IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 5th March 2006, 22:07
partalinaa partalinaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 253
По подразбиране

Ден 4- Както се събудих така станах от леглото.Усещам гърдите да ме сърбят,парят от време на време ме наболяват.Този ден ми е първият без обезболяващо.Чуствам се по-добре.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 5th March 2006, 22:17
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Да, ставането сама от леглото и аз чак на 3-тия ден го постигнах Ама сигурно щото си имах помощ иначе щях да се помъча и сама. Изобщо не е лошо да имате предвид, че 2-3 дни ще се нуждаете от някой до вас.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 6th March 2006, 09:55
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

В болницата аз бях на високи възглавници, а от другия ден вкъщи спях на нормална.
Никоя от вас не е повръщала от упойката Радвам се, след операцията аз повръщах на всеки половин час през цялата нощ. Някой да ми помага да се надигам ли? Щом усетех позив се изправях до седнало положение, при положение, че нямах бинт, а само лепенки на разрезите... Абе, лудичка съм си. Но пък доповръща ли ти се не можеш да чакаш помощ, направо рипваш инстинктивно.
Вкъщи също никой не ми е помагал да ставам, но спането ми доста време беше само по гръб, не беше много приятно... В странично положение се местех с милиметри докато се наместя

Температурата е нормално да е повишена - дължи се най- вече на резорбцията на отпадните продукти от операцията, щом е в тези граници. Аз изобщо не съм си я мерила, защото нормално пък ми е височка и щях да шашардисам лекарите
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 6th March 2006, 10:02
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Аз повърнах само веднъж вечерта след операцията. Не беше кой знае какво, не ми е било много лошо. Всъщност точно затова е важно да не се храните преди операцията.
А иначе наместването при спане май поне седмица ще го има. Като се излегна съвсем и усещам опъване, дори пронизваща болка понякога, така че е голямо изкуство все още да се наместя за да спя спокойно.
А иначе вече е 5-ти ден и болка почти няма, чувствам се все по-добре, само съм малко отпаднала.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 6th March 2006, 10:12
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

А ето и съветите за след операцията:
1. Белезите не трябва да се мокрят 5 дни.
2. Да се мажа с крем за синините и отока.
3. Крема за белези ще го мажа чак след месец.
4. Носи се стегнат сутиен денонощно поне 1 месец- Triumph Tri Action - Energy (обърнете внимание, защото Триумф има точно 4 модела Tri Action). Добре е тези, на които им предстои да знаят, че този модел не винаги се намира лесно и е хубаво да си го поръчат предварително.
5. При температура може да се взима анитибиотик(но само след консултация с лекаря). Иначе се хранете колкото може по-здравословно и взимайте витамини.
Между другото това ми напомня за още един съвет - добре е да попитате лекаря дали ще имате постоянна връзка с него след операцията. Аз на моя мога да звъня по всяко време за въпроси.
Някой да добави други съвети?
Отговори с цитат
  #36  
Стар 7th March 2006, 02:35
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Момичета, честито на всички , които са си поставили, браво за смелостта! Но...най-често за силикон чета...Някакви други операции? Нещо друго, което сте правили? И при кого
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #37  
Стар 7th March 2006, 08:50
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

хм, чак се учудвам че ви боли толкова. ама явно си е до организъм
мен ме оперираха в сряда в 16 часа. събудих се омотана в бинтове, цяла нощ почти не съм спала, щото момечито с което бях в стая похъркваше то не че и тя много спа де, през цялото време мрънкаше че я боли, и защо мен не ме боляло /аз щото стискам зъби, като знам на раждането какво беше /както и да е...през нощта ставах 2 пъти до тоалетна, не съм повръщала, хапнахме малко...
сутринта в 10 махнаха бинтовете /и аз не бях очарована от гледката, щото наистина бяха на врата ми /, сложиха ми един АДСКИ стегнат сутиен, който ми стягаше точно отдолу на шевовете, и именно заради него четвъртък и петък едвам ставах и сядах от леглото. но с 1-2 аулина ги преживях тия дни. в събота сутринта си тръгнах за Варна, и следобед вече чистих с прахосмукачка и простирах. почти не ме болеше нищо. е още десетина дни ми подръпваше, ама не беше болка за умиране. а аз по гръб не мога да спя, от 3-4-я ден се обръщах на една страна.
това е, друго не се сещам. вече минаха 4 месеца и се чуствам прекрасно с новите придобивки. днес съм на ехограф, дано всичко е наред
Отговори с цитат
  #38  
Стар 7th March 2006, 09:31
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Може да е до организъм наистина. Мен още ме боли, особено сутрин докато се раздвижа. Иначе вчера и аз се разчистих вкъщи и ме отпусна, може би трябва да се движа повече, а не да се сковавам като ме боли. На вас колко време ви боля, вече ми е 6-ти ден, не е ли време да спира тази болка вече?
Отговори с цитат
  #39  
Стар 7th March 2006, 10:21
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Аз не че съм се оперирала вече и знам как е като болка, но си мисля че при поставянето на импланти през зърното и под мускула е по-болезнено
Между другото bimbi как ти се промени гръдната обиколка преди и след операцията? Нали знаеш моята дилема за кубицете
Отговори с цитат
  #40  
Стар 7th March 2006, 11:32
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране До Милена

Болката ще отслабва с всеки изминат ден, но ще се обажда периодично до 3 месец - нервите се настройват.Ти имаш леки хематоми, доколкото разбирам и затова може би те боли повече.Пък и всеки е с различен праг на болка.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаеднаоперирана
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:47.