IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3941  
Стар 4th May 2016, 10:22
Аватара на TM
TM TM не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2016
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Caprice® Виж мнението
tanchetomarinova, неприятен опит с личната. Сменяй задължително. Ами виж на мен Заякова ми каза за подгръдна 86, максимум 450 ,ултра висок на Натрел. То има значение и какъв старт имаш, а при теб си има старт По време на моята консултация с нея , точно това тя ми обясни.Тъй че 100% ще са доста по-големи от преди, по-хубави и ще си ги носиш със здраве. А изопреназина 100% ще те вдигне за 1,2 дни особено с антибиотика, тъй че стискам палци всичко да е супер и съм сигурна че ще е. Ти от Варна ли си или ще пътуваш до там?.

Благодаря ти мацка за подкрепата . Само един ден от както съм пила лекарства и определено се чуствам по-добре, така че вярвам че ще се подобря, нооо от паниката ли, от антибьотика ли тая сутрин се събудих с предменструални болки, ако вземе да ме изненада тия дни и цикъл ме пишете за един от топ каръците - твърде рано ми е - трябваше седмица след операцията да ми дойде та да видим.

Иначе не съм от Варна, ще пътувам предния ден. Имаме апартамент близо до Свободния университет, та определено ще ми е по-спокойно да съм си вкъщи след операцията. Много ми се искаше да си взема дъщерята с мен - хем щеше да ми е друшка, хем и помощ, но и с това ми се объркаха плановете - ще участва в конкурс в Румъния на 21.05(танцува модерен балет) и почват ежедневни тренировки, няма как да отсъства. Има да я мисля и нея, и малкото - него го оставям на свекървата, там си е пълен сървайвър (да ми е жива и здрава де защото ми е само тя помощ). Общо взето за пореден път се убеждавам, че не трябва да се правят много планове
Отговори с цитат
  #3942  
Стар 4th May 2016, 11:01
Аватара на Caprice®
Caprice® Caprice® не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 61
По подразбиране

Няма как да ти дойде почти 3 седмици преди операцията, според мен просто си напрегната. Успех на душичката- стискаме палци. Аз сега търся хотел/квартира там и ще остана 10 дни.

Така да кажа, обади ми се преди малко Доц. Д-р Заякова, много съм доволна- спряхме се на 445 кубика, натрел, ултра висок профил ,защото иначе щяло да се вижда очертанието на импланта. Едната ми гърда е с диаметър 11, 5 , другата 13,4 см. В другата ще сложи 420 кубика на Натрел. много съм доволна. Ще работи през ареолата и каза,че минимална разлика щяло да има, с мое съгласие можело да се наложи и вертикален разрез и хоризонтален на по-голямта гърда за уеднаквяване. На Натрел това са размерите :
TRX420 TSX420 420 gms Diameter 12.0 cm (cm) Projection 5.9 cm
TRX445 TSX445 445 gms Diameter 12.25 cm Projection 6.0 cm

Моля, по-опитните дами тук да се включат- дали да рискувам с допълнителния разрез или ако не съм доволна ре-операция. Мисля да й дам зелена светлина. Мерси !
Отговори с цитат
  #3943  
Стар 4th May 2016, 11:21
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Caprice имаш ли дата за операция, мисля си някои неща и дали нямаше да е добре да си направиш генетичен тест за предразположеност към рак на гърдата и ако е положиетен да се замислиш за мастектомия и слагане на импланти. Проблема е и още по голям ако една жена е генетично предразположена към рак на гърдата и след поставяне на импланти това би затруднило ранното диагностициране при профилактичните прегледи.

Този генетичен тест е доста показателен и той дори е задължителен ако жената има майка, баба, прабаба, която да е имала това заболяване. Дано всичко е добре и с този проблем, който сподели.
Аз бих тинпрепоръчал книгата "Антирак" - https://www.book.store.bg/p30997/ant...-shrajber.html

Рака е зависим и от начина ни на живот, особенно храненето, а в тази книга ще разбереш много фундаментални неща свързани с рака и начина на живот и как да се предпазим от това заболяване или да се борим с него ако вече го има !
Отговори с цитат
  #3944  
Стар 4th May 2016, 12:36
Аватара на Caprice®
Caprice® Caprice® не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 61
По подразбиране

Pufpaf ,имам дата , да 30.06. Имаш ли наблюдения за добра такава лаборатория в София? Благодаря за книгата, ще я видя. Иначе чакам да ми донесат кефир, а резултата от клоплоскопията е добър- няма изменения , както при туширането на PVCU с оцетна киселина и луголов разтвор няма атипични участъци нито йоднегативни зони.
Отговори с цитат
  #3945  
Стар 4th May 2016, 12:50
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Книгата ти я препоръчван горещо и на всички останали, тези знания са безценни !
Прочети това по долуи виж дали отговаряш на условията за това дали има нужда да си правиш подобно изследване, това са и доста скъпи изследвания, то се прави също и за рака на яйчниците -

http://www.nmgenomix.com/bg/brca-analysis
Отговори с цитат
  #3946  
Стар 4th May 2016, 15:00
Аватара на Caprice®
Caprice® Caprice® не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 61
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Книгата ти я препоръчван горещо и на всички останали, тези знания са безценни !
Прочети това по долуи виж дали отговаряш на условията за това дали има нужда да си правиш подобно изследване, това са и доста скъпи изследвания, то се прави също и за рака на яйчниците -

http://www.nmgenomix.com/bg/brca-analysis
благодаря, ще го имам предвид.
Отговори с цитат
  #3947  
Стар 4th May 2016, 18:49
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Caprice® Виж мнението
... а резултата от клоплоскопията е добър- няма изменения , както при туширането на PVCU с оцетна киселина и луголов разтвор няма атипични участъци нито йоднегативни зони.
Ето това исках да прочета! Ужасно много се радвам за теб!
Отговори с цитат
  #3948  
Стар 7th May 2016, 08:17
vaiana vaiana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте,

Искам да попитам колко време след операцията шофирахте? Докторът ми каза, че не е препоръчително 3 дена след това, но има някой пациентки, които и по-рано шофират. Вие как се чувствахте?
Отговори с цитат
  #3949  
Стар 7th May 2016, 14:30
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Някои пациентки шофират по-рано от 3 дни след операцията или как? Ако караш автоматик може и да ти се получи с малко зор.... ако е ръчна скоростна кутия ще боли и придърпва. Аз започнах да карам 10 дена след операцията и все още ми беше некомфортно, но се справих. Не мисля, че е нужно да се изнасилваме чак толкова и да се пънем да караме веднага след оп.
Отговори с цитат
  #3950  
Стар 8th May 2016, 09:17
vaiana vaiana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 2
По подразбиране

Благодаря,lily.ana. Докторът имаше предвид, че има и случаи, когато пациентките след изписването са шофирали сами, но не го препоръчва. Ще се опитам да огранича възможно най-много, но ще бъде трудно - и с прибирането от болницата и с организацията покрай децата и за това го мисля от сега. Поне колата ми е автоматик.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:20.