IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th May 2011, 09:03
ангелче ангелче не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 241
По подразбиране За манията по перфектна кожа

Здравейте, мили дами ! Причините да пусна тази тема са много ! Предварително се извинявам за дългия пост ! Така , значи аз съм с смесена кожа / мазна в Т-зоната / имам пори, на бузките около носа , малки ситни пъпчици по цялото лице, а около брадичката и челото , неравни повърхности от стари пъпки ! Ползвам всеки ден ФДТ и пудра , като около Т-зоната , слагам матиращ крем , а на останалата част - хидратиращ ! Сутрин не мия лицето си , само го освежавам с розова вода , а вечер след разгримирането ползвам ексфолиант с много финни частици ! Ето сега и въпросите ми ... Като си сложа фдт тези неравности по лицето още повече изпъкват, порите ми са добре прикриват се но до известно време, след това се разтварят още повече и става по зле дори отколкото без грим ! Аз съм направо вманиачена по идеално гладка кожа от далече с грим го постигам, но от близо си личат тези дефекти Въпроса ми е към всички с подобен на моя случай-как постигнахте гладка кожа ? Приемам всичко като идей от маски, и Фдт до процедури и пилинги ! И ако някаде греша в подръжката си моля не се поколебайте да ми посочите къде ? Усмихнат ден ! Ще ви чета с интерес и надежда !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th May 2011, 09:27
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Като начало махни тия фон дьо тени и пудри и остави кожата си да диша, не я товари със 100 боклука. След това започни да търсиш отвътре причината за пъпките- може да е прехраната, може да са хормони...
Ексфолиантът, с колкото и фини частици да е, не го ползвай всеки ден. Аз ползвам ензимен ексфолиант без никакави частици и пак не го ползвам повече от 2 пъти в седмицата. С това ексфолиране всеки ден стимулираш кожата още повече да се омазнява.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th May 2011, 14:52
ангелче ангелче не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 241
По подразбиране

Мерси, за съветите Апо ! На мястото на ФДТ какво да ползвам че нито с него е работа, нито без него ???
А тониращите кремове не дават такъв фотошопски ефект.....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th May 2011, 22:19
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами аз поне за известно време нищо не бих ползвала, освен ежедневния крем. Бих си товарила кожата колкото може по- малко. Ся тук всичко опира до вкус, но мен лично пъпчива кожа, щедро замаскирана с ФДТ ме отвращава много повече, отколкото пъпчива кожа без нищо. Тоя фотошопски ефект за мен е ужасно грозен и тъй като не го адмирирам, не мога да ти дам съвет с какво да го постигнеш.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th May 2011, 05:47
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Мания ти е,защото нямаш такава кожа.Моят съвет-прегледай се в клиника,където си знаят работата.Не да се моткаш по дерматолози,които ще ти пишат рецепти с всевъзможни антибиотици и най-различна медицинска козметика,нито по гинеколози,които само при вида на кожата ти биха ти изписали контрацептиви-ОГРОМНА ГРЕШКА.
Изследвания на хормони и/или ендокринолог
Относно грима-хубаво е да го няма хич,но ако се налага се налага да отделиш много пари за добър фон-дьо-тен,който е точно за такъв тип кожа и се грижи за нея-аз поне знам само 2 такива-SISLEY и BOBBI BROWN.Тъй като в бг няма от вторите ти е нужен на Сисли и пудрата им,които са със средно покритие,но не стоят като маска.Адски леки и ефирни продукти,които не съдържат парабени и тия гадни неща,които ги има в останалата козметика.И забрави за ексфолиантите!Нужна ти е мека,измиваща пяна и пак на Сисли бих се спряла,защото са натурални с ботанически и всевъзможни растения .АКо нямаш финансова възможност за Сисли,можеш да се разровиш в този сайт за Органик И био продукти:
http://www.zoya.bg/shop/%D0%9B%D0%B8%D1%86%D0%B5.7
Има един крем,който само др.Денкова в Есте Клиник го предлага-РЕТИН А,който върши чудеса върху проблемна кожа.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 17th May 2011 на 05:53
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th May 2011, 08:32
ангелче ангелче не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 241
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika Виж мнението
Ами аз поне за известно време нищо не бих ползвала, освен ежедневния крем. Бих си товарила кожата колкото може по- малко. Ся тук всичко опира до вкус, но мен лично пъпчива кожа, щедро замаскирана с ФДТ ме отвращава много повече, отколкото пъпчива кожа без нищо. Тоя фотошопски ефект за мен е ужасно грозен и тъй като не го адмирирам, не мога да ти дам съвет с какво да го постигнеш.
Имаме еднакъв вкус ! Слава Богу, моята не е пъпчива , просто съм налудничева перфекционистка - това ми е главния проблем, да се похваля пробвах и без грим резултата е добър ! Може би ако почна солариум за тен , няма да имам нужда и от грим
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th May 2011, 08:37
ангелче ангелче не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 241
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от M.I.K Виж мнението
Мания ти е,защото нямаш такава кожа.Моят съвет-прегледай се в клиника,където си знаят работата.Не да се моткаш по дерматолози,които ще ти пишат рецепти с всевъзможни антибиотици и най-различна медицинска козметика,нито по гинеколози,които само при вида на кожата ти биха ти изписали контрацептиви-ОГРОМНА ГРЕШКА.
Изследвания на хормони и/или ендокринолог
Относно грима-хубаво е да го няма хич,но ако се налага се налага да отделиш много пари за добър фон-дьо-тен,който е точно за такъв тип кожа и се грижи за нея-аз поне знам само 2 такива-SISLEY и BOBBI BROWN.Тъй като в бг няма от вторите ти е нужен на Сисли и пудрата им,които са със средно покритие,но не стоят като маска.Адски леки и ефирни продукти,които не съдържат парабени и тия гадни неща,които ги има в останалата козметика.И забрави за ексфолиантите!Нужна ти е мека,измиваща пяна и пак на Сисли бих се спряла,защото са натурални с ботанически и всевъзможни растения .АКо нямаш финансова възможност за Сисли,можеш да се разровиш в този сайт за Органик И био продукти:
http://www.zoya.bg/shop/%D0%9B%D0%B8%D1%86%D0%B5.7
Има един крем,който само др.Денкова в Есте Клиник го предлага-РЕТИН А,който върши чудеса върху проблемна кожа.
В клиника с удоволствие бих се прегледала, въпреки че ще ми се изсмеят на проблемите просто тези порички , който има ВСЕКИ един нормален човек , мен ме дразнят това е ....Иначе обмислям или солариум или хим.пилинг за да се позамаскират и да нямам грижи ? Кое според вас е по добре и дава резултат ? Имам матов природен тен , за солариума ще е добре, но съм само на 20 год. и мисля че ми е рано за хим,пилинг ??? А към Мариска, конкретно бих искала да ми дадеш координати на клиниката за която говориш, ако реша нещо поне да знам , че е проверено ! Колкото до ФДТ аз предпочитам направо да го спра, ако намеря друг начин, като едно от горе посочените....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th May 2011, 09:41
Аватара на Oksana_
Oksana_ Oksana_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 294
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ангелче Виж мнението
....Може би ако почна солариум за тен , няма да имам нужда и от грим
Написала си в първия си пост, че имаш пъпки по бузите и около носа... Не прави грешката да ги тормозиш със солариум. Много хора си мислят, че от слънцето пъпките завяхват и се махат, но не е така... Завяхват само отгоре, защото ги изсушава, но проблемът отвътре си остава и занапред можеш да си имаш по-големи проблеми. Слушала съм лекции за вредата на слънцето върху пъпките и проблемните кожи и те съветвам изобщо да не си излагаш на слънце лицето.

Най-добре, както и другите са те посъветвали, остави кожата да диша и отиди при професионалист, не си предписвай сама лечения, като солариум и т.н...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th May 2011, 14:31
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Мда, в първия си пост си написала, че имаш пъпки, та не знам послдно имаш ли или нямаш. Солариума и излагането на слънце не е добра идея, още повече, че ако наистина имаш пъпки, много вероятно е там да стане по- тъмно петно от солариума, ако е човъркано... и въобще за вредата няма кво да говорим, неоспорима е. Химичния пилинг не е за теб, а и на какъвто и да е пилинг в момента не му е сезона. Тва се прави, когато слънцето е възможно най- слабо.
Ретин А наистина е страхотен крем, но мисля, че вече не се внася в България. Във всеки случай и той не е за сега, защото също предизвиква белена на кожата. Иначе бях чела, че в някои аптеки го забърквали, ама не знам колко го докарват като действие. Най- добре при лекар, за да ти определи концентрацията.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th May 2011, 15:08
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Не прави огромната грешка да се излагаш на солариум,за да не се сдобиеш с многобройни ужасни последствия-най-малкото- ще си пигментираш кожата и съвсем ще се отдалечиш от идеала за перфектна кожа.Потърси професионалния съвет на д-р Денкова,и по мое мнение тя е една от най-добрите дерматолози.Успех.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Заманиятапоперфектнакожа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:12.