IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 12th September 2009, 12:54
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
ми щото се лигавите или просто смятате, че това да кажеш,че много те е боляло е много героично !

[size=18]Знаете ли какво значи " нечовешки болки " за да давате такива определения???[size=18]

боли, ама наистина боли, когато болката е непрекъсната, дори и без да мърдаш !! т. е лежиш в леглото и те боли така, че непрекъснато болката напомня за себе си и не можеш с разсейване да пренебрегнеш.! това е така точно до 6-чя час не само след тази операция, но и след много други..при всички случаи колкото и да си чувствителен на болка след 12-я час вече болката е в границите на движенията и е дърпаща...няма нищо " нечовешко" и е усещане = дискомфорт !!!!!

ти защо си мислиш,че мене не ме е боляло?? аз да не би да съм извънземно ????


ако имате нужда някой да ви съчувства или да се чувствате като герои, намерили сили да се справят с нещо страшно, тва е друг въпрос!!


ПП: сори, ама и днеска не ми е ден . по точно всеки ден не ми е ден - за търпене на лигавщини !!!!!!!!!
Хммм в интерес на истината мен не ме е болямо до 24-я час ,тъй като ми даваха редовно някакви медикаменти венозно и перорално.
Друг е въпроса,че неможеш да приемеш фактите за другите жени,че ги е боляло въпреки твоите споменати 6 часа,което е нелогично.
Нямаме нужда някой да ни съчувства,точно тук..хората които са били до нас са ни били достатъчни с техните помощ и съчувтсвия.
Нито пък да бъдем герои в очите на жените тук,на които дори не сме виждали
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #12  
Стар 12th September 2009, 13:09
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

работя на място, на което имам доста наблюдения върху следоперативната болка...освен това аз самаат 3 пъти съм оперирана...затова се опитах да обясня просто,че понятието " нечовешка болка" е различно нещо от това, през което при таквиа стандартни операции се минава като усещания.....това,че боли, когато се движиш е нещо, наричащо се дискомфорт и е нормално явление при тъкани,които са рязани и травмирани...говорим за болката както я обясних - която е в спокойно състояние, без да се мърдаш , докато си в покой.... сега не ме убеждавай,че те е боляло по този начин 10 дена...щото това е абсурдно, а не моето определение за първите 6 часа, когато наистина много боли каквото и да ти се прави, а после в всеки час по-късно болката все повече се поддава на обезболяващи, докато след 24-я час напълно отшумява и остава тази, която е при движенията...мисля,че ако всеки се замисли над написаното определение от мене и го сравни с това,което е преживял, ще види,че съм права...
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
  #13  
Стар 12th September 2009, 13:29
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
работя на място, на което имам доста наблюдения върху следоперативната болка...освен това аз самаат 3 пъти съм оперирана...затова се опитах да обясня просто,че понятието " нечовешка болка" е различно нещо от това, през което при таквиа стандартни операции се минава като усещания.....това,че боли, когато се движиш е нещо, наричащо се дискомфорт и е нормално явление при тъкани,които са рязани и травмирани...говорим за болката както я обясних - която е в спокойно състояние, без да се мърдаш , докато си в покой.... сега не ме убеждавай,че те е боляло по този начин 10 дена...щото това е абсурдно, а не моето определение за първите 6 часа, когато наистина много боли каквото и да ти се прави, а после в всеки час по-късно болката все повече се поддава на обезболяващи, докато след 24-я час напълно отшумява и остава тази, която е при движенията...мисля,че ако всеки се замисли над написаното определение от мене и го сравни с това,което е преживял, ще види,че съм права...
както и да е,целта ми е да кажа как беше при мене-НЕ МЕ Е БОЛЯЛО ПЪРВИЯ ДЕН и се успокоих,че никак няма да ме боли и като видях рецептата с няколко вида обезболяващи розовото изчезна.Спях по 3 часа с бутилка вино,водка...иначе без да мърда,приятеля ми правече всичко виех буквално-заклевам се..незнам защо с анужни клетви,за да се повярва ....Душ неможех да си взема от болка,камо ли косата да си измия.Това продължи при мен повече от седмица..ПОВАРВАЙ НЕ СЪМ ПРЕЖИВЯЛА ТАКА БОЛКА.Е имаше една като бях с 60см дренаж в белия дроб една седмица,но нечовешките болки в гърдите,в ребрата дори нямам думи д аопиша.дано никоя жена не я боли така както при мен.не с еоплаквам,не съм и герой,но мисля,че имам правото да кажа истината
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #14  
Стар 12th September 2009, 14:15
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Теда, мисля, че и ти ставаш малко крайна. Това, че работиш на такова място не означава, че знаеш кой колко го боли. Надявам се да не говориш и на пациентите си по такъв начин, ако някой дръзне да се оплаче, че го боли
Факт е, че всеки има различен праг на болка и колкото и да не ти се вярва, за мен също "нечовешки болки" е пресилено, ама не изключвам варианта за някой друг наистина да са били такива. И сама знаеш, че колкото по- развит е един мускул, толкова повече боли... гледах мъжа си как ви една седмица от болка след последната операция, при която му нарязаха коремните мускули. А не е човек, който иначе е чувствителен на болка, напротив дори, често си мисля, че е с нарушена чувствителност (за пореден път ми го доказа преди няколко дни, аз ходя по форумите да разпитвам за неговия белег, дето му опъва, той за една вечер го изтървах от поглед и се реоперирал сам, но това е една друга тема )
Та тъй, да не бъдем толкова крайни, няма как да знаем кой какво изпитва и това, че например ти си имала същата операция не значи, че те е боляло толкова, колкото Пенка или Драганка
  #15  
Стар 12th September 2009, 14:17
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Прекалено се драматизира и по мое мнение. Не искам да обидя никого, но е смешно да се сравнява болката след мамопластика с тази от естествено нормално раждане (без упойки и простотии) Няма лошо да споделите впечатленията си за болката - приемам постовете само до тази част; останалото само ме кара да се притеснявам - как ли бихте реагирали на истински силна болка... Както и да е; няма как да ме убедите, че това е болка за умиране...
  #16  
Стар 12th September 2009, 14:40
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Теда, мисля, че и ти ставаш малко крайна. Това, че работиш на такова място не означава, че знаеш кой колко го боли. Надявам се да не говориш и на пациентите си по такъв начин, ако някой дръзне да се оплаче, че го боли
Факт е, че всеки има различен праг на болка и колкото и да не ти се вярва, за мен също "нечовешки болки" е пресилено, ама не изключвам варианта за някой друг наистина да са били такива. И сама знаеш, че колкото по- развит е един мускул, толкова повече боли... гледах мъжа си как ви една седмица от болка след последната операция, при която му нарязаха коремните мускули. А не е човек, който иначе е чувствителен на болка, напротив дори, често си мисля, че е с нарушена чувствителност (за пореден път ми го доказа преди няколко дни, аз ходя по форумите да разпитвам за неговия белег, дето му опъва, той за една вечер го изтървах от поглед и се реоперирал сам, но това е една друга тема )
Та тъй, да не бъдем толкова крайни, няма как да знаем кой какво изпитва и това, че например ти си имала същата операция не значи, че те е боляло толкова, колкото Пенка или Драганка
мнението си го изказах достатъчно подробно и обяснително....и мисля,че стана ясно, ако не е - пак ще го повторя - спорехме по въпроса дали болките след мамопластика могат да се определят като " нечовешки"......всичко друго, което обсъждате , са интерпретации, нямащи общо с изказването ми...

и за сведение - с всички пациентки съм изключително мила и си върша достатъчно съвестно работата...а това,че някои незнаят какво искат, или смятат, че аз съм вълшебник, който може, но не желае да им помогне да се почувстват като в сладкарница, а не в реанимация, не ме прави нито груба, нито лоша...това,че изказвам остро мнението си - също !
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
  #17  
Стар 12th September 2009, 14:47
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
както и да е,целта ми е да кажа как беше при мене-НЕ МЕ Е БОЛЯЛО ПЪРВИЯ ДЕН и се успокоих,че никак няма да ме боли и като видях рецептата с няколко вида обезболяващи розовото изчезна.Спях по 3 часа с бутилка вино,водка...иначе без да мърда,приятеля ми правече всичко виех буквално-заклевам се..незнам защо с анужни клетви,за да се повярва ....Душ неможех да си взема от болка,камо ли косата да си измия.Това продължи при мен повече от седмица..ПОВАРВАЙ НЕ СЪМ ПРЕЖИВЯЛА ТАКА БОЛКА.Е имаше една като бях с 60см дренаж в белия дроб една седмица,но нечовешките болки в гърдите,в ребрата дори нямам думи д аопиша.дано никоя жена не я боли така както при мен.не с еоплаквам,не съм и герой,но мисля,че имам правото да кажа истината
_________________

права си - всеки от нас има правото да сподели и мислите си , и чувствата си, дори и те да са по-различни от тези на останалите.....
няма нищо лошо и да оставим близките си в някакъв кратък срок като седмица да се грижат за нас и да правят неща вместо нас, за наше улеснение...при мен също беше така....но какво да кажем за случаи, в които като на едната цицореста позната госпожица, която 2 месеца караше майка и и баща и да я вдигат от кревата, защото "болките са толкова ужасни' че не можеше сама ???? и ако я питаш нея то за нея това си е живата истина и мъка....????
така че когато се драматизире и преувеличава дадено нещо, то винаги е дразнещо...
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
  #18  
Стар 12th September 2009, 17:54
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

зната госпожица, която 2 месеца караше майка и и баща и да я вдигат от кревата, защото "болките са толкова ужасни' че не можеше сама ???? и ако я питаш нея то за нея това си е живата истина и мъка....????
така че когато се драматизире и преувеличава дадено нещо, то винаги е дразнещо...[/quote]

Е това е наистина прекалено,но ти каза,че не е нормално да ме боли зверски повече от определени дни,дори 10дни са си глезотиика.
След 8 ден започнах да готвя и колкото да се мъчех да стана сама,неможех,по 35 мин,съм се опитвала и накрая вече от почервеняло от ужас и безпомошност лице събуждам мъжо да ме вдига,за мене беше унизително да се грижи някой за мен,защото не бях изпадала в подобни обстоятелсва.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #19  
Стар 12th September 2009, 18:01
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

значи според мен няма никакъв смисъл от това да обсъждаме кой колко го е боляло, защото съм на мнение,че всеки го е боляло различно - болката е различна при всеки, защото според мен зависи от много и най-различни фактори- вкл. какви гърди е имал преди операцията или е бил плосък..различно е при всеки и всеки приема болката по различен начин
  #20  
Стар 12th September 2009, 18:31
kimfile kimfile не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: SOFIA
Мнения: 18
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Прекалено се драматизира и по мое мнение. Не искам да обидя никого, но е смешно да се сравнява болката след мамопластика с тази от естествено нормално раждане (без упойки и простотии) Няма лошо да споделите впечатленията си за болката - приемам постовете само до тази част; останалото само ме кара да се притеснявам - как ли бихте реагирали на истински силна болка... Както и да е; няма как да ме убедите, че това е болка за умиране...
Въобще не е болка за умиране, просто е болка като при всяка операция-
все пак те режат. но като чета тук как правят сравнение с раждането и
въобще- чак е смешно. Когато ми поставиха на мен импланти на
следващия ден се прибрах в къщи и майка ми въобще не разбра, че
ми има нещо- готвих, чистих и т.н. вярно - болеше и е най-добре да има
някой да ти отлита на тръшкането , ама чак па толкова
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СиликоновБюст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:18.