IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #191  
Стар 10th January 2008, 17:34
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
... и жената като изтърси че им било хоби да събират книги
Оф, и аз имам едни такива познати, що книги са накупили и само се хвалят с тях, а един ред не са прочели, гледат на количеството им като на правопропорционално доказателство за интелект. Моята последна е автобиографията на Чаплин.
Отговори с цитат
  #192  
Стар 13th January 2008, 18:02
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
Отивам на гости на едни съседи и ми направи впечатление че цялата им библиотека отрупана с много книги и така любезно я похвалих и попитах от любопитство кой чете толкова много,защото си бях изградила мнение за тези хора и жената като изтърси че им било хоби да събират книги ,а мъжа и викал :-Кой ги е писал ,той да си ги чете
Тоя пък как може така да каже... То и аз имам някаква мания за книги и като отида си купувам по много напоследък, но поне ги купувам с ясното съзнание, че ще си ги чета с удоволствие.
Отговори с цитат
  #193  
Стар 19th April 2008, 22:43
m1m1nc17y m1m1nc17y не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 36
По подразбиране

мИИиии ЧеТаХхх я преДи 3-4 ГодиНИ ПриКазКи НА бРатя ГрИм
Отговори с цитат
  #194  
Стар 19th April 2008, 23:07
Аватара на buba-77
buba-77 buba-77 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Варненското Пловдивчанче
Мнения: 748
По подразбиране

Мери Хигинс Кларк - Песента от параклиса
Отговори с цитат
  #195  
Стар 19th April 2008, 23:10
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Анри Пиер Роше "Жюл и Жим"
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #196  
Стар 20th April 2008, 12:00
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Да ви се похваля: снощи братлето ми донесе от България една книга на Хю Лори (Др. Хаус )
Казва се "Търговецът на оръжие", много интересен стил, подходящ за него! Ето един цитат, взет напосоки:

"Имало някога един човек, който отишъл на психиатър, защото изпитвал панически страх от летене. Фобията му се основавала на убеждението, че на който и самолет да се качи, на борда му ще има бомба. Психиатърът се опитал да се справи с фобията, но не успял, затова изпратил пациента си при статистик. Статистикът защтракал по калкулатора си и информирал човека, че вероятността на борда на следващия самолет, с който пътува, да има бомба е едно на милион. Човекът още не бил удовлетворен, и продължавал да седи там, убеден, че ще бъде на борда точно на този самолет от един милиона възможни. Затова статистикът отново натиснал някой и друг бутон на калкулатора и казал: "Е, добре, ще се почувствате ли в по-голяма безопасност, ако вероятността за бомбена заплаха е едно на десет милиона?" Мъжът отговорил, че, да, разбира се, ще се почувства в по-голяма безопасност. Затова статистикът казал:"Вероятността на борда на самолета, с който летите следващия път, да има две, отделни, нямащи връзка една с друга бомби, е точно едно към десет милиона". На лицето на мъжа се изписало озадачено изражение и той казал: " Всичко това е много добре, но с какво ще ми помогне?" Статистикът отвърнал:"Много е просто. Вземете бомба със себе си на борда"."

Много е сладък, нали? Малко стил "Пътеводителя......", но в по-модерна светлина, препоръчвам го, ако търсите нещо леко.
Отговори с цитат
  #197  
Стар 20th April 2008, 12:40
adriano adriano не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: София
Мнения: 457
По подразбиране

Джон Кехоу-"Подсъзнанието може всичко"
__________________
Загубил всичко, не загубвай себе си, единствено така ще победиш!
Отговори с цитат
  #198  
Стар 20th April 2008, 16:11
seduce seduce не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Асеновград
Мнения: 327
По подразбиране

Малвина,книгата наистина е много хубава.Аз сега чета няколко-"Отнесени от вихъра","Подпалвачката" и една пародия на Хари Потър-Barry Trotter and the shameless parody
Отговори с цитат
  #199  
Стар 20th April 2008, 19:32
bubi23 bubi23 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 41
По подразбиране

"Малазанска книга на мъртвите"- том 3 - Спомени от лед на Стъвън Ериксон , много яка книга за хора които оничат фентъзи и битки
Отговори с цитат
  #200  
Стар 20th April 2008, 20:30
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Ух аз пък днес започвам 1984 на Д.Оруел.........дано е приятна уж е класика..;
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Последнатакнигакоятопрочетох
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:29.