IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th April 2015, 23:29
(s)AINT (s)AINT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 4
По подразбиране Обезкосмяване: момче

Здравейте! Нуждая се от помощ по въпроса за обезкосмяването. Аз съм момче на 16 години и съм изключително силно окосмен. Посещавал съм специалисти и съм си правил изследвания и всичко в тялото ми е наред - почти. Приемам външния си вид почти напълно. С окосмяването по краката мога да се справя чрез скъсяване с машинка за подстригване. Брадата бръсна, няма проблем. Притеснява ме най-много окосмяването по ръцете ми, защото е наистина много. Не знам дали да ги бръсна, епилирам, скъсявам... Наясно съм с процедурите и страничните ефекти, въпросът ми е кое ще се приеме най-добре от останалите. Изобщо не намирам обезкосмяването при мъжете за гейско и моля да пишат само хора които споделят мнението ми. Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th April 2015, 10:51
Аватара на Beauty_on_Duty
Beauty_on_Duty Beauty_on_Duty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 123
По подразбиране

Здравей,
разбирам как се чувстваш. Аз съм жена и преди години имах хормонален проблем със страничен ефект - окосмяване. Това, което бих те посъветвала е да си вземеш домашен фотоепилатор, има доста добри модели - действат. Можеш да комбинираш епилатора с лосион с ензими. Рецептата - смесва се лосион по избор с папаин на прах /50 гр. лосион + 1 гр. папаин/. Лосиона се използва само върху отскубнати от корен косми. Имай впредвид че, организма ти провокира окосмяването, т.е. то няма да изчезне веднъж завинаги, но ще се редуцира значително и мисля че получиш удоволетворение от резултата. Методите можеш да комбинираш в зависимост от уреда, който ползваш. Ако те интересува мога да ти напиша схема за комбиниране.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th April 2015, 23:02
(s)AINT (s)AINT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty_on_Duty Виж мнението
Здравей,
разбирам как се чувстваш. Аз съм жена и преди години имах хормонален проблем със страничен ефект - окосмяване. Това, което бих те посъветвала е да си вземеш домашен фотоепилатор, има доста добри модели - действат. Можеш да комбинираш епилатора с лосион с ензими. Рецептата - смесва се лосион по избор с папаин на прах /50 гр. лосион + 1 гр. папаин/. Лосиона се използва само върху отскубнати от корен косми. Имай впредвид че, организма ти провокира окосмяването, т.е. то няма да изчезне веднъж завинаги, но ще се редуцира значително и мисля че получиш удоволетворение от резултата. Методите можеш да комбинираш в зависимост от уреда, който ползваш. Ако те интересува мога да ти напиша схема за комбиниране.
Може ли да ми опишеш по-подробно. Цената, къде да намеря домашен фотоепилатор, папаин, лосион и след колко време се забелязва ефект. Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th April 2015, 13:26
Аватара на Beauty_on_Duty
Beauty_on_Duty Beauty_on_Duty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 123
По подразбиране

Здравей отново,
аз ползвам папаин на прах. В БГ аптеки има на таблетки, ползвала съм такива счукани, не действат. Този от който съм доволна - http://www.iherb.com/Royal-Tropics-T...&sr=null&ic=17
Смесвам го с http://ideal.bg/images/firm_products...oduct_2117.jpg
50 ml. лосион + 1/4 чаена лъжичка папаин и една ампула /2 или5ml./ витаминС. Разбърква се добре и се оставя да престои поне 5 часа преди първо ползване - за да хомогенизира.
Как се ползва:
- епилираш участъците - задължително с кола маска или епилатор, понеже космите трябва да са отскубнати от корен;
- задължително минаваш през банята, за да ти се отворят максимално порите;
- след излизане от банята намазваш максимално бързо участъците и масажираш до пълно попиване на продукта;
След епилация полученият крем се ползва 3 последователни дни. Когато изпиташ нужда от нова епилация повтаряш процедурата . След втората процедура ефекта е видим - изтъняване и скъсяване на космите. Не се премахват напълно, но стават с пъти по-рехави от "оригиналните" и последващите епилации са много по-безболезнени от първата.
Лично мой съвет - първо опитай на малка зона, понеже получената смес е възможно да пари и щипе /при мен е търпимо, дори на най-чувствителните зони/, ако се получи този ефект добави лосион към сместта по твое усмотрение .
Фотоепилатори - в предния си пост бях забравила да спомена, че не се ползват в летния сезон, така че към момента ги изключи от рецептата. Има много модели, доволни и недоволни. Ето един сайт за ориентация - марка/параметри/цена - http://www.krasivotialo.com/%D0%BE%D...%80%D0%B8.html
Как би могъл да комбинираш лосиона с епилатора - редуваш ги и комбинираш, в зависимост от скоростта на растеж на космите. Твърде е възможно от лосиона да получиш нужното удоволетворение и да пропуснеш фотоепилатора.
Какво не трябва да правиш:
- след намазване, измиваш хубаво ръцете, за да не попадне част от сместта по косата, вежди и мигли;
Личен опит:
- имах фотоепилатор Филипс, който ползвах само 2 пъти, понеже го счупих, но и за тези два пъти имаше някакъв ефект. Няколко дни след това започнах процедурите с лосиона, от него съм много по-доволна, правя ги вече повече от 2 год. и окосмяването е поне 80% по-слабо от началния старт. Имам също термоепилатор - No No, много прехвален уред с отрицателен ефект. пробвала съм епилиращи пластинки, подобни на шкурка - също без ефект. При мен само тези два метода действат - лосиона и фотоепилирането.
Успех! Дано да съм била полезна, ако имаш въпроси, питай.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th April 2015, 16:46
(s)AINT (s)AINT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 4
По подразбиране

Много ти благодаря! Предполагам ще започна процедурите след лятото, въпреки, че нямам търпение. Надявам се само да има същия ефект и при мен, защото все пак съм момче и гена играе роля...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th September 2015, 11:18
Аватара на martina333
martina333 martina333 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 134
По подразбиране :)

Здравей, справили ли се с проблема?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th September 2015, 13:35
Аватара на denidimitrova
denidimitrova denidimitrova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2015
Мнения: 41
По подразбиране

Мъж си - нормално да са много! Най-добре е да отидеш на кола маска при козметик. За да не те боли толкова първо може да ги махнеш с депилтоар, което е крем който мажеш и след няколко минути измиваш и те падат сами. Когато поизрастнат малко иди за истинска процедура, която ги маха по-дълготрайно.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th September 2015, 14:39
(s)AINT (s)AINT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 4
По подразбиране

Здрaвейте! Спрaвих се с проблемa си. Отнaчaло използвaх мaшинкa зa подстригвaне без пристaвки, но се нaлaгaше дa я ползвaм често. По едно време ми омръзнa от бръмченето и губенето нa време и зaтовa зaпочнaх дa си бръснa ръцете и крaкaтa и не съжaлявaм. С крaкaтa се зaнимaвaм веднъж седмично дaже понякогa пропускaм, но не е проблем, зaщото съм момче и могa дa остaвя космите дa порaснaт. A ръцете през няколко дни, a дори и по-рядко. Отнaчaло се тревожех, че космите ще стaнaт по-дебели и зaбележими но не е тaкa, a и никой от съучениците и приятелите ми не го е повдигaл нa въпрос, просто ме приемaт! Некa никой друг не се нaкaзвa кaто мен, a дa нaмери удобния зa него нaчин зa обезкосмявaне, зaщото е вaжно дa се чувствaш добре в кожaтa/козинaтa си!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th November 2015, 12:42
rosi928 rosi928 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2015
Мнения: 9
По подразбиране

Съветвам те да се обезскосмиш, след като не се чувстваш комфортно, както и други момчета на твоята възраст, които имат същия проблем.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Обезкосмяванемомче
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:39.