IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 3rd July 2009, 10:48
Danito:) Danito:) не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Somewher over the rainbow
Мнения: 2 819
По подразбиране

Да точно така.На седмия ден след операцията си за смяна на гипс(ако има нужда) и махане на конци.
__________________
Live or die.I will never live a lie.
I'm going there cause I try
I wont quit until I die
Отговори с цитат
  #42  
Стар 18th July 2009, 19:43
Аватара на Gerka_k
Gerka_k Gerka_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 92
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Danito:)
Да точно така.На седмия ден след операцията си за смяна на гипс(ако има нужда) и махане на конци.
Тогава пак ли се слага местна упойка? А това чудо на носа не е гипс, а някаква пластмасова пластина, тя на какво се държи всъщност?И как се маха, дърпа ли се?
И още един въпрос, на консултацията на 7мия ден доцентът (за Джамбазов става въпрос) позволява ли да се види носа?
__________________
"Любовта е една и съща. Само мъжете се сменят"
Отговори с цитат
  #43  
Стар 18th July 2009, 20:15
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Не се слага упойка. Пластмасовото "клюнче" се държи на двойнозалепващи лепенки и се маха с дърпане. Май повечето, които са били с тези пластмасови клюнчета, не са си виждали носа на 7 ден.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 25th July 2009, 12:23
Аватара на morska_valna
morska_valna morska_valna не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 147
По подразбиране

А ViRt къде се изгуби? Някой знае ли как е?
__________________
Любовта всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 25th July 2009, 12:26
Danito:) Danito:) не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Somewher over the rainbow
Мнения: 2 819
По подразбиране

Цитирай:
Тогава пак ли се слага местна упойка? А това чудо на носа не е гипс, а някаква пластмасова пластина, тя на какво се държи всъщност?И как се маха, дърпа ли се? Rolling Eyes
И още един въпрос, на консултацията на 7мия ден доцентът (за Джамбазов става въпрос) позволява ли да се види носа?
Местна упойка ти слагат(те ти предлагат,ти си преценяш дали искаш) когато ти вадят тампоните,свалят конци,или махат пластини.Моето на носа определено беше гипс(а не пластмасово).Лично аз на 7-я ден не съм си видяла носа,защото гипса не ми се беше разхлабил и не ми го е сменял.
__________________
Live or die.I will never live a lie.
I'm going there cause I try
I wont quit until I die
Отговори с цитат
  #46  
Стар 29th July 2009, 19:50
Аватара на morska_valna
morska_valna morska_valna не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 147
По подразбиране

И аз като ViRT се оперирах на 20 юли сутринта. Операцията мина страхотно, суперско направо , благодарение на екипа на болницата и на доктора, разбира се.
След като ме събудиха от упойката, се чувствах невероятно и исках да си ходя (с изключение на това, че ме болеше задникът - разсмях сестрите, защото те очакваха да кажа, че ме боли главата или носа). Не се чувствах жадна, нито гладна. Казаха ми обаче, че е добре да пия течности и си изпих една бутилка. На втория ден ми махнаха тампоните - не болеше изобщо, и ме изписаха. Вкъщи си правих промивки и слагах Ринолекс така, че отпушването на носа го постигнах за минимално кратък срок. Забравих да кажа, че цялото ми лице беше в синини. Към днешна дата вече ги няма !
Днес (9 дни след операцията) ходих да ми сменят металната пластина и лепенките. Видях се за малко в огледалото - резултатът е добър, но интересното е, че някак си не се възприех. Трябва да свиквам постепенно. Докторът каза (както на всички им казват), че носът е отекъл и ще има да спада. Дано да е така :P.
__________________
Любовта всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 30th July 2009, 10:23
Аватара на ViRt
ViRt ViRt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 79
Изпратете съобщение чрез MSN до ViRt
По подразбиране

morska_valna ,нашите нови нослета се оказаха набори,а
__________________
Най-голямата сила е да можеш да заповядаш на себе си...
Отговори с цитат
  #48  
Стар 30th July 2009, 11:31
Аватара на morska_valna
morska_valna morska_valna не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 147
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ViRt
morska_valna ,нашите нови нослета се оказаха набори,а
Ахам
В километричната тема на Джамбазов викаш, че ще пуснеш скоро снимки. Не е ли по-добре да се изчака, докато намалее отока? Или той скоро няма да спадне?
__________________
Любовта всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 30th July 2009, 12:01
Аватара на ViRt
ViRt ViRt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 79
Изпратете съобщение чрез MSN до ViRt
По подразбиране

ами според мен към 14тия ден си е поспаднало в по-голямата си част и могат да се видят резултатите,после пак си спада отока ама е мн по незабележително.Така че morska_valna няма да се измъкнем от снимките хахах
__________________
Най-голямата сила е да можеш да заповядаш на себе си...
Отговори с цитат
  #50  
Стар 1st August 2009, 14:58
Аватара на morska_valna
morska_valna morska_valna не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 147
По подразбиране

Досега четох съседната тема и се постреснах.
Има вяроятност след спадане на отока, да ми щръкнат разни калцирани ръбове. И то чак на четвъртия месец. Шаш и паника.
Навсякъде пише, че повторна операция може да се направи чак след 1 година! Това значи ли, че костите зарастват (или калцират ) цяла година?
__________________
Любовта всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинаоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:14.