IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 19th January 2010, 01:27
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Да попитам нешо за соята, НЕгенномодифицираната (органик) соя също ли е толкова вредна? Да, вярно е, че американците във всякакви продукти слагат соя.Отделно аз работя на щанд за органик и натурални храни, но също предлагаме много соеви продукти и не всички от тях са органик.Например има около 40 вида соево мляко и страшно много го купуват, винаги съм се чудела защо си мислят че е полезно, но те са си слабо информирани по принцип
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #12  
Стар 19th January 2010, 03:01
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Соята съдържа фитоестрогени - знам , че преди години , баба ми като влезе в критическата си взе такива хапове от соя , за да компенсира намаляването в тялото . Така , че и в НЕгенно модиф. също си ги има .
Според мен проблема е в количеството , което приемаме - в почти всяка храна има соя .
Преди години се замислих - давам на детето мюсли за закуска - те с гордост са описали , че с една порция набавят дневната доза витамини . Другите храни и сокчета за деня - и те също са с доста витамини и минерали , и в края на деня детето е поело няколко пъти дневната допустима доза , а някои майки дават и витамини на хапче .
Това не ми допада - и сме намалили такива обогатени храни .
Остава ми да се надявам , че витамините от тези храни , не се усвояват напълно и да разчитам на една сочна праскова или чушка да дадат всичко от себе си
Извинете за отклонението .
Надявам се и специалистите да ти отговорят Тайна , и аз ще чета .
Отговори с цитат
  #13  
Стар 19th January 2010, 09:06
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Да попитам нешо за соята, НЕгенномодифицираната (органик) соя също ли е толкова вредна? Да, вярно е, че американците във всякакви продукти слагат соя.Отделно аз работя на щанд за органик и натурални храни, но също предлагаме много соеви продукти и не всички от тях са органик.Например има около 40 вида соево мляко и страшно много го купуват, винаги съм се чудела защо си мислят че е полезно, но те са си слабо информирани по принцип
Да, негенномодифицираната соя също има всички вредни ефекти. Соевото мляко е УЖАСТ. Има много случеи, в които е документирано,че мъжете получават ГИНЕКОМАСТИЯ от пиене на соево мляко.

Жените след критическата пият соя за да компенсират до известна степен намаленото количество на естрогени в тялото.

Diadora, не се заблуждавай за витамините в зърнените закуски и сокчетата. Те са трудно усвоими. Зърнените храни съдържат фитична киселина и фибри, които се свръзват с минералите и ги правят неусвоими. Сега малко за витамините... най-важните са мастно разтворимите, ако с тях не се приема мазнина, те не се усвояват. Евентуално със сокчетата може да приемаш витамин Ц, но за мен той въобще не е важен. Виж ескимосите, те нямят от къде да си набавят този витамин, пък пак си живеят, дори нямат рак, инфаркт и другите негенеративни заболявания (тук говоря за ескимосите от едно време , когато все още са нямали досег с цивилизацията).

Запомнете, витамините и минералите са В ПЪТИ ПО-УСВОИМИ , когато са от животински източници, а не от растителни.
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 19th January 2010, 09:27
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Може ли съвет - за 9-10 год детенце , кои видове месо са подходящи и какви витамини ще приеме чрез тях ?
Изненадах се от отговора - явно подценявам месото .
Сега като се замисля , като бебе го захранихме със заешко , пуешко .
Начина на приготвяне влияе ли в/у усвояването на витаминките ?
Извинете ме , че измествам темата , но от соята така тръгна...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 19th January 2010, 10:25
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

"- в повечето офиси е бъкано с химия, само ще ви изборя някои от съставките, които действат в тялото като естрогени (женски полови хормони). Това са: тонери, мастила, пластмаси (сиурно и вие пиете на работа кафе от вендинг автомата в пластмасова чашка), почистващи пепарати, бои, пермамнентни маркери.... "
Това можеш ли да го обясниш, моля... Интересна теория

Ескимосите, ескимосите... Не знам защо ги давате за пример вообще. Първо живеят в съвсем различни условия, второ - знаете ли колко им е средната продължителност на живота?

Колко пъти са по-усвоими зависи и от качеството на храната, и от самият организъм до каква степен усвоява веществата й. Също и всеки човек си има предпочитан източник на вещества. Ако набляга на плодове и зеленчуци, те ще са му основата. Пак ли ще усвоява в пъти по-добре от животински източници?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 19th January 2010, 11:01
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

От пластмасиви шишета и чаши не е добре да се пие, защото се отделяли някакви частици във водата, не запомних каквии те влиаят вредно.

Гугъл-търсене
Отговори с цитат
  #17  
Стар 19th January 2010, 11:18
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gynecomastia
Сега малко за витамините... най-важните са мастно разтворимите, ако с тях не се приема мазнина, те не се усвояват. Евентуално със сокчетата може да приемаш витамин Ц, но за мен той въобще не е важен.
Запомнете, витамините и минералите са В ПЪТИ ПО-УСВОИМИ , когато са от животински източници, а не от растителни.
Може ли да попитам....дайте пример за източник ,богат на Вит.С от животински произход...?
Защо да не е важен Вит.С??Това е доста силно твърдение!Въз основа на какво го казвате??Посочете източник,авторски колектив или издание,научно надявам се,където го пише..
Какво образование имате ??
Отговори с цитат
  #18  
Стар 19th January 2010, 13:10
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Цитирай:
Първоначално написано от gynecomastia
Сега малко за витамините... най-важните са мастно разтворимите, ако с тях не се приема мазнина, те не се усвояват. Евентуално със сокчетата може да приемаш витамин Ц, но за мен той въобще не е важен.
Запомнете, витамините и минералите са В ПЪТИ ПО-УСВОИМИ , когато са от животински източници, а не от растителни.
Може ли да попитам....дайте пример за източник ,богат на Вит.С от животински произход...?
Защо да не е важен Вит.С??Това е доста силно твърдение!Въз основа на какво го казвате??Посочете източник,авторски колектив или издание,научно надявам се,където го пише..
Какво образование имате ??
Хората са един от видовете, които по време на еволюцията са изгубили способността си да произвеждат собствен витамин Ц. Как мислиш, ако е толкова важен този витамин, дали щяхме да еволюираме по този начин??? Друго, което трябва да се знае за хората е , че могат да рециклират оксидирания витамин Ц и да поддържат нормални нива на витамина в организма си чрез много малък прием от външни източници. Ще го кажа с други думи, щом човекът приема малко витамин Ц и въпреки това успява да поддържа добри нива, значи не го ползва, не му е толкова необходим! Логично нали? Има животни, които си произвеждат витамин Ц , пример за това е козелът, който средно си произвежда по 14 гр. на ден, когато е подложен на стрес - и повече. На него явно му трябва, затова си го произвежда.

В сърцето. в черния дроб и в млякото има витамин Ц. А ако мислите, че ви трябва повече витамин Ц , яжте зеленчуци - чушки, шипки.

По образование съм компютърен инженер. Нямам медицинско образование, но имам отличен стимул да чета биохимия, физиология и другите медицински дисциплини. И съм ги чел. Правя го за да помогна на себе си, а не като лекатите за да си взема изпита.

По-здрави!
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 19th January 2010, 13:12
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gynecomastia
Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Цитирай:
Първоначално написано от gynecomastia
Сега малко за витамините... най-важните са мастно разтворимите, ако с тях не се приема мазнина, те не се усвояват. Евентуално със сокчетата може да приемаш витамин Ц, но за мен той въобще не е важен.
Запомнете, витамините и минералите са В ПЪТИ ПО-УСВОИМИ , когато са от животински източници, а не от растителни.
Може ли да попитам....дайте пример за източник ,богат на Вит.С от животински произход...?
Защо да не е важен Вит.С??Това е доста силно твърдение!Въз основа на какво го казвате??Посочете източник,авторски колектив или издание,научно надявам се,където го пише..
Какво образование имате ??
Хората са един от видовете, които по време на еволюцията са изгубили способността си да произвеждат собствен витамин Ц. Как мислиш, ако е толкова важен този витамин, дали щяхме да еволюираме по този начин??? Друго, което трябва да се знае за хората е , че могат да рециклират оксидирания витамин Ц и да поддържат нормални нива на витамина в организма си чрез много малък прием от външни източници. Ще го кажа с други думи, щом човекът приема малко витамин Ц и въпреки това успява да поддържа добри нива, значи не го ползва, не му е толкова необходим! Логично нали? Има животни, които си произвеждат витамин Ц , пример за това е козелът, който средно си произвежда по 14 гр. на ден, когато е подложен на стрес - и повече. На него явно му трябва, затова си го произвежда.

В сърцето. в черния дроб и в млякото има витамин Ц. А ако мислите, че ви трябва повече витамин Ц , яжте зеленчуци - чушки, шипки.

По образование съм компютърен инженер. Нямам медицинско образование, но имам отличен стимул да чета биохимия, физиология и другите медицински дисциплини. И съм ги чел. Правя го за да помогна на себе си, а не като лекарите - за да си взема изпита.

По-здрави!
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 19th January 2010, 14:55
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

По същия начин много хора загубват способността да усвояват мляко ,когато вече не са деца....Трябва ли това да значи ,че нямаме нужда от него??
Не мога да се съглася с тези твърдения за витС ,именно защото биохимията е доказала дневните ни нужди,които са завишени при болест,стрес и кофти време Спрели сме да го синтезираме,защото сме го набавяли отвън...Заменимите аминокиселини....тях също трябва да до-приемаме,защото не са достатъчно...
Наистина е пресилено да се твърди такова нещо...
Колкото до гинекомастията....нормално явление е в пубертета,както и към 55-60 години при мъжа ,когато отново има промяна в хормоналните нива,този път регресивна обаче ,а в 99% от другите случаи се касае за употреба на стероидни хормони и в 1% може би на заболявания от хормонален характер.
Ако аз спортувам активно ,храня се що годе здравесъобразно ,ако ще да съм продавач на тонери и принтери няма да имам никога гинекомастия.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мъжътминапълняизведнъж
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:04.