IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1001  
Стар 8th March 2012, 14:57
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Св.Дяволия, ти си с анатомични сега, нали? Ако намалиш височината, да не ти се изпразни горния полюс? При положение, че имаш птоза, замисли се и за кръгли - те стоят добре на птоза, остава си анатомичния вид. Сама няма как да го решиш, най-добре на консултациите.
Отговори с цитат
  #1002  
Стар 8th March 2012, 16:49
Аватара на SvetaDqvoliq
SvetaDqvoliq SvetaDqvoliq не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 118
По подразбиране

Мацки,ама и аз така обясних,че никой не ме разбра Значи аз съм с кръгли 510СС,14.6/4.8. Харесва ми дължината,но височината не е достатъчна да обере кожата и затова сега ми трябват по-високи импланти,ако успеят да оберат и да не се наложи повдигане. Харесала съм си Натреле,пак кръгли, 615СС 6.5/14. Малко по-тесни са от моите,според хирурга няма проблем. Причината да не си избера същата дължина като моята е,че вече се качвам на 700СС,което ми звучи плашещо много. Разглеждайки матриците забелязах отклоненията(значителни според мен) между различните марки и зададох този въпрос и на Стоянов и на моя хирург и двамата ми обясниха,че тези разлики идат от това,че някои марки си ги мерят отвън,а други отвътре на обвивката. Но тъй като всеки си работи с няколко марки (обикновено 2-3) предпочитани от него,не могат да направят общата съпоставка,която аз искам. Ильо например не е така запознат с ПИП (може да ги е махал много,но пък е сложил сигурно около 10 чифта)да ми обясни разликата с Натрел,а моя доктор е запознат с ПИП,но не е работил с Натрел и така. Та като цяло според хирурзите, просто нашето око привиква и затова ни малеят,а не че има разлика. Хирурзите обаче не са пациенти и затова се обърнах към вас,ако някой се е сблъсквал с тези различия и е открил обяснението или пък си е сменил гърдите и примерно може да каже разлика между предишната си чашка и сегашната и въобще наблюденията си. Знам,че повечето момичета се оперираха наскоро и още нямат окончателен резултат, но аз да си попитам. И явно има нещо в размерите или плътността на гела,което дава тази разлика в обема,но засега не съм си изяснила и никой(медицинско лице) не е успял убедително да ми обясни кое е то. Аз ако от всяка марка имах по един имплант щях да знам,ама... ))) Много нещо изписах. Това е общо взето. Ако си дам някакъв отговор, ще го споделя.
__________________
"Няма кратки пътища към местата,които си заслужават да се посетят."
"Един различен свят не може да бъде построен от безразлични хора."
Отговори с цитат
  #1003  
Стар 8th March 2012, 16:55
Аватара на SvetaDqvoliq
SvetaDqvoliq SvetaDqvoliq не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 118
По подразбиране

Лили,аз знам,че и височината и дължината са определящи,но явно все едното е от по-голямо значение. Има и друго ако импланта има дадена дължина,която е ясна, то височината всъщност е най-високата му точка,а може разликата да идва от там че височината на импланта между най-високата и най-ниската му точка(да я нарека средна височина) може да е разлина при различните марки. Например средната височина на Натрел при проекция 5 см може да е 3 см,а средната на Мотива при проекция 5 см да е 2,6 см, но никъде производителите не публикуват тези мерки и няма как да се съпостави.
__________________
"Няма кратки пътища към местата,които си заслужават да се посетят."
"Един различен свят не може да бъде построен от безразлични хора."
Отговори с цитат
  #1004  
Стар 8th March 2012, 17:34
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SvetaDqvoliq Виж мнението
Мацки,ама и аз така обясних,че никой не ме разбра Значи аз съм с кръгли 510СС,14.6/4.8. Харесва ми дължината,но височината не е достатъчна да обере кожата и затова сега ми трябват по-високи импланти,ако успеят да оберат и да не се наложи повдигане. Харесала съм си Натреле,пак кръгли, 615СС 6.5/14. Малко по-тесни са от моите,според хирурга няма проблем. Причината да не си избера същата дължина като моята е,че вече се качвам на 700СС,което ми звучи плашещо много. Разглеждайки матриците забелязах отклоненията(значителни според мен) между различните марки и зададох този въпрос и на Стоянов и на моя хирург и двамата ми обясниха,че тези разлики идат от това,че някои марки си ги мерят отвън,а други отвътре на обвивката. Но тъй като всеки си работи с няколко марки (обикновено 2-3) предпочитани от него,не могат да направят общата съпоставка,която аз искам. Ильо например не е така запознат с ПИП (може да ги е махал много,но пък е сложил сигурно около 10 чифта)да ми обясни разликата с Натрел,а моя доктор е запознат с ПИП,но не е работил с Натрел и така. Та като цяло според хирурзите, просто нашето око привиква и затова ни малеят,а не че има разлика. Хирурзите обаче не са пациенти и затова се обърнах към вас,ако някой се е сблъсквал с тези различия и е открил обяснението или пък си е сменил гърдите и примерно може да каже разлика между предишната си чашка и сегашната и въобще наблюденията си. Знам,че повечето момичета се оперираха наскоро и още нямат окончателен резултат, но аз да си попитам. И явно има нещо в размерите или плътността на гела,което дава тази разлика в обема,но засега не съм си изяснила и никой(медицинско лице) не е успял убедително да ми обясни кое е то. Аз ако от всяка марка имах по един имплант щях да знам,ама... ))) Много нещо изписах. Това е общо взето. Ако си дам някакъв отговор, ще го споделя.
Аз с тези дължина и височина и схванах че си с анатомични, а ти си с кръгли импланти. Пък за тази средна височина дето я смяташ ... за какво ти е? Според мен правилно си си избрала имплантите, защото ще ти запълнят обема, още повече щом има птоза.
Отговори с цитат
  #1005  
Стар 8th March 2012, 17:37
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

А, чак сега като го прочетох втори път малко схванах какво искаш да кажеш с това средна височина на импланта. Обаче според мен много задълбаваш. Макар че и аз бях същата история преди смяната.
Отговори с цитат
  #1006  
Стар 8th March 2012, 18:01
Аватара на SvetaDqvoliq
SvetaDqvoliq SvetaDqvoliq не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 118
По подразбиране

Сигурно много задълбавам наистина, но то е защото смятам,че ако мога да се размина с повдигане,без да заприличвам на силиконова кукла, трябва максимално да се обмислят нещата,а сякаш хирурзите си имат техни виждания и някак имам чувството,че съм поредната на конвейера,слагат ме към някой познат на тях стереотип и не се замислят много. Нито един,а аз бях на консултация при трима,не извади поне два различни каталога,за да обмисли повече варианти. Много се надявам да греша и само аз да съм забелязала такова нещо, но очаквам повече старание от тях при избора на импланти,а не просто да слагат 20-30СС над досегашните по default и давай,че ме чака следващата пациентка(това на два пъти ми се случи). Та затова се опитвам сама да си помогна,доколкото мога Все пак целта е да сме красиви,затова им даваме тези пари.
__________________
"Няма кратки пътища към местата,които си заслужават да се посетят."
"Един различен свят не може да бъде построен от безразлични хора."
Отговори с цитат
  #1007  
Стар 8th March 2012, 18:20
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SvetaDqvoliq Виж мнението
Сигурно много задълбавам наистина, но то е защото смятам,че ако мога да се размина с повдигане,без да заприличвам на силиконова кукла, трябва максимално да се обмислят нещата,а сякаш хирурзите си имат техни виждания и някак имам чувството,че съм поредната на конвейера,слагат ме към някой познат на тях стереотип и не се замислят много. Нито един,а аз бях на консултация при трима,не извади поне два различни каталога,за да обмисли повече варианти. Много се надявам да греша и само аз да съм забелязала такова нещо, но очаквам повече старание от тях при избора на импланти,а не просто да слагат 20-30СС над досегашните по default и давай,че ме чака следващата пациентка(това на два пъти ми се случи). Та затова се опитвам сама да си помогна,доколкото мога Все пак целта е да сме красиви,затова им даваме тези пари.
Да, ти трябва да си сигурна какво искаш и горе-долу какво ще се получи. За да си спокойна общо взето (щото не може да си много спокоен преди операция). Аз затова питах сега дали са ти настрани (подмишниците) - поне малко; също колко ти е подгръдната и разстоянието между гърдите?
Мен пък ме беше страх дали няма да са по-надолу или много нагоре ... уф, голям ужас е.
Отговори с цитат
  #1008  
Стар 8th March 2012, 18:26
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SvetaDqvoliq Виж мнението
Има и друго ако импланта има дадена дължина,която е ясна, то височината всъщност е най-високата му точка,а може разликата да идва от там че височината на импланта между най-високата и най-ниската му точка(да я нарека средна височина) може да е разлина при различните марки. Например средната височина на Натрел при проекция 5 см може да е 3 см,а средната на Мотива при проекция 5 см да е 2,6 см, но никъде производителите не публикуват тези мерки и няма как да се съпостави.
Разбирам какво имаш предвид, но ако говорим за кръгли импланти с еднакъв диаметър би трябвало и "средната височина" както ти я наричаш да е еднаква. Ако има разлика в диаметъра ще има разлика и във профила (височината, както ти я наричаш)
Отговори с цитат
  #1009  
Стар 8th March 2012, 18:35
Аватара на SvetaDqvoliq
SvetaDqvoliq SvetaDqvoliq не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 118
По подразбиране

Малко излизат настрани, но съвсем малко,а от разстоянието помежду им съм много доволна -някъде около 2 см е,много прибрани изглеждат. Това е наистина заслуга на хирурга. Подгръдната ми е 78, а гръдната около 100-102 см.
__________________
"Няма кратки пътища към местата,които си заслужават да се посетят."
"Един различен свят не може да бъде построен от безразлични хора."
Отговори с цитат
  #1010  
Стар 8th March 2012, 18:40
Аватара на SvetaDqvoliq
SvetaDqvoliq SvetaDqvoliq не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 118
По подразбиране

Да ,то наистина не съм срещнала досега 2 абсолютно еднакви характеристики на 2 различни фирми,но все пак ми се струва, че има разминаване. Разбира се, тук трябват, както стана дума, прецизни математически изчисления,но така или иначе нямаме достатъчно данни(поне според мен де ).
__________________
"Няма кратки пътища към местата,които си заслужават да се посетят."
"Един различен свят не може да бъде построен от безразлични хора."
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Скандалдефектнифренскиимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:56.