IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 6th April 2010, 11:56
Аватара на bilian4o
bilian4o bilian4o не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: София
Мнения: 439
По подразбиране

Здравейте!
След като гледах интервю с д-р И.Стоянов за проблема с PIP имплантите и аз доста се стреснах.Мислех ,че матеряла който беше пуснат по БНТ е отново някакъв скандал,но започнах да се замислям,че е серьозен проблем.Все още си изплащам старите импланти,който специално избрах поради подмяната "безплатно"след 4,5 г.А сега явно не безплатно,а двойно ще заплатим.Едва година съм с тях и не ми се иска толкова скоро да изтърпя болката заради грешките на някой.Не трябва да се оставяме така,странно как във Франция жените не са се решили да съдят компанията?
__________________
не страдам от принцесизъм
Отговори с цитат
  #22  
Стар 6th April 2010, 14:55
tttittti29 tttittti29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 105
По подразбиране

http://novinitepro.bg/specialno/body...lemi-grdi.html

ето го цялото интервю на д-р Стоянов. Вече минах през моя хирург...и да ви кажа не бях единствената Ще мина и на един ехограф, но ако не се налага аз нищо няма да сменям. анализа на гела показва, че не е токсичен - това от сайта на френската здравна комисия. смятам да го карам по-спокойно, че то само това ли ми е на главата вече
Отговори с цитат
  #23  
Стар 6th April 2010, 15:09
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Моя приятелка от Франция ще се обади на здравната агенция и ще поиска повече информация за тестовете и резултатите.
Ще пиша след това.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 6th April 2010, 15:15
tttittti29 tttittti29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 105
По подразбиране

http://www.jdmedicals.com/display.ph...2&open_news=62

ето още инфо
Отговори с цитат
  #25  
Стар 6th April 2010, 17:34
Аватара на Lorein___
Lorein___ Lorein___ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 51
По подразбиране

ами ние всъщност какво ли и очакваме?!естествено, че всеки хирург сложил такива импланти ще каже, че няма проблем, защото ако има варианта е един- смяна на имплантите, чиято гаранция се изпари..а и да я има кой би си сложил продукт изтеглен от пазара поради поставеното под съмнение качество.
нямам думи просто
това, което най-много ме вълнува в момента е кой ще понесе отговорността за всички излъгани жени, макар да знам , че както в повечето случаи няма да има такъв Хирурга нямал вина , не знаел за проблема с качеството на импланта, дистрибуторите и те. Ами как тогава тези импланти стигнаха на българския пазар и до нас пациентите питам аз?
Аз лично имах намерение да сменя моите с по-големи и да се възползвам от гаранцията , а сега смяната се оказва и наложителна. какво друго ни остава освен пак да си платим и да се надяваме този път да имаме повече късмет.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 6th April 2010, 17:58
tttittti29 tttittti29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 105
По подразбиране

не си права, лорейн. Виновни има и те се казват PIP. Да се надяваме, че ще си платят за тази измама. За подправените документи, с които са измамили партньори, лекари и пациенти в целия свят, също са виновни те. чудя се аз тази комисия по контрола защо 9 години не ги е проверила. Това са стотици хиляди бройки!!!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 6th April 2010, 18:23
Аватара на Lorein___
Lorein___ Lorein___ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 51
По подразбиране

може и да не съм права, просто още съм афектирана.И мисля , че това е нормално като имплантите ми са на два месеца само, а сега ще трябва да платя същата сума за смяна.
След като всички пациенти,доктори и дистрибутори сме излъгани е нормално да сме недоволни и да потърсим правата си, а не да се успокояваме и да си казваме, че няма проблем!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 6th April 2010, 18:41
diana1977 diana1977 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 391
По подразбиране

Здравейте момичета,говорих с моя доктор по повод проблема с ПИП защото и аз както доста момичета съм с такива.Той ми каза че има два вариянта първият е да ходя по често на мамолог,като ме увери че ако има нещо ще се види на прегледа,и другият вариянт е да ми ги смени с АРИОН с които работи вече от година ,като цената ще е доста по ниска от обявената.
Предлагам всяка от нас с такива импланти да се обърне към своя доктор и после да сподели какво и е предложил като алтернатива,нови импланти на каква цена и т.н.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 6th April 2010, 19:06
Аватара на fani_83s
fani_83s fani_83s не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София, България
Мнения: 349
По подразбиране

добре де, някъде прочетох, че става въпрос за импланти, които са произведени през последните 2 години. Това означава ли, че тези, които са по-стари нямат проблем? Аз мисля, че е нормално всяка от нас да посети хирурга си, но да не изпадаме в паника - дано да нямаме проблеми, а за още една операция за подмяна въобще и да не ни се налага да мислим. Смятам, че в скоро време този въпрос ще се разреши и все пак това не е някаква случайна фирма въпреки всичко и би трябвало да ги задължат да си спазят гаранциите поне..знам ли..
Отговори с цитат
  #30  
Стар 6th April 2010, 20:00
tttittti29 tttittti29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 105
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diana1977
Здравейте момичета,говорих с моя доктор по повод проблема с ПИП защото и аз както доста момичета съм с такива.Той ми каза че има два вариянта първият е да ходя по често на мамолог,като ме увери че ако има нещо ще се види на прегледа,и другият вариянт е да ми ги смени с АРИОН с които работи вече от година ,като цената ще е доста по ниска от обявената.
Предлагам всяка от нас с такива импланти да се обърне към своя доктор и после да сподели какво и е предложил като алтернатива,нови импланти на каква цена и т.н.
Ти при д-р Динев ли си?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Скандалдефектнифренскиимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:44.