IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1411  
Стар 30th March 2011, 18:17
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pimcidinci Виж мнението
мммм,не мисля...там са задължителни в повечето клиники !!!! имат си принципи хората,в това съм убедена.За коя клиника по точно говориш?В кой град?
познавам освен мен още 3 момичета, оперирани тук ( при трима различни хирурзи) и нито една от нас не е имала дренажи, нито се е гърчила от болка седмица след операцията. Възможно е други лекари, освен тези тримата да работят с дренажи, но аз просто нямам информация
  #1412  
Стар 30th March 2011, 18:29
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny Виж мнението
познавам освен мен още 3 момичета, оперирани тук ( при трима различни хирурзи) и нито една от нас не е имала дренажи, нито се е гърчила от болка седмица след операцията. Възможно е други лекари, освен тези тримата да работят с дренажи, но аз просто нямам информация
Пини аз говорех за хирурзите в Австрия,не за нашите.В повечето клиники там,аз съм била на консултация в 6 навсякаде ми казваха едно и също.Работят само с дренажи,незная защо но там има и закони за пострадали пациентки,които се обещетяват при несполучлива операция.(делата им се приключват в повечето случай до 6-7 месеца.)което тук ние само мажем и да си мечтаем.

В предния пост ти пишеш за австрииските доктори,че ги изписват на другия ден пациентките,не е така престоят е минимум 4 дена,след което лечението ти се поема от здравната каса (SVA) ако е нужно да останеш повече,това е също по закон.При проблем недоволната пациентка подава жалба до съответната институция ,до 14 дни трябва да бъде удоволетворена молбата и да си избере или друга клиника или същата.Всички следващи прегледи също ги плаща здравната каса,която няма нищо общо с нашата в БГ.

При нас не е така,жалко.

Последно редактирано от pimcidinci : 30th March 2011 на 18:46
  #1413  
Стар 30th March 2011, 19:03
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз съм оперирана в Австрия и другите 3 девойки - също.
Хайде аз съм само с повдигане, но другите 3 са с импланти ( едната през ареолата, другата под гърдата и третата повдигане ( раунд блок)и имплант. Всички сме седели само по една нощ в болницата и не сме имали дренажи.
Аз и тази само с имплант сме пре един и същи лекар ( Dr. Jungwirth) тази с достъп през ареолата е при Dr Pointinger, тази с повдигането е при един в залцбург, на който му забравих името ( трябва да я питам)
  #1414  
Стар 30th March 2011, 19:46
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
Smile

Направо ме учуди,но е възможно.Няма причина да не казваш истината.Аз съм била в Клагенфурт в частната и държавна болница да питам,и във Виена в 3 частни кабинта и държавната им б-ца.Изглежда всеки случай е индивидуален,като при мене.Май аз съм най-големия карък...хахахаха...(моят случай беше гела,изглежда затова).
  #1415  
Стар 30th March 2011, 20:03
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

вероятно заради това.
Аз не мога да си позволя да критикувам работата на хирурзите, защото просто не разбирам от тази работа. Сигурна съм, че имат причини да използват дренажи, а тези, които не използват също са поели отговорността за действията си.
  #1416  
Стар 30th March 2011, 20:19
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny Виж мнението
вероятно заради това.
Сигурна съм, че имат причини да използват дренажи, а тези, които не използват също са поели отговорността за действията си.
Причината е да отидеш пак, за втора операция...Дренажите с по 8 дни не са удобни за частните клиники, освен това не е естетична гледка...Не е customer friendly за разни фръцли, които хал хабер си нямат защо е нужно да се правят и си мислят, че им правят услуга като не им слагат дренажи )
__________________
Ordnung muss sein!
  #1417  
Стар 30th March 2011, 20:36
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
Talking

ами значи аз съм от тези кухи фръцли, които описваш, а всички хирурзи, които не ползват дренажи са мошенници, които много им се иска да правят реоперации
  #1418  
Стар 30th March 2011, 20:38
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Лъки, моля те спри се!
Само допреди два мсесеца ни засипваше с въпроси, а сега се изживияваш като хирург експерт
  #1419  
Стар 30th March 2011, 20:41
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Не те имах за фръцла, извинявай ако съм те засегнала
Но никой не е в състояние да ме убеди, че дренажите са излишно неудобство. Напротив - АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ и затова нямам доверие на лекраи, които не ги използват.
А Стоянов..само минава номера с по няколко часа, което не е правилно. Но който каквото ще да си мисли. Опитвам се да помогна на тези, които тепърва се чудят при кого...
__________________
Ordnung muss sein!
  #1420  
Стар 30th March 2011, 20:44
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

никой не се опитва да те убеди в предимствата или недостатъците на дренажите - това не влиза нито в моите, нито в твоите компетенции. Това в което се опитвам да те убедя, е да не се изказваш толкова крайно, по въпроси, в които не си профисионалист.

Не си ме засегнала, спокич
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:40.