IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th April 2006, 12:48
DIOGO DIOGO не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 45
По подразбиране какво ви плаши в нвд?

кои са притесненията ви относно нвд. мислите ли че е безопасна диета за цял живот? според наличната информация, няма причини от това човек да се страхува. всички отрицателни мнения са като че ли просто поредната провокация или оправдание. мислите ли че е така?
ако практикувате нвд дълго време как се чувствате ако преминете на друга диета или например започнете да ядете "забранени" храни.?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th April 2006, 14:05
Аватара на Klio
Klio Klio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 95
По подразбиране Re: какво ви плаши в нвд?

Цитирай:
Първоначално написано от DIOGO
кои са притесненията ви относно нвд. мислите ли че е безопасна диета за цял живот?
Не знам дали е безопасна за цял живот. Има хора,които са на НВД от години и са в много добра форма.
Спазвах ВМ НВД близо 3 месеца. Успях да сваля близо 5 кг. Първите 2 месеца и половина се чувствах страхотно, но накрая взех да имам доста често стомашни неразположения . Причините поради,които прекъснах НВД-то са описани в друг форум (ето линка : http://spidersport.com/forum/viewtop...t=2512&start=0).
Тези стомашни неразположения може и да са не се дължат на НВД-то, но аз реших да спра режима за всеки случай след като прочетох следната статия http://www.essentialnutrition.org/lowcarb.php .

Цитирай:
Първоначално написано от DIOGO
ако практикувате нвд дълго време как се чувствате ако преминете на друга диета или например започнете да ядете "забранени" храни.?
Много зависи от за кои "забранени" храни става дума. На мен лично след ВМ НВД-то не ми понасят особено добре спагети,картофи,ориз. Зависи и в какви количества ги консумираш. Ако си промениш изведнъж коренно режима на хранене, също ще доведе до известен дисконфорт на стомаха за няколко дни.
От близо 20 дни не се храня съобразно ВМ НВД. В момента в менюто ми влизат предимно месо, салати, плодове, до 2-3 филийки пълнозърнест хляб на ден,яйца, понякога варива,млечни. Картофи и ориз ям адски адски рядко. Чувствам се много добре, килограмите ми са се запазили.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st April 2006, 13:03
44DE8 44DE8 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: VVE
Мнения: 100
Изпратете съобщение чрез ICQ до 44DE8
По подразбиране

мисля, че не е безпоасен начина, по който представя диетата на абсолютно незапознати потребители. неможе да кажеш на някой да си отреже въглехидратите без той да е наясно какво прави. редовна и гадна практика е някой да започне НВД, да изчисти водата за няколко дни, но понеже не знае какво прави остава да чегърта на -2кг, постепенно губи енергия и накрая рухва.
иначе колко е безопасна диетата мисля, че е дискутирано достатъчно.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st April 2006, 13:32
DIOGO DIOGO не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 45
По подразбиране

добре, обаче загубата на енергия не е резултат от нвд а от понижените калории. защото много препоръчват разни гладувания и чайчета при което изпитват същите симптоми на отпадналост поради липсата на калории. ако нвд е добре балансирана имам предвид достатъчно калорична не виждам защо да е проблемна. ескимосите са цял живот на нвд и едва ли страдат от липса на енергия при техните продължителни ежедневни натоварвания. много хора които са на плодове и други вегетариански изпълнения са също с понижени нива на енергия макар и бъкани с въглехидрати.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st April 2006, 14:00
44DE8 44DE8 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: VVE
Мнения: 100
Изпратете съобщение чрез ICQ до 44DE8
По подразбиране

да, ма ескимосите не дигат 5 серии с 60 на лежанка, примерно
аз лично съм на мнение, че щом тялото е избрало да се енергетизира с въглехидрати, значи това е най-добрия вариант. вече правилното балансиране на въглехидрати ще ти свърши работа при отслабване.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st April 2006, 16:38
Аватара на Klio
Klio Klio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 95
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от five-seven
мисля, че не е безпоасен начина, по който представя диетата на абсолютно незапознати потребители. неможе да кажеш на някой да си отреже въглехидратите без той да е наясно какво прави. редовна и гадна практика е някой да започне НВД, да изчисти водата за няколко дни, но понеже не знае какво прави остава да чегърта на -2кг, постепенно губи енергия и накрая рухва.
иначе колко е безопасна диетата мисля, че е дискутирано достатъчно.
Ако храните са добре подбрани и качествени,хапва се през 3-4 часа и ако калорийната рестрикция не е много голяма ( не повече от 250-300ккал) , то човек не се чувства отпаднал-дори си се чувствам доста енергична през повечето време. Ако случайно обаче му липсва енергия един "захранващ ден" с повече калории идващи от НВД храни оправя положението поне при мен, а и имам чувството че така някак ви се засилва процеса на сваляне.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st April 2006, 23:47
44DE8 44DE8 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: VVE
Мнения: 100
Изпратете съобщение чрез ICQ до 44DE8
По подразбиране

като каза засилване процеса на сваляне се сетих за нещо, което бях чул някъде
"отслабването е чисто и просто отрицателен калориен баланс. като целта тук не е да се яде по-малко отколкото се изгаря, а да се изгаря повече отколкото се яде."
информацията за енергетизация на мозъка с мазнини, цикъл на кребс и активиране на мазнини, разграждане на мускулна тъкан при недостиг на въглехидрати и т.н е наистина супер интересна. ако имаш време някой път се разрови. просто няма смисъл да повтаряме едно и също
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd April 2006, 10:36
DIOGO DIOGO не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 45
По подразбиране

ам да обаче ефекта е че при мазнините ще имаш повече мускулна маса отколкото при въглехидратите при едно и също тегло. и тва е интересно............
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: каквовиплашинвд
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:24.