IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th April 2006, 12:02
Sofie Sofie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Sofie
По подразбиране непокорната коса

здравейте,от известно време насам имам проблем с косата си.по мои наблюдения той се появи основно откакто уча в чужбина (Германия),мисля че се дължи най-вече на стреса и водата,която съм чувала,че е по-разлина от тази в България и доста приятели се оплакват от нея.косата ми започна все по-често да се омазнява и наелектризира.пробвала съм някои шампоани за мазна коса,които донякъде помогнаха,но още повече изсушиха косъма.Ползвам и лосиона на Garnier Ultra beauty за предпазване от изсушаване със сешоар,но резултатът е само временен.Ще се радвам да чуя мненията и съветите ви как да се справя с този неприятен проблем!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th April 2006, 13:49
Aneli Aneli не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Plovdiv
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез ICQ до Aneli
По подразбиране

Здравей Софи, мисля, че проблема ти се дължи най-вече на водата в Германия. Аз бях там на два пъти за по няколко месеца там и косата ми ставаше ужасна. никакви шампоани или балсами не и помагаха. но можеш да я изплакваш с оцет и вода - би тръбвало да разтваря и отмива хлора
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th April 2006, 13:56
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Мила, живяла съм 3 години в Германия, водата наистина е гадна,но с течение на времето и тя свиква
Бих ти препоръчала козметиката на Wella или Schwarzkopf за брюнетки/блондинки, както и на Swiss'O'Par. В Германия действат
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th April 2006, 16:04
Sofie Sofie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Sofie
По подразбиране

благодаря ви!това за оцета и водата съм го чувала ,ама все не мога да се осмеля да го изпробвам,притеснява ме мирисът на оцет да не остане в косата ми след това,ама май ще се наложи да се престраша само трябва да ми кажете в какви пропорции се смесват..?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th April 2006, 19:12
Аватара на Klio
Klio Klio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 95
По подразбиране Re: непокорната коса

Цитирай:
Първоначално написано от Sofie
косата ми започна все по-често да се омазнява и наелектризира.пробвала съм някои шампоани за мазна коса,които донякъде помогнаха,но още повече изсушиха косъма.
Да не би да си миеш косата прекалено често? От прекалено често миене се омазнява по-бързо. Прекалено топлата вода по време на къпане също не е много полезна за косата.
На колко време се подстригваш? Ако връхчетата не се подрязват редовно то цялостното състояние на косата се влошава.
Ако състоянието на косата ти е много лошо има специални таблетки за коса,питай в аптеките или виж в ДМ и Мюлер. На мен пиенето на рибено масло също ми се отрази добре на косата.От доста време насам ползвам някакво "балсамче" за коса с бадемово масло на Вела, мисля,че серията е nutri-care и е 50 мл, но стига за няколко месеца. Доста помага, при положение,че си изправям косата 2 пъти седмично.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th April 2006, 21:02
Sofie Sofie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Sofie
По подразбиране

мерси за съвета ,Клио!
имайки предвид цените за подстригванията в Германия(говоря за тези в добрите фр.салони,а не в турската бръснарница под блока или приятелката на колежката ми ) май не ползвам този тип услуги толкова често ..косата иначе я мия ,когато я почувствам мръсна,напоследък това се случва през 2-3 дни...виж за таблетките не се бях сетила,веднага ще погледна в dm или mueller и ще хвърля око за балсамчето
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th April 2006, 21:41
Аватара на Klio
Klio Klio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 95
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sofie
мерси за съвета ,Клио!
имайки предвид цените за подстригванията в Германия(говоря за тези в добрите фр.салони,а не в турската бръснарница под блока или приятелката на колежката ми ) май не ползвам този тип услуги толкова често ..
и аз бях така първите 3 години тук не се подстригвах много редовно, но с времето осъзнах,че ми идва по-добре финансово, а и не само, да се подстрижа на 1-2 месеца, отколкото да давам пари за поредния продукт, защото ако косата не се подстригва редовно, с каквото и да я мацаш няма да стане кой знае по-хубава.
Да ти кажа няма гаранция че ако дадеш повече пари ще те подстижат по-добре. Давала съм за подстрижка на места за по 22-25 евро, но не съм била доволна изобщо, а сега се подстригвам от няколко месеца вече в един фризьорски салон за по 12 евро и съм адски доволна, а и салонът си е ок.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th April 2006, 21:54
Sofie Sofie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Sofie
По подразбиране

Давала съм за подстрижка на места за по 22-25 евро, но не съм била доволна изобщо, а сега се подстригвам от няколко месеца вече в един фризьорски салон за по 12 евро и съм адски доволна, а и салонът си е ок.

Oпределено си права за редовното подстригване!
В кой град си в Германия,ако си в Мюнхен,кажи къде се намира този салон,от който си доволна..мерси!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th April 2006, 22:02
Аватара на Klio
Klio Klio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 95
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sofie
В кой град си в Германия,ако си в Мюнхен,кажи къде се намира този салон,от който си доволна..мерси!
Доста далечко съм от Мюнхен ...........
Преполага,че там ще има повече избор на салони. Питай най-добре някои приятелки.....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: непокорнатакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:27.