IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 15th January 2008, 03:41
Аватара на heni
heni heni не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 32
По подразбиране Здравейте!

Цитирай:
Първоначално написано от Slyn4islava
Цитирай:
Първоначално написано от sillygirl
Извинявам се, че изваждам толкова стара тема,но искам да попитам за габичките на ноктите на краката.
Миналата година имах,пих три месеца Ламизил,от които имах всички възможни странични ефекти,без загуба на апетита/за съжаление/ и сега пак ме очаква същото.
Та искам да попитам,с какво е най добре да се дезенфикцират обувките и за всички предпазни мерки преди и след появата им
Какво значи това- пак те очаква същото- това не го разбрах?
А за обувките- има много лесен начин да почистваш редовно обувките си- от най-евтиния оцет на пазара си купуваш- бял оцет, винен, какъвто и да е, та две три капки оцет капваш във всяка обувка, слагаш ги в найлонова торба и я завързваш много здраво, от никъде да не издиша торбата и я оставяш на слънце за целия ден. Оцета като се изпари създава един газ, който обива всички организми, живеещи в обувката и по кожата на обувката. Прави това редовно- веднъж на 2-3 седмици и ти гарантирам, че обувките ще са чисти от гъби. Също така, след носене на обувките, ако можеш да ги оставиш за 24 часа да изсъхнат, ще е много по-добре.
Здравейте момичета!
И аз да попитам,нима с 3 капки оцет е възможно да се убият всички гъби в обувката,или ботуша?Защото съм чувала за формалин,но се намирам извън България и немога да го намеря тук,а оцета ще ми дойде екстра,много лесно,но малко не ми се вярва ...изпитал ли го е и някой друг,споделете моля ви!
Поздрави и успехи на всички ни в борбата с гадинките !
Отговори с цитат
  #32  
Стар 15th January 2008, 09:48
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Формалинът е канцерогенен, при някои хора предизвиква много силна алергична реакция. За самите обувки си вземи спрейове, освен за крака има такива и за обувки. Но не от тези, които предлагат повечето козметични марки и на които миризмата се смесва с тази на обувките, а дезодоранти за обувки, които убиват самите бактерии, на Scholl има такива. Сигурно ще намериш нещо подобно.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #33  
Стар 15th January 2008, 10:42
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Аз също като Неличка имам проблем с потенето на краката - т.е. усещам ги мокри, дори когато ми е студено. Взех си пудра за крака, ама няма никакъв ефект, така че ако някой препоръча изпитано средство за този проблем ще съм много благодарна.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 15th January 2008, 10:50
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Magikka
Аз също като Неличка имам проблем с потенето на краката - т.е. усещам ги мокри, дори когато ми е студено. Взех си пудра за крака, ама няма никакъв ефект, така че ако някой препоръча изпитано средство за този проблем ще съм много благодарна.
Лекарство срещу това не знам, но знам как можеш да си облекчиш проблема. Обувай само памучни чорапи (ако носиш чорапогащник, слагай първо чорапите), преобувай се винаги, когато имаш възможност и също така, купувай си скъпи, качествени, дишащи обувки. Аз нося GEOX и още едни, които взех от магазин Lee в мола, и не ми запарват. За лятото също - може да си с чехли, но ако са некачествени, стъпалото ти ще бъде винаги "мокро", така че и за лятото избирай качествени обувки. Успех!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 15th January 2008, 11:26
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
[Лекарство срещу това не знам, но знам как можеш да си облекчиш проблема. Обувай само памучни чорапи (ако носиш чорапогащник, слагай първо чорапите), преобувай се винаги, когато имаш възможност и също така, купувай си скъпи, качествени, дишащи обувки. Аз нося GEOX и още едни, които взех от магазин Lee в мола, и не ми запарват. За лятото също - може да си с чехли, но ако са некачествени, стъпалото ти ще бъде винаги "мокро", така че и за лятото избирай качествени обувки. Успех!
За съжаление, колкото и да ми се иска, в повечето случаи не мога да нося памучни чорапи, особено пък през лятото. През седмицата когато съм на работа, трябва да съм с официални дрехи и обувки и няма как без чорапогащник Когато съм с ботуши, под чорапогащника слагам памучни чорапки, които пак се овлажняват Иначе залагам предимно на качествени обувки (с изключение на някой малки залитания по боклуци за едно обуване от изкуствена кожа).
Отговори с цитат
  #36  
Стар 11th December 2014, 19:48
Ilian_profi Ilian_profi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2014
Мнения: 1
По подразбиране Гъбички - Микоцид 1 и 2. При мен се получи успешнодравейте, От няколко години насам

Здравейте,

От няколко години насам като паднат температурите ми се появяват гъбички по краката, страхотно дразнене и парене. Изпробвах доста продукти предлагани в аптеките, уви без успех. Последните два пъти изчезваха докато ползвах дадения препарат и след като спра третирането-мазането, всичко се връща по старо му,все едно не съм се мазал. Тази година, открих една серия микотични препарати Микоцид 1(по силен) и Микоцид 2(по слаб), производство са на някаква Българска фирма. Разликата е осезаема, мазал съм се максимум 7 пъти и определено чувствам лекота и всичко изчезна, мажа се профилактично с по-слабия препарат. Искам да попитам някой дали ги е чувал или ползвал тези препарати? Мисълта ми е ,дали аз си въобразявам,че с такава лекота изчезнаха или има и друга причина, защото като изчезнат гъбичките не се появяват пак.

Благодаря Ви предварително.

ПС: Обувките винаги ги изпирам и ги поддържам със спрей.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 8th January 2015, 09:18
citana citana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2015
Мнения: 3
По подразбиране

И на мен наполсдък ми се появиха гъбички, слагам единствено пудра в обувките. Какво лекарство да се взема ?
_________________
врати метални врати метални решетки
Отговори с цитат
  #38  
Стар 31st May 2015, 13:25
slaver slaver не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 27
По подразбиране

Аз да ти кажа нещо специално срещу гъбички не знам, но зимата използвам ето този крем за крака и съм много доволна. Бори се срещу гъбичките, тъй като аз имах подобни проблеми.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 19th June 2015, 12:18
kurosania kurosania не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2015
Мнения: 2
По подразбиране

Тези кремове не са много ефикасни
__________________
блиндирани врати входни врати решетки интериорни врати
Отговори с цитат
  #40  
Стар 31st May 2016, 14:25
georgieva777 georgieva777 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2016
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте!
Лечението на гъбички по ноктите изисква упоритост. Всяко едно лекарство действа ако се ползва упорито. Това означава всекидневна грижа, месеци наред. Но да започнем от обувките и чорапите. Важно е те да се дезинфекцират, за да не се връща заразата обратно. На мен (както и на много други) би ми било непосилно да сменя обувките си. Тук някъде четох за обеззаразяване с оцет, не знаех, че би могъл да помогне за това. Лично аз ползвам формалин 10% има го в аптеките. Формалинът е опасен и бих се радвала ако мога да го заменя с нещо друго. Оцетът не знам дали би могъл да помогне. В найлонова торба слагам обувките и на дъното на малко бурканче поставям формалин минимум 48 часа, здраво завързана, после толкова проветрявам. Изпрах чорапите си на висока температура и започнах да гладя от вътрешната и външната страна. За лечение ползвам ''Аморолфин 5% '' за жалост го няма в Бг аптеките. Може да ви донесат отвън. "вартнер' лосион е добро и изпитано средство, но ви е нужно постоянство, месеци, може би година, лечението е адски бавно.Изпилявайте ноктите с пилички за еднократна употреба. Ноктите е добре да се подрязват преди изпиляване. Не ползвайте употребените пилички в/у здрави нокти. Забравих да спомена че найлоновите чорапи изкисвам в оцет, но за обувките.... съм малко скептична. Дерзайте.... онихомикозата се лекува. Изхвърлете всички тесни и неудобни обувки, ходете боси, и се пазете от травми, моите започнаха от там. Успех!

Последно редактирано от georgieva777 : 31st May 2016 на 15:38
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Препаратгъбичкинакраката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:54.