IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd February 2016, 15:34
novzavet novzavet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2016
Мнения: 44
По подразбиране най четената книга Библията

Вярвам че това са законите на бога.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd February 2016, 15:51
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Ако ми кажеш и кой ги спазва ... или поне колко процента от хората се сещат за тях.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th February 2016, 15:41
novzavet novzavet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2016
Мнения: 44
По подразбиране

Аз се стремя да ги спазвам .Библията включва 2 завета, 66 различни книги, 1189 глави.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th February 2016, 19:16
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Доброто почти винаги предизвиква друго добро в отговор. Ако ли пък не - поне ще накара човека отсреща да се замисли ...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th February 2016, 12:49
novzavet novzavet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2016
Мнения: 44
По подразбиране

Нещо не мога да разбера. Може ли по конкретно да кажеш какво имаш предвид?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th February 2016, 09:18
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Пример: срещаш намръщен, почти ядосан човек (на работата си или на опашката в магазина или където и да е). Ситуацията е такава, че трябва да си размените реплики. Усмихваш му се и се държиш максимално любезно. Резултатът: може да е всякакъв, но даже и в най-лошия случай (т.е. не си успял да промениш нито настроението му, нито физиономията) ще го накараш да се замисли.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th February 2016, 11:40
novzavet novzavet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2016
Мнения: 44
По подразбиране

Разбрах те.Това което казваш го има в новия завет.
Матей 5:44,45-
44 Но аз ви казвам: обичайте враговете си и се молете за онези, които ви преследват, 45 за да бъдете синове на своя Баща, който е на небесата, понеже той изпраща слънцето си да изгрява и над злите, и над добрите, и изпраща дъжд да вали и над праведните, и над неправедните.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th February 2016, 09:12
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Писал си за съвършенството в друга тема, но хората няма как да бъдат съвършени. Могат да се стремят, да искат да са съвършени (и то по свой си начин и разбиране), но това е максимума.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th February 2016, 09:54
novzavet novzavet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2016
Мнения: 44
По подразбиране

Притчата е по темата :Притча за Бог и бръснаря Един човек влязъл в бръснарницатa и помолил да го подстрижат. Започнал бръснарят да го обслужва и докато траела процедурата започнали да говорят за разни неща. Изведнъж станало дума и за Бог.

Бръснарят казал:

- Каквото и да ми говорят, аз не вярвам, че съществува Бог.
- Защо? – попитал го клиентът.
- Та това е ясно. Достатъчно е да излезеш на улицата, за да се убедиш, че няма Бог. Кажете ми, ако Бог съществува, защо има толкова много болни хора и безпризорни деца? Ако той наистина съществуваше не би имало нито страдания, нито болка. Трудно ми е да си представя любещ Бог, който допуска всичко това.

Клиентът се замислил за миг, но решил да си премълчи, за да не влиза в спор. Когато бръснарят си свършил работата, клиентът си тръгнал. Излизайки от бръснарницата той видял на улицата рошав и необръснат човек (като че ли не се е подстригвал цяла вечност – толкова бил рошав). Тогава клиентът се върнал в бръснарницата и казал на бръснаря:
- Знаете ли какво ще ви кажа? Не съществуват бръснари.

- Как така? – учудил се бръснарят – А нима аз не влизам в сметката? Аз съм бръснар.
- Не! – възкликнал клиентът – Те не съществуват, иначе нямаше да има рошави и необръснати хора, като ето онзи човек, който върви по улицата.

- Но, мили човече, работата не е в бръснарите. Просто хората не идват при мене.
- Точно в това е работата! – потвърдил клиентът. – И аз казвам същото: Бог има. Просто хората не го търсят и не отиват при него. Ето защо има в света толкова много болка и страдания.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: найчетенатакнигаБиблията
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:16.