промисъл за бъдещото ти здраве"?!!!!Ти да не би да познаваш всички пластични хирурзи в БГ?!!!!
Аз бях с дренажи 24 часа,което в моя случай се оказа напълно достатъчно.Нивото течност в дренажите ми бе проверявано през 2 часа.Изписаха ме на другия ден и не съм имала НИКАКВИ проблеми,да чукна на дърво!На 4тия ден бях на кафе в МОЛ-а,а на 2рата седмица поема грижите за 13-килограмовото си дете.Боляло ме е,но по-скоро е дискомфорт.
Тук има доста по-компетентни от теб за да налагаш така мнението си!

А за пътуването-аз пътувах на 2рия ден от Пловдив до София.Очаквах да е най-големия кошмар,но беше поносимо.
  #1395  
Стар 30th March 2011, 07:55
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
Smile

австрийските хирурзи сигурно и те са доста изостанали, защото и те работят без дренажи и изписват на следващият ден след операцията- колко безотговорно само
  #1396  
Стар 30th March 2011, 12:55
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Хайде и аз да се изкажа по темата - без дренажи, изписаха ме 24ч след операцията.
Температура 35-37 градуса имах на между 24 и 48час след операцията след това нищо ми нямаше, 1 седмица след операцията изчезнаха и отоците.

За количеството на течности и кървенето оказват влияние различни фактори.
Има лазерни скалпели, достъпа на хирурга, приема на течности и лекарства преди и след операцията, метаболизма .... ей такива неща.
  #1397  
Стар 30th March 2011, 13:03
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Лъки,
относно болката, както каза Гуен - засилва се на 2-рия ден, след като упойката те пусне напълно, но към 6-ти ден да е най-силна.....единствения вариант, който виждам е до тогава да си била болкоуспокояващи и да си ги спряла предишния ден.
При мен след 3-я ден болките в гръдния кош почти изчезнаха, след 1-та седмица ми остана само ограничението на движенията и удещане тип "мускулна треска" което не бих нарекла "болка", но това е ясно че няма как да е различно.

Моля те, не прави такива генерални изказвания за частните клиники - лекарите, които оперират в тях сизбрали този начин на организиране на дейноста си (не да ползват държавните ресурси).
Това изобщо не означава, че са некадърни - виж колко жени сме се оперирали в тях и сме живи и здрави (чукам на дърво, пу-пу).
  #1398  
Стар 30th March 2011, 15:25
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
има ли тук момичета , които са се оперирали в София и на следващия ден пътуват, примерно до Варна? издържа ли се такова пътуване ?


аз съм от сф, оперирах се във варна, защото избрах д-р заякова, въпреки наличието на доц тепавичарова под носа ми , и ако трябва още 5 пъти бих отишла тоно там....взех си хотел и останах, докато лекарката прецени ,че мога да си тръгна - това беше на 4-ч ден.....пътуването едвам издържах, прибрах се като парцал...500 км са все пак....абе шарен свят.....ти пък от варна тука искаш да идваш ))))
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
  #1399  
Стар 30th March 2011, 15:35
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

А за дренажите- стига сте ги дъфкали и сте се карали - безмислено е...доверяваш се на хирурга, на него от своя страна не можеш да му кажеш, а и не е редно , дали искаш или не искаш нещо....( като дренажите)....мога да ви кажа,че при тази манипулация секреция има при всички, при нас,.Които сме били без дренажи, тя се абсорбира от организма, проблемът е,че наистина е по-добре тя да бъде евакуирана чрез дренажите, защото една от причините за сраствания и ранни капсулни контрактури е именно по-голямо количество" затворена в нас" течност, наречена " сукървица"....освен това, ако има дренажи всеки момент можеш да видиш дали има кървене от тъканите, което ако няма дренажи ще установиш по-късно, когато стане голям хематом с всичките му последсвия...не че ако има дренажи и голямо кървене няма да се наложи същотото - ревизия, но ще е навреме и без последствията на преседял хематом....но......вкрайна сметка преди да затвориш огледът на тъканите е почти винаги достатъчен, уверяваш се че не кърви и затваряш. а малкото резорбтивна течност не е нищо страшно....така,че не е толкова осъдително да не се слагат всеки път дренажи.....важното е да се сложат, когато имаш някакви съмнения, всеки хирург си преценява тъканите........иначе - всички оперират с елетроножове, със скалпел се реже само кожата !!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
  #1400  
Стар 30th March 2011, 16:47
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny Виж мнението
австрийските хирурзи сигурно и те са доста изостанали, защото и те работят без дренажи и изписват на следващият ден след операцията- колко безотговорно само
мммм,не мисля...там са задължителни в повечето клиники !!!! имат си принципи хората,в това съм убедена.За коя клиника по точно говориш?В кой град?
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:34.