IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 14th October 2011, 21:18
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Аз също не бих се решила на 3 часова операция с локална анестезия.. Миналата година ми премахваха кистички от корените на зъбите с локална и половин час ми се стори като вечност.. Не заради болката, а защото дори да не боли усещаш всичко - и разрезите и бургията(в моя случай) и кървенето.. А блефаропластиката е доста прецизна операция, според мен трябва да се прави под пълна мускулна релаксация..

mdacota, след всичко, което си преживяла, ти пожелавам прекрасен резултат!! )
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 15th October 2011, 09:05
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Глезанка, Нелс, благодаря ви за хубавите пожелания. Оправям се с всеки изминал ден. За анестезията обаче не съм написала, че беше и с венозно седиране, освен локалната анестезия. На операцията имаше анестезиолог и т.н. Така че, чувах всичко, което се говореше около мен, реагирах и аз на моменти с говорене, но общо взето си бях упоена. Един или два пъти усетих болка и казах, че ме е заболяло при което ми пускаха упойка. Както е писала и Глезанка, възстановяването е къде-къде по-неприятно, особено първите 3-4 дни. Но всичко минава в крайна сметка. Не съжалявам за операцията, поне засега.
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 15th October 2011, 11:14
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mdacota Виж мнението
Един или два пъти усетих болка и казах, че ме е заболяло при което ми пускаха упойка..
Това съм го изживявала веднъж при корекция на дясна гърда, и беше адски неприятно. Меко казано. Горните клепачи обаче съм правила с местна упойка и нищо, ама нищо дискомфортно не усетих.....така че, индивидуално е. Радвам се за теб, Мдакота!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16th October 2011, 12:20
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline Виж мнението
Това съм го изживявала веднъж при корекция на дясна гърда, и беше адски неприятно. Меко казано. Горните клепачи обаче съм правила с местна упойка и нищо, ама нищо дискомфортно не усетих.....така че, индивидуално е. Радвам се за теб, Мдакота!
Благодаря ти, Гуен. Ако не е проблем би ли споделила с какво се маза за заличаване на белезите и кога започна. Защото аз още имам малко струпчета по шевовете и то не навсякъде, а започнах да се мажа от снощи. Купих си зерадерм...Днес обаче прочетох листовката, в която пише да не се ползва преди заздравяване на раните. Значи трябва да изчакам още малко. По-голям ми е проблема дали съм си купила правилното мазало...Благодаря предварително.
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16th October 2011, 13:13
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mdacota Виж мнението
....... Ако не е проблем би ли споделила с какво се маза за заличаване на белезите и кога започна. .
Значи отговорът ми може да те учуди, но аз лично мазах белезите с Дефламол - едно от най-ценните средства след изгаряне, тъй като подхранва и помага на кожата да регенерира по-бързо (съдържа рибено масло и витамин А). Нансях го на тънък слой с клечка за уши. Зерадерм не бих ползвала за очите, тъй като там зоната е много деликатна и съм вижала подути и зачервени очи след употребата му. Но ако все пак решиш да е Зерадерм - по-добре ползвай Зерадерм ултра, който е за открити белези със слънцезащитен фактор. И минимум седмица след операцията.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 17th October 2011, 13:16
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline Виж мнението
Значи отговорът ми може да те учуди, но аз лично мазах белезите с Дефламол - едно от най-ценните средства след изгаряне, тъй като подхранва и помага на кожата да регенерира по-бързо (съдържа рибено масло и витамин А). Нансях го на тънък слой с клечка за уши. Зерадерм не бих ползвала за очите, тъй като там зоната е много деликатна и съм вижала подути и зачервени очи след употребата му. Но ако все пак решиш да е Зерадерм - по-добре ползвай Зерадерм ултра, който е за открити белези със слънцезащитен фактор. И минимум седмица след операцията.
Ще постъпя като теб и още днес ще си купя дефламол. За съжаление, купих вече зерадерма и той не е ултра, но спрях да го използвам от тази сутрин. И аз го нанасях с клечица за уши, но понеже мажа и горни, и долни клепачи, миглите ми малко или много се зацапваха с мазилото. Още веднъж ти благодаря за отговора! Целувки!!!
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20th October 2011, 14:29
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Гуен, бих искала и да те попитам дали и в каква степен ти се заличиха белезите от блефаропластиката? Много ме е страх, че ще личи операцията и по - специално на долните клепачи...
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 20th October 2011, 15:54
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mdacota Виж мнението
Гуен, бих искала и да те попитам дали и в каква степен ти се заличиха белезите от блефаропластиката? .
Ами да ти кажа...моите белези са тънички и по протежение на сгъвката на горния клепач.... за долните клепачи - не зная, не съм правила нищо там, но нямам впечатления за груби белези...Тук всичко е индивидуално - знаеш сигурно, по-тъмните кожи правят по-плътни белези в повечето случаи...В продължение на година белегът се позаличава или остава горе-долу такъв, какъвто е... Ни дефламоли, ни кремове, ни лазери, нищо не може да ти гарантира, че ще направи белезите ти по-незабележими.Въпросът е, че ако са прецизно направени, правилно третирани и на съответните "по-незабележими" места - те няма да са ти проблем. Ти всъщност имаш ли някакви основания да се притесняваш на този етап...? Толкова е рано още...те са все още смущаващо груби; тепърва ще зреят, ще се променят...
Отговори с цитат
  #19  
Стар 25th October 2011, 09:38
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

Здравейте милички!! Ето,че и аз се появих на хоризонта.Направих прословутото рино преди 3 месеца и мога да кажа,че съм много доволна.Я кажете сега колко месеца трябва да минат след рино за да направя блефаропластика на горни клепачи? Много ми се иска да ги оправя тези клепачи....и......пак почнах да се кумя и ослушвам ...кога, как ... и къде????
Отговори с цитат
  #20  
Стар 25th October 2011, 14:31
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Гуен, отново голямо благодаря за успокоението, което внесе в мен, относно белезите. Аз май съм станала доста нетърпелива, имайки предвид, че съм оперирана само преди 19 дни...А иначе на пръв прочит нямам основания да се притеснявам, белезите ми са много фини, конците бяха по-тънки от човешки косъм...Имам обаче няколко удебелявания в края и началото на шевовете, които в момента изглеждат като малки пъпчици, именно те ме притесняват повече. Но си права, че ми трябва време. Да споделя, че и от дефламола ми де подуват очите, сигурно мажа повече от необходимото количество. Освен това, имам подпухвания под долните клепачи...Но може би е нормално засега. На консултация при Тонев ще ходя другата седмица, ще видим той какво ще каже за опасенията ми. А пропо, ти колко време маза белезите!? Благодаря предварително за отговора ти.
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Блефаропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:11.