IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 19th September 2006, 19:05
rita rita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 23
По подразбиране normalno li e?

Исках да ви попитам нормално ли е след повече от месец от ринопластиката ми ностът ми е да различно подут от двете страни, поради което изглежда крив.

Освен това е много топчест и широк на върха, като че ли изобщо не е коригиран. Не мога и да дишам през него свободно все още и използвам капки. След като няколко човека коментираха, че носът ми е крив, започнах да се плаша. Но може би това е от оттока?Случвало ли се е на някого? Моля помогнете за инфо и съвет.

--------------------

Кирилизирано от Пимпин. Рита, погледни в Обща как да си кирилизираш компютъра.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 19th September 2006, 20:16
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране Re: normalno li e?

Rita, същия проблем, мила, можеш да прочетеш и какво са ми отговорили:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.ph...ghlight=#39295

Минал е месец и половина от моята, нослето започна да си идва на мястото, поспаднаха отоците видимо, въпреки, че още лявата страна ми е по-широка от дясната. Върха ми спадна надолу, не е подут май, но пък слезе леко надолу, беше си сравнително вирнат след махане на гипса. И аз се стрясках при всяка малка промяна, но казват, че нослето се оформя до поне 6 месеца, по-рано не можеш да съдиш за крайния резултат. Кой те оперира и какви са корекциите?
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 19th September 2006, 21:18
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Така като чета не ми изглежда на нормално възстановяване... синини до 22ри ден аз имам снимки по-горе в един от линковете, които съм сложила, можеш да видиш колко синини имах и подутини, които на 10ти ден едвам се забелязваха. То вярно всичко е индивидуално, но чак пък такъв рецидив и още да не са спаднали видимите отоци...Не си ли ходила на консултация? Звучи ми направо страшно Нослето усещаш ли го твърдо?
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 19th September 2006, 21:37
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Ами моя също е твърд, вече не толкова, но на големина самия хрущял е както беше преди, аз помолих доктора да не ми го намалява на големина самия връх, само да го вдигне, от това съдя, че е спаднал.
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 20th September 2006, 12:07
Emmalfy Emmalfy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 397
По подразбиране

Ей,момичета, вчера открих нещо,което доста ме притесни.Като си почиствах нослето и отвътре намерих някакви конци Май са органични,знам ли ...Вие имали ли сте ,махат ли се или сами си се разпадат ?
Но пък нослето си го чувствам много добре.Гипсът се движи и често го повдигам да подиша кожата.Мисля че ако го махнат,нослето отдолу е съвсем здраво ...а трябва да чакам чаааак до понеделник
__________________
Tomorrow never comes until it`s too late ...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 20th September 2006, 13:19
Emmalfy Emmalfy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 397
По подразбиране

rita, мерси ,това по успокои донякъде Пък и то какво мина вече,едни конци да не изтрая . Дано и твоето носле придобие най-скоро желата форма
__________________
Tomorrow never comes until it`s too late ...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 20th September 2006, 15:34
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Emmalfy
rita, мерси ,това по успокои донякъде Пък и то какво мина вече,едни конци да не изтрая . Дано и твоето носле придобие най-скоро желата форма
ооооо, мила, моите конци паднаха преди 2 седмици някъде, а операцията ми беше на 27.07, различно падат, не се притеснявай, аз също много се стрясках защото ми бяха казали, че за 2 седмици ще паднат. Гипса не го пипай, остави я кожата, тя ще си диша след това, сега за едната кожа да разместиш нослето не си заслужава. Моя също се разхлаби отстрани и веднага го залепих с още една лепенка отгоре към бузите да не мърда. Недей да го повдигаш, моля те изтърпи до понеделник. И не забравяй дори и след махане на гипса трябва да продължиш да спиш по гръб на високи възглавници и много ама много да се пазиш, всички инструкции на хирурга да ги спазваш много стриктно. То може да изглежда, че е зарастнало, но всъщност мястото е много чувствително.
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 21st September 2006, 08:28
Emmalfy Emmalfy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 397
По подразбиране

Те тея конци някак си изчезнаха сигурно са навътре и пак не ги виждам,знам ли. А някой случайно леко да го е боляло като си почиства нослето.Аз просто не мога да трая да е пълно с каквото и да е и всеки ден по няколко пъти си го почиствам...естествено внимавам - с клечка за уши,ама пак понякога като докосна някой места и боли
Tsvetik,ти като втори месец след операцията така внимаваш с почистването,как стои въпроса с миенето.Примерно явно е крайно непрепоръчитено да се ходи на косметично почистване и някоя яка козметичка така да го стисне ,че да се извърти Оооо,хич не ми е смешно ,ама явно ще се трая мръсничка още време.Поне някакви почистващи гелчета и ексфолианти дали могат да се ползват???
__________________
Tomorrow never comes until it`s too late ...
Отговори с цитат
  #29  
Стар 21st September 2006, 15:18
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Нормално е да боли, не очаквай от веднага всичко да е наред, поне месец трябва да мине, за да спре да боли. Аз много ама много внимавам защото въпреки, че трябва вече всичко да е зарастнало /а май не е/ пак трябва внимателно. Все пак за едното почистване да си разваля формата няма да стане. И не се отчайвай като си видиш кожата под гипса, в никакъв случай не търкай и не се мий с ексфолианти и тн!!! Кожата по време на операцията е била отделена от костта и хрущялите, това е травма, за козметик дори и не си помисляй. Аз едвам си пипвам нослето. Вярно кожата беше отчайваща след махане на гипса, но пък се обели и стана по-добре, после започнах да използвам системата на Clinique 3те стъпки за почистване и сега си ми е чисто, е, не е както след козметик, но няма видими черни точки.
Преди няколко дни ходих на почистване, но при свой човек, защото не мога да се излагам на пара като при нормално почистване. Лицето ми размекна с топли влажни кърпи. Почисти си ме нормално, но носа ИЗРИЧНО й забраних да пипа. Само пилинг с четка ми направи на него, не ме боля, но след това над върха ми се поду . Спадна след 2 дни чак и следващ такъв път, в който някой по някакйв начин се докосва до носа ми няма да има поне в следващата половин година Не ти препоръчвам и на теб да го пипаш въобще, мен ме болеше дори само когато го миех с мек измиващ гел и само пяната се докосваше до кожата. Сега пак много внимателно го мия, едвам едвам. Не дай си боже от старание да се почистиш си увредиш нослето представи си тогава как ще се чувстваш!!!!!
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 21st September 2006, 15:44
Emmalfy Emmalfy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 397
По подразбиране

Махнаха ми гипсааааа
И съм като чудоооооовище
Днес е едва 8я ден,но със следващите 3 почивни дни трябваше чак в понеделник и така даскалото имаше шанс бая да се отдалечи Самото махане на гипса си беше бая гадно.Аз си мислех ,че докторът едвам ще пипа ,а той...първо ми натисна гипса към носа ,после го махна ,хвана горкото ми носле и взе да го мърда! Отвори го и с някви клещи тип пинсета за да провери положението и отвътре...изобщо не го третираше като нещо,което ще се счупи.За капак ми намаза и цялото лице с бензин( някакъв размесен с йод) за дезинфекция,което гореше адски много ,но сигурно е за добро.
В първата минута след сваляне на гипса лицето ми беше горе долу добре.нослето сладко.Но послее...Ако трябва да се опиша с една дума , то тя би била- КИФЛА.Усещането е странно ,като че кожата ми е твърда ,страшно твърда и опъната.Освен това по някакъв начин тежи.Поду ми се от вятъра , от топлото също.Нослето ми сега е като камба.Притеснявам се само ,че почва от много високо,но май е заради отока,защото в началото не беше така
Tsvetik,теб опъваше ли те така кожата и повече ли се поду след махане на гипса?На снимката,която си правила лсед сваляне на гипса твоето носле не изглежда толкова подуто,но на теб все пак са си ти махнали гипса на 10я ден,нали? А на мен ми беше рано за сваляне на гипса принципно и може би за това съм така подпухнала.Надявам се И човката( тоест гисповата шина) ми я дадоха да си спя с нея ,че да не разместя нещо.Единственото хубаво е,че кожата ми е съвсем добре.Не е изсъхнала.даже мазнее.Няма пъпчици и изобщо изглежда здрава.Но е толкова втвъден на усещанене носа,че чак ме е страх да го пипам.като ми го пипаше доктора май болеше повече от страх,а не от истинска болка.
Сестрите ми казаха ,че мога да си го мия с тампонче или памуче и да внимавам ,ама нямало никакъв проблем.
Само тая тежест ,опъване и подпухване много ме притесняват.Чувствам го като чуждо тяло горкия ми носец Все едно съм имала рана и е хванала огроооооомна коричка. Това усещане нормално ли е и за колко време горе-долу би трябвало да ме пусне?
Е нищо -вече си имам ново носле ,което сега е ужасяващо подуто ,но май иначе е доста сладко
__________________
Tomorrow never comes until it`s too late ...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикаВъзстановителенпериод
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:34.