IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th March 2020, 17:05
bobito87 bobito87 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2019
Мнения: 2
По подразбиране Бизнес или счетоводна консултация за онлайн магазин

Здравейте,
От много време искам да си отворя собствен онлайн магазин, където да продавам дамски дрехи, но имам много юридически и счетоводни въпроси, които трябва първоначално да ми бъдат обяснени. Дали бихте могли да препоръчате някой счетоводител или счетоводна кантора, които да са специализирани в онлайн търговията и да могат да ми отделят време за една бизнес-счетоводна консултация, която естествено ще си заплатя. Интересува ме какъв вид дружество трябва да се направи ЕТ, ЕООД или друго. Четох много за някаква наредба 18 и СУПТО, което щяло да се отрази на онлайн магазините. Общо взето искам да разбера всичко и какви подводни камъни мога да очаквам от страна на държавата. Виждам, че тук във форума има много собственици на подобни магазини и бих ви била благодарна, ако ми помогнете с някакви насоки.
Благодаря Ви предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th March 2020, 19:11
peppetrov peppetrov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2018
Мнения: 14
По подразбиране

В текущата геоикономическа обстановка не мисля, че е най-подходящия момент да започвате подобен бизнес. Имайте предвид, че всички граници в Европа са затворени, а половината заводи в Китай не са работили близо 4 месеца, тоест няма никакви суровини, които да се използват, а логистиката ще е задръстена следващите 6-12 месеца. Но все пак вие си преценявате дали да стартирате или не, защото такова положение освен криза дава и много нови възможности. Аз работя с една счетоводна фирма https://schetovodniuslugi.org/ и мога отговорно да ви препоръчам тези счетоводители, защото са много в час с материала и в частност с онлайн търговията. Преди години, когато търсих счетоводители се хванах за главата как 95% от тях не знаят нищо за онлайн търговията и спецификата ѝ, все едно сме 1990 година. Единствения плюс, който виждам от тази ситуация е, че повече хора ще започнат да пазаруват онлайн, защото България е една от страните с най-малък пазарен дял на електронната търговия в Европа. Така че това ще е добра възможност да се образоват хората и да почнат да пазаруват повече неща онлайн. Кризата върви ръка за ръка с новите възможности, само трябва да ги откриеш. Пожелавам ви успех с бизнес начинанието!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бизнесилисчетоводнаконсултациязаонлайнмагазин
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:44.