IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #291  
Стар 21st October 2010, 18:46
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want
Ами при мен е повече от 5 години .... когато съм хремава постоянно съм с кърпа в ръка и се бърша непрекъснато ,защото изобщо не си усещам носа от лявата страна ...
този заслужава да му конфускуват правото да оперира........повредил е деца дори

Ще се направи нещо по въпроса
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #292  
Стар 21st October 2010, 20:38
Аватара на fei4eto0o
fei4eto0o fei4eto0o не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 12
По подразбиране +

мн е гадно ти отиваш за нещо по-добро,а накрая...
__________________
Be yourself!
Отговори с цитат
  #293  
Стар 22nd October 2010, 09:32
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране Re: +

Цитирай:
Първоначално написано от fei4eto0o
мн е гадно ти отиваш за нещо по-добро,а накрая...
гадно,не гадно-никой не те пита.взема се кеша и повечето търсят вината в пациента.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #294  
Стар 23rd October 2010, 17:42
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Цитирай:
Първоначално написано от want
Нямам сраствания по скоро нервите от нея страна са увредени.Отделно че след операцията се вижда ясно как от нея страна назолабиалната гънка се увели4и .Имам снимки преди и след с разлика 1 месец и разликата между двете снимки просто е фрапираща.
сега се пипнах и от тази страна ми още е изтръпнало,мисля си права,че са увредени нервите.дали е завинаги?
marisabela, мисля, че трябва да изчакаш година и половина - две преди да се стряскаш. Доколкото знам, толкова е периодът за напълно възстановяване на чувствителността на тези тъкани (отокът и формата са за около година, както всички знаем, но за чувствителността трябва още година, така че споко засега)

want, бих те посъветвала да потърсиш помощ при дерматолог и най-вече невролог. Може да е от операцията, може да е нещо друго, те биха те насочили. Мисля, че има много бавни, но успешни методи за подобряване на такива състояния - иглотерапия, нагревки и т.н., но консултацията с добър специалист е много важна. Аз съм виждала зверски възпаления на лицев нерв, в резултат на което лицето е изкривено в странна гримаса с години, но възстановяване има, колкото и да е бавно. Затова си мисля, че и за твоя проблем може да се намери решение. Не се отказвай.
Отговори с цитат
  #295  
Стар 23rd October 2010, 18:24
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Не виждам с какво може да ми помогне дерматолог или невролог
Тази ''нечуствителност'' я получих точно след операцията като се надявах с времето да изчезне...И със сигурност е нерв тъй като се вижда леко придърпване от една страна на лицето , но вече минаха повече от 5 години така че едва ли може да се направи нещо.
Отговори с цитат
  #296  
Стар 23rd October 2010, 19:08
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Пробвай, аз съм виждала добри резултати при засегнати нерви, чрез иглотерапия. Не искам да се меся на докторите в работата, но при теб по всяка вероятност става дума за засегнати нервни окончания (при засегнати нерви, пораженията не са за описване).
Мисля, че нищо няма да загубиш ако поне опиташ да потърсиш разрешение. Понякога не се знае от кой храст ще изскочи заека. Може да има нещо притиснато, което да може да се "освободи" чрез игличките. Може да са хиляди неща. Ще е жалко, ако е нещо, което може да се оправи, а ти не си пробвала.
Отговори с цитат
  #297  
Стар 24th October 2010, 09:25
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Вера,аз бях изчакала повече от 2 години и половина и сега дори след 2 рино пак си е така дясната ми страна.Мисля да пробвам с иглотерапията.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #298  
Стар 24th October 2010, 11:07
Vera Slovic Vera Slovic не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 209
По подразбиране

Желая ти успех, marisabela.
Но задължително се виж и с невролог - може да има и още възможности. Доколкото знам, иглотерапията е леко неприятна като усещане, но не е болезнена.
Отговори с цитат
  #299  
Стар 8th November 2010, 23:28
Аватара на mariq78
mariq78 mariq78 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 491
По подразбиране

Здравейте, да питам нещо, че ме гони параноя.
От една седмица съм оперирана, стоя с лонгета, отоци имам само от двете страни на челюстта, слава богу, изчезна всичко.
Проблемът е, че носът ми се вижда доста голям - както си беше, ако не и по-дълъг. Не ми се струва да е отекъл, връхчето му се вижда, струва ми се изтънено, както си беше преди , и по дълго даже. В паника съм!
Не личи да има отоци, пък това голямото е същото като старото носище!
Кажете ми, че всичко ще бъде наред, моля Ви!
И още нещо. Гледам из интернет, че на запад още на края на първата седмица махат всичко, а аз трябва да стоя две...Защо така?!
Отговори с цитат
  #300  
Стар 9th November 2010, 09:41
Аватара на Lakme 29
Lakme 29 Lakme 29 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mariq78
Здравейте, да питам нещо, че ме гони параноя.
От една седмица съм оперирана, стоя с лонгета, отоци имам само от двете страни на челюстта, слава богу, изчезна всичко.
Проблемът е, че носът ми се вижда доста голям - както си беше, ако не и по-дълъг. Не ми се струва да е отекъл, връхчето му се вижда, струва ми се изтънено, както си беше преди , и по дълго даже. В паника съм!
Не личи да има отоци, пък това голямото е същото като старото носище!
Кажете ми, че всичко ще бъде наред, моля Ви!
И още нещо. Гледам из интернет, че на запад още на края на първата седмица махат всичко, а аз трябва да стоя две...Защо така?!
Доколкото знам възстановяването на запад найстина е по-бързо, което се дължи на апаратура, метод на работа...... струва ми се 4е и в тази сфера сме 10 г. назад по отношение на запада..... Доколкото разбирам Джамбазов те е оперирал.....каквото и да е още е много рано да се притесняваш....., минала е само седмица от интервенцията.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинаоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:03.