IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #681  
Стар 19th January 2012, 11:35
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stella2306 Виж мнението
Дали няма някой подобен случай из форума да ми даде съвет...или снимки да видя как стоят...
Аз съм с птоза и за миг не ми е минало през ума варианта за надмускулно. Точно при птоза го изключват този метод. Защото самия факт, че кожата на бюста ти се е отпуснала, говори за един специфичен тургур на кожата, който предпоставя увисване. Това означава, че колкото пъти да сменаш импланти, колкото и пъти да обираш кожа, ще ти се налага отново и отново... Да, избора си е твой..

Когато сложиш импланта под мускула, първите няколко месеца гледката ще е гротескна. Аз бях предупредена, даже очаквах, че ще е много по-зле, от колкото всъщност е. Понеже мускула е травмиран придържа импланта високо, "натопорчен" и твърд. Твоята жлеза е много по-мека и рехава от него, за това се плъзга върху му. Обаче с течение на месеците, мускула се отпуска, омеква, пада надолу и леко по леко се слива със жлезата. Просто при подмускулното виждаш крайния резултат доста по-късно от надмускулното. След 5-6 месеца, когато импалнта се намести добре, може да решиш дали отново имаш нужда от повдигане. И ако имаш, ще си сигурна, че ефекта ако не доживотен, ще е с давност поне 12-15 години. Защото импланта няма да тежи на кожата, а мускула ще го придържа.

Хубаво е като се взимат такива решения, да се мисли в далечно бъдеще. Още повече, че надмускулното поставяне увеличава риска от КК, "изяжда" собствената жлеза и пр. Чувала съм, че боли много по-малко от подмускулното, по-лесен метод е за хирурга и гърдата добива привлекателен вид веднага.. Но това не са достатъчно и важни причини да го избереш отново.

Аз съм на една седмица, но ако искаш мога да ти пратя снимки как изглежда жлеза с птоза, без лифтинг(ще се прави на по-кусен етап) с подмускулен имплант, да видиш че не е толкова страшно, може да се изтърпи няколко месца. А моята изходна позиция е мн по-кофти от твоята.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #682  
Стар 19th January 2012, 12:15
stella2306 stella2306 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: Варна-Кипър
Мнения: 26
Smile

Всичко това наистина е вярно, но искам да те попитам и нещо друго - прави ли се някакво стягане на жлезата отвътре за да се предотврати увисването - моят док ми каза за нещо подобно, но не съм сигурна че разбрах точно.
И разбира се че искам снимки - толкова дни се ровя из нета и не мога да намеря подобна ситуация -ще съм ти много благодарна: stella2306@abv.bg
Отговори с цитат
  #683  
Стар 19th January 2012, 12:16
adrenalinka85 adrenalinka85 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 21
Exclamation

Bqh na ehograf v4era,vsi4ko e ok i dr.Canov mi kaza da iz4akam i 4e suda o6te ne e re6il ni6to.su6to taka kaza 4e tva e porednata izmislica i 4e sega sa naro4ili PIP sled 5 god. 6te naro4at drugi,dano ne sa novite vi implanti koito 6te postavqte,az sum pas za sega,6te si stoq s PIP-kite.da ima malko po golqm broi spukvaniq no ne ne sa toksi4ni i ne predizvikvat rak i kvo li o6te ne.toi mi e lekar pove4e ot 2 godini i mislq da go poslu6am.taka 4e koito nqma da gi smenq spoko,hodete prez 8 meseca na pregled i vs 6te e ok lek den!!!
Отговори с цитат
  #684  
Стар 19th January 2012, 12:54
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stella2306 Виж мнението
Всичко това наистина е вярно, но искам да те попитам и нещо друго - прави ли се някакво стягане на жлезата отвътре за да се предотврати увисването - моят док ми каза за нещо подобно, но не съм сигурна че разбрах точно.
И разбира се че искам снимки - толкова дни се ровя из нета и не мога да намеря подобна ситуация -ще съм ти много благодарна: stella2306@abv.bg
За стягане на жлезата от вътре нищо не знам. Помня, че Пини има лифтинг по метода на "вътрешен сутиен", който гарантира много дълготраен ефект. Ако твоя доктор го владее този метод, още по-добре за теб. Той изпилзвал ли го е при първия лифтинг?

Ще ти пратя снимки в събота, след като ми махнат конците.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #685  
Стар 19th January 2012, 13:23
stella2306 stella2306 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: Варна-Кипър
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
За стягане на жлезата от вътре нищо не знам. Помня, че Пини има лифтинг по метода на "вътрешен сутиен", който гарантира много дълготраен ефект. Ако твоя доктор го владее този метод, още по-добре за теб. Той изпилзвал ли го е при първия лифтинг?

Ще ти пратя снимки в събота, след като ми махнат конците.
Първият път бях при друг доктор и още от момента на събуждането видях, че има разлика м/у двете гърди - ареоли, форма,големина...все едно са на различни хора...
Затова сега ще се оперирам при друг с много добри препоръки и резултати. Но доколкото разбрах става дума за вътрешно вързване на жлезите - не знам дали е същото като "вътрешен сутиен" или може би тук използват друг термин.
Ти видя моите снимки, нали? Смяташ ли че ще се получи добре?
Най-много се опасявам за следната ситуация:
"Поставени импланти подмускулно, които стоят високо спрямо собствената жлеза, която е в достатъчно количество. Визуално изглеждаха като две гърбици, а жлезата й висеше надолу... доста неприятна гледка."
Отговори с цитат
  #686  
Стар 19th January 2012, 13:40
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Аз ти обясних, че това е невъзможно да се избегне в първите месеци. Но до 6 месеца нещата се нормализират. Особено при теб - ареолата ти е позиционирана на добра височина, дори сега. Не сочи надолу - тогава може да се притесняваш, ще би стояло като гърбица... Но не съм аз човека, който да обсъжда - ако наистина имаш доверие на хирурга си, и той ти казва, че може да ги направи и по двата варианта, то по-добрия вариент е подмускулно. Щом хирурга ти е казал "ДА" значи може да се справи.
Поразпитай още. Консултирай се с други хирурзи, дори и да не ги избереш. Събирай мнения.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #687  
Стар 19th January 2012, 15:29
virginia virginia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 89
Smile

"Вътрешен сутиен" е много народно наименование. Аз съм точно с такава операция - наименованието е мастопексия. Ние с Пини сме с мастопексия по способа на Клод ЛьоЛуш или т.нар. вертикална мастопексия. В България това се прави най-добре от Тепавичарова. Малко специалисти могат да направят такова повдигане с толкова малко разрези...на мен много добре ми го направи. А вертикалният разрез е като бледа стрия...даже е сладък
Отговори с цитат
  #688  
Стар 19th January 2012, 16:58
stella2306 stella2306 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: Варна-Кипър
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от virginia Виж мнението
"Вътрешен сутиен" е много народно наименование. Аз съм точно с такава операция - наименованието е мастопексия. Ние с Пини сме с мастопексия по способа на Клод ЛьоЛуш или т.нар. вертикална мастопексия. В България това се прави най-добре от Тепавичарова. Малко специалисти могат да направят такова повдигане с толкова малко разрези...на мен много добре ми го направи. А вертикалният разрез е като бледа стрия...даже е сладък
А в какво точно се изразява този способ? Аз също съм с мастопексия но незнам по кои способ е правена. Но ми се струва че е трябвало да се закрепят тъкъните от вътре някак за да не увиснат скоро, а те увиснаха... а импланта си седи там на място. Апри вас има ли и импланти? И ако може някоя снимка да сравня...?
Отговори с цитат
  #689  
Стар 20th January 2012, 01:18
Аватара на миссссс 335
миссссс 335 миссссс 335 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: НА ЛУНАТА
Мнения: 429
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от virginia Виж мнението
по способа на Клод ЛьоЛуш или т.нар. вертикална мастопексия. В България това се прави най-добре от Тепавичарова.
Да, и аз знам че Тепавичарова прилага този метод успешно.

Нели, не е задължително да се "наместват" имплантите. Моите както ти казах, не са мръднали и милиметър дори, вече година.
Да, има логика в това което Стела пита, според мен.
Ако преди това гърдите са били податливи на увисване, сега какво ще ги спре да не увиснат пак с времето. Мускула ще държи импланта, но жлезата няма какво да я държи.
То и за мен се отнася донякъде, макар че аз нямам почти никаква жлеза, моята птоза стана когато бях бременна и кърмех, след това циците изчезнаха, ама кожата остана

За всеки случай съм денонощно със сутиен, вече съм се сляла с него и когато нямам ми е некомфортно.
Отговори с цитат
  #690  
Стар 20th January 2012, 09:20
stella2306 stella2306 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: Варна-Кипър
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от миссссс 335 Виж мнението
Да, и аз знам че Тепавичарова прилага този метод успешно.

Нели, не е задължително да се "наместват" имплантите. Моите както ти казах, не са мръднали и милиметър дори, вече година.
Да, има логика в това което Стела пита, според мен.
Ако преди това гърдите са били податливи на увисване, сега какво ще ги спре да не увиснат пак с времето. Мускула ще държи импланта, но жлезата няма какво да я държи.
То и за мен се отнася донякъде, макар че аз нямам почти никаква жлеза, моята птоза стана когато бях бременна и кърмех, след това циците изчезнаха, ама кожата остана

За всеки случай съм денонощно със сутиен, вече съм се сляла с него и когато нямам ми е некомфортно.
Няма ли някой да ни обясни тази ситуация??? Знам как изглежда надмускулни импланти сложени на бюст със мастопексия -леко са увиснали но не е фатално, съвсем естествени са ( за 2 години носене...) Интересува ме другият вариант - с подмускулни импланти - какво ще стане след 2,3,5 години
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Скандалдефектнифренскиимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:28.