IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #151  
Стар 20th April 2010, 22:21
diana1977 diana1977 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 391
По подразбиране

както почти всички тук и аз ще мина в петък на мамолог и естествено след това ще ви споделя какво е казал док.Предполагам че вече и той е чул за този скандал и ми е интересно какво е неговото мнение.А иначе аз нямам кой знае какви притеснения просто ми е време за поредния преглед-ходя задължително на 6м.не само заради имплантите а и заради това че майка ми е оперирана няколко пъти слава богу доброкачествено.Но така или иначе преди един два месеца ми бръмна мухата за смяна и обмислям смяна но може би по късно,а и Динев ми предложи добра оферта така че ще ги сменя но заради визията.
Отговори с цитат
  #152  
Стар 21st April 2010, 08:24
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

Да. Както и преди съм разказвала моята история..След първото си дете и след кърмене бях с топчета /мастит/ в гърдите. Изчистиха ги и ми поставиха импланти надмускулно в ВМА / 1999г./ С второто си дете бях бременна и го родих със същите импланти. Тъй като от доста години си ходех с КК /едната ми гърда стоеше 2см. по- високо от другата ..и беше твърда като паве/ 2008г. смених старите импланти с нови подмускулни ПИП Извадиха грозната капсула и се оказа ,че вече нямам даже и жлеза...Да вече си нямам КК, но за сметка на това си имам ужасен риплинг, който не е само отстрани ами и на видно място.Затова толкова съм възмутена и притеснена покрай тези събития.Бях решила да се възползвам от програмата за безплатна подмяна...но УВИ ...пак ще трябва да чакам и да събирам парички...Колкото до бремеността с имплантите - бях напълняла 12кг. и нищо в структурата ми не се е променило.Е, второто си дете не съм кърмила ,защото тогава още си бях със старите импланти и КК.
Отговори с цитат
  #153  
Стар 21st April 2010, 18:59
diana1977 diana1977 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 391
По подразбиране

petiarad
отиди при доктора си и виж какво ще ти предложи,предполагам че ще има някакъв по евтин вариянт.Не се примирявай
Отговори с цитат
  #154  
Стар 22nd April 2010, 13:42
Yadosanata Yadosanata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tttittti29
Цитирай:
Първоначално написано от lucky16
ужасно беше, разпльока си се съвсем безпрепятствено скапания гел!
Ники Георгиев уж искаше да успокои хората, но мен ме притесни!

Ако при друг експеримент срязан ПИП имплант се е "държал" по друг начин, значи определени серии импланти са с подменен гел, а други - не са. Интересно ми е дали има начин да разберем от кога насетне са започнали да използват импланти с подменен гел!

Аз се обадих на моя хирург, общо взето той е на мнение, че ако нямаме проблеми за момента, не е нужно да изпадаме в паника, а да се правят редовно мамографии за да се проследява състоянието на имплантите.
Има възможност този прекомерен медиен шум, който се вдига да е преднамерен и със съвсем друга (търговска) цел. Други марки импланти също си имали своите проблеми, но тъй като в момента не те са в светлината на прожекторите, за техните проблеми не се говори.
Иначе - и той бил срязал разни импланти, за да види гелът как се държи - капковидния PIP бил с по-стегнат гел, а кръглия - такъв както го показа снощи Ники Георгиев. Аз доста се стреснах като видях експеримента му, защото това нещо ако се спука, проклетия силикон си се разлива безпрепятствено...
За момента нямало доказателства, че има опасност за здравето, естествено повторна операция и смяна на имплантите е възможна - изцяло за наша сметка Яко Да ни е честито!
лъки, и аз искам да знам от кога е сменен гела, но това просто няма от къде да се разбере. евентуално ако французите при разследването открият нещо и решат да го оповестят...Божа работа. иначе за гаранцията http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=13966 много се надявам дистрибутора да успее да направи нещо - виж последното изречение
От дълго време чета форумите и си мислех, че никога няма да пиша тук, но след като видях последното изречение, вече не издържам. реших да се вкюча защото някои май ни имат за големи патки.

Засипваха ни със суперлативи за едва ли не най-хубавите импланти, даваха ни съблазителни гаранции и какво се получи накрая? Имплантите забранени, гаранциите ги няма никакви, а господата? Единият ни предлага ARION импланти, а другия трескаво търси новата марка. От нас се иска само малко търпение.... имам усещането, че някой си тананика "елате пиленца при батко". Когато научим коя е спасителната марка, хорът на подгласниците ще запее "колко е страхотна, че може да покрие и гаранциите на фалиралите, как не сме знаели за нея досега".

Чувствам се глупава, бясна съм, а Вие господа или ни върнете парите или замълчете!

За следващото Ви предложение, ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ, НО ВЕЧЕ СИ ИМАМ ЕДНИ ПИП-ки и не зная какво да ги правя.
Отговори с цитат
  #155  
Стар 22nd April 2010, 15:20
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

Ядосаната , БРАВО!!! Аз също исках като теб да го кажа, но се въздържах..
Лъки16 права си, че едните импланти са с по-течен гел.Аз съм живия пример. Оперирана съм 11.2008г. и имплантите ми са много меки/направо пихтиести/ Старите ми импланти, които извадиха от мен бяха в пъти по-твърди...Сигурно ако ми ги разрежат ще изтекат като показаните ...
Отговори с цитат
  #156  
Стар 22nd April 2010, 16:05
lucky16 lucky16 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 22
По подразбиране

Хм, май още няма яснота по въпроса. Аз съм.. умерено разтревожена. До месец мисля да си направя една ехография, макар, че както успокоително каза д-р Тонев в интервюто си - този преглед няма да покаже дори да има разкъсване на имланта

Да кажем, че има някакъв резон докторите за подмяна на ПИП да искат пак пълната сума за операцията - защото де факто - наред с нас пациентките, и лекарите и дистрибуторите - всички са били измамени от фирмата производител. Тревожното обаче е, че докторите бодро и авторитетно се кълняха колко качествени и страхотни са тези импланти, а пак от същото видео с д-р Тонев си вадя изводите, че скъпите доктори хал хабер си нямат какво точно съдържат имплантите! Просто някой от фирмата производител им е казал, че имплантите са ОК и от там нататък не е нужно да знае повече. Та ето тази липса на заинтересованост и грамотност у лекарите е тревожна. И би направило чест на някой хирург да каже "Мацки, ужасно гадна история се получи, всички сме измамени, не мога да ви компенсирам за преживяното, не мога да ви осигуря безплатни нови импланти, но поне за моята работа няма да искам пари". Е това ще е мъжка постъпка.
Ако някой лекар направи такова изказване обаче, елате ми се обадете
На тези, които евентуално биха казали, че една операция все пак си е разход - консумативи, медикаменти, заплати на персонал.. - да, има ги. Но пък хайде да си кажем откровено - наясно сме как мъжки са се нагушили всички пластични хирурзи за годините практика до сега. Защото над реалните цени на имплантите се слага неколкократна надценка, таксите за операция които заплащаме не минават официално, не се плащат данъци, а заплащането на "обслужващия" и спомагателен персонал е мизерно. А чистата печалба за чичо доктор е повече от превъзходна.
Отговори с цитат
  #157  
Стар 22nd April 2010, 16:14
mirella1982 mirella1982 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 34
По подразбиране

Нвкой от форума може ли да сподели за лекар който вече се е съгласил да извърши смяна на импланти ПИП с други като операцията ще е за негова сметка .. а имплантите ще си ги плати пациента !?
Отговори с цитат
  #158  
Стар 22nd April 2010, 16:21
Glesanka Glesanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lucky16
И би направило чест на някой хирург да каже "Мацки, ужасно гадна история се получи, всички сме измамени, не мога да ви компенсирам за преживяното, не мога да ви осигуря безплатни нови импланти, но поне за моята работа няма да искам пари". Е това ще е мъжка постъпка.
Ако някой лекар направи такова изказване обаче, елате ми се обадете
На тези, които евентуално биха казали, че една операция все пак си е разход - консумативи, медикаменти, заплати на персонал.. - да, има ги. Но пък хайде да си кажем откровено - наясно сме как мъжки са се нагушили всички пластични хирурзи за годините практика до сега. Защото над реалните цени на имплантите се слага неколкократна надценка, таксите за операция които заплащаме не минават официално, не се плащат данъци, а заплащането на "обслужващия" и спомагателен персонал е мизерно. А чистата печалба за чичо доктор е повече от превъзходна.




За съжаление докторите се измъкват по терлици не само в този скандал, а и в други проблемни ситуации заради техни грешки или неправилно взето от тях решение. Просто сега засегнатите са много и не само в България, та затова няма как да замажат положението. Но дори и сега пак няма да има последствия за тях - даже може и да спечелят някой лев, като тръгнат да сменят PIP-овете с други. Както обикновено става, пациентките го ...
__________________
Който има желание - намира начин, който няма желание - намира оправдание.
Отговори с цитат
  #159  
Стар 22nd April 2010, 17:29
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

И аз съм съгласна да платя труда за нова операция..., но и за нови импланти....трябва да минат 1-2години , а до тогава не съм сигурна в моите дали няма да ....ми направят проблем.../ е гати късмета..това ми е за втори път/ ...Но ..хората са казали - до три..
Отговори с цитат
  #160  
Стар 22nd April 2010, 17:54
mirella1982 mirella1982 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 34
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petiarad
И аз съм съгласна да платя труда за нова операция..., но и за нови импланти....трябва да минат 1-2години , а до тогава не съм сигурна в моите дали няма да ....ми направят проблем.../ е гати късмета..това ми е за втори път/ ...Но ..хората са казали - до три..


аз доколкото знам имплантите струват кам 800 евро .. на мен ми изглежда по рентабилно да се заплащат самите импланти от пациентката отколкото самата операция .. в крайна сметка тя операцията е платена веднъж .. това че са се оказали кофти имплантите каква вина имат пациентите !?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Скандалдефектнифренскиимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:23.