IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2251  
Стар 31st July 2011, 16:25
Аватара на katerina27
katerina27 katerina27 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2011
Мнения: 82
По подразбиране

Ухх , на мен ми е двойно по-трудно да си избера при кой да се оперирам , защото искам ринопластиката и отопластиката да ми ги направи наведнъж и да забравя повече за тези глупости. Не знам как варират цените за отопластика , но 600-650лв си е нищо.Проблемът е ,че не знам как се справя Джамбазов. Пък и за ринопластиката се колебая при него ли , при друг ли ... Направо луднах
Отговори с цитат
  #2252  
Стар 31st July 2011, 17:00
silvylove silvylove не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 32
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katerina27 Виж мнението
Ухх , на мен ми е двойно по-трудно да си избера при кой да се оперирам , защото искам ринопластиката и отопластиката да ми ги направи наведнъж и да забравя повече за тези глупости. Не знам как варират цените за отопластика , но 600-650лв си е нищо.Проблемът е ,че не знам как се справя Джамбазов. Пък и за ринопластиката се колебая при него ли , при друг ли ... Направо луднах
здравей, аз също съм на твоето положение сега. решила съм да си направя и двете операции и то наведнъж. след като ще седя вкъщи толкова много нека поне да не е само за 1 нещо. досега от това което изчетох съм сигурна,че ринопластиката ми ще я направи доц. Джамбазов, но за отопластиката не знам на кой да се доверя, но доколкото прочетох доцента има в екипа си друг лекар, който се занимава с отопластиките и по мнението на други форумки е добър. от това, което изчетох ми стана ясно също,че отопластиката си е операция но не е много много сериозна, така че е не мисля, че ще се наложи да се търси специален хирург за нея. а малко извън темата- ще може ли някой, който има информация какви точно са метидите при операцията на носа и на ушите. какжо представлява затвореният и отвореният метод и кой е по-добрият,а и джамбазов кой метод предпочита. колкото и да съм чела никъде не намирам описание на методите. един мой приятел ми ''обясни'' (доколкото може да ти обясни един мъж) че затвореният метод е през устата и се реже небцето а отвореният си е през ноздрите?моля ви обяснете ми вие,защото това което той ми каза е ужасно :Д
Отговори с цитат
  #2253  
Стар 31st July 2011, 17:46
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silvylove Виж мнението
здравей, аз също съм на твоето положение сега. решила съм да си направя и двете операции и то наведнъж. след като ще седя вкъщи толкова много нека поне да не е само за 1 нещо. досега от това което изчетох съм сигурна,че ринопластиката ми ще я направи доц. Джамбазов, но за отопластиката не знам на кой да се доверя, но доколкото прочетох доцента има в екипа си друг лекар, който се занимава с отопластиките и по мнението на други форумки е добър. от това, което изчетох ми стана ясно също,че отопластиката си е операция но не е много много сериозна, така че е не мисля, че ще се наложи да се търси специален хирург за нея. а малко извън темата- ще може ли някой, който има информация какви точно са метидите при операцията на носа и на ушите. какжо представлява затвореният и отвореният метод и кой е по-добрият,а и джамбазов кой метод предпочита. колкото и да съм чела никъде не намирам описание на методите. един мой приятел ми ''обясни'' (доколкото може да ти обясни един мъж) че затвореният метод е през устата и се реже небцето а отвореният си е през ноздрите?моля ви обяснете ми вие,защото това което той ми каза е ужасно :Д
Извинявай,но преди да задаваш подобни въпроси-помисли малко!И какво значение има по кой метод си?!Ако това ще те успокои аз съм по отворения.А що се отнася до отопластиката-недей да я подценяваш.В много от случаите след оперативната намеса и определен период от време ушите отново се връщат в изходно положение.Може би четейки това ще си помислиш,че се заяждам,но това не е така!Съвсем добронамерена съм и съм склонна да ти помогна с каквото и както мога,на понякога въпросите ти са наистина твърде инфантилни.....
Отговори с цитат
  #2254  
Стар 31st July 2011, 19:03
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

И при двата метода достъпът е през носа, при отворения се прави малък разрез в основата на носа и кожата се повдига нагоре, така има видимост и свобода за действие. Белег не остава, или ако при някой се вижда, то само той си го вижда от 5 см. При затворения този външния разрез липсва, но всички вътрешни се правят и хирурга работи на сляпо, като под палатка. Възстановяването зависи от това какво е правено по носа, дали са пипани костите и т.н., а не от метода.
Джамбазов няма предпочитан метод, преценява за всеки индивидуално.
Отговори с цитат
  #2255  
Стар 31st July 2011, 21:10
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Според мен Джамбазов предпочита отворения, чесно казано аз го предпочитам също. Също както при циците имаш опции през зърното, през мишницата и под гърдата. Разрез под гърдата дава възможност за по-голяма видимост, по-прецизна работа, по-лесно позициониране на джобовете. НО и по-голям белег.
По същата логика отворения метод при риното се предпочита когато случая е "по-особен" , а при вторични, третични т.н... отворения метод е задължителен.

Последните ми две ринопластики са по отворения метод, два разреза имам на различни места - само аз си ги виждам. С времето цвета се слива с кожата и просто нищо не остава.
Каквото и реша да си правя, винаги бих предпочела да избера метод, който максимално ще улесни хирурга да си свърши перфектно работата. След няколко неуспешни операции, човек идва до заключението, че белезите при тези интервенции са най-малкия проблем.

Оставете хирурга да си прецени как да работи! Ако е казал, че не предпочита да прави рино и ото в едно, значи има причина. Иначе колко е лесно да ви вземе двойни пари за кратко време, ползвайки една упойка и един екип?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #2256  
Стар 31st July 2011, 22:35
silvylove silvylove не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 32
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tytik Виж мнението
Извинявай,но преди да задаваш подобни въпроси-помисли малко!И какво значение има по кой метод си?!Ако това ще те успокои аз съм по отворения.А що се отнася до отопластиката-недей да я подценяваш.В много от случаите след оперативната намеса и определен период от време ушите отново се връщат в изходно положение.Може би четейки това ще си помислиш,че се заяждам,но това не е така!Съвсем добронамерена съм и съм склонна да ти помогна с каквото и както мога,на понякога въпросите ти са наистина твърде инфантилни.....
Ако съм задала някакви ''глупави въпроси'' съйалявам, но всички останали ''умни'' въпроси вече са зададени и това беше нещото, което исках да попитам,но чвно не съм намерила правилният начин да го изразя. А що се отнася до това, че написах, че отопластиката не е мн сериозна операция, си права,че си е доста важно нещо, просто колкото и странно да е аз самата се опитвам да се самоубедя, че няма да боли много и няма да е много страшно. съжалявам отново за въпроса,но искам да питам вас,защото знам че можете да ми помогнете
Отговори с цитат
  #2257  
Стар 1st August 2011, 08:07
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

Не се притеснявай толкова.Не боли чак кой знае колко.Ето ,че аз утре ще ходя да ми махат лонгетата и плаките.....Всичко мина добре,като се има на пред вид,че при мен целия хрущял е нарязан на парчета и съшит наново..Всичко минава..Дмело действай и УСПЕХ!!!
Отговори с цитат
  #2258  
Стар 1st August 2011, 09:01
Аватара на katerina27
katerina27 katerina27 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2011
Мнения: 82
По подразбиране

Silvylove , аз смятам да отговоря на въпросите ти , защото според мен не са глупави. Имах неблагоразумието да изгледам всички възможни видеа на ринопластики и отопластики в интернет , а покрай тях и на много други процедури. Не го препоръчвам на никой ,защото гледката никак не е приятна , но придобиваш по-ясно представа. И така най-общо казано при затворения метод се прави разрез от вътрешната страна на ноздрата и не остава видим белег , а при отворения разрезът се намира в най-ниската част между двете ноздри.Тук остава белег , но смятам ,че той е най-малкият проблем.Колкото до това кой метод е за предпочитане аз не мога да ти отговоря , защото е строго индивидуално , но отвореният определено е по-прецизен.Колкото до твоя приятел можеш спокойно да му кажеш да се гръмне!
А сега за отопластиката:извършва се под местна анестезия , но може и под пълна. Лично аз бих предпочела пълна , защото макар и да не усещаш болка при местната е странно просто да си лежиш докато ти "кълцат" ушите. Иначе се прави разрез в гънката зад ухото и се изрязва/изпилва част от хрущяла, за да може ухото да се прибере към главата. След операция се поставя еластична лента. По принцип не съществува опасност от засягане на слуха , но пък е възможна асиметрия или връщане на ушите.
Ако питаш мен това си е чиста руска рулетка ( и тук след едно голямо НО ) , но по-добре да се престрашиш отколкото цял живот да се "депресираш" от външния си вид. Така че късмет , момичета! И ако има нещо по-горе , с което не сте съгласни , моля поправете ме , защото все още съм си новобранка!
Отговори с цитат
  #2259  
Стар 1st August 2011, 13:02
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katerina27 Виж мнението
Колкото до твоя приятел можеш спокойно да му кажеш да се гръмне!
Има един "хирург", който практикува затворения метод точно, както въпросния приятел й е обяснил - разрез през горната устна..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #2260  
Стар 1st August 2011, 14:31
silvylove silvylove не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 32
По подразбиране

katerina27 БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО. тази информация ми даде яснота и сега точно започнах да гледам различни клипчета на операции на носа :Х а моят приятел е от Габрово и тук са правили операцията на приятелката му, така че да знаете НЕ СИ ПРАВЕТЕ ОПЕРАЦИИ В ГАБРОВО тук ги правят операциите по ''страшният метод''
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
img

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикапридоцДжамбазовІІчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:43.