IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #151  
Стар 21st February 2007, 16:23
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

А на Светльо му се живее...
http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=12903
http://leukemia.hit.bg/
300 000...
__________________
...
Отговори с цитат
  #152  
Стар 19th April 2007, 08:29
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

ИМАМЕ 100% СПОЛУЧЛИВ ДОНОР

Здравейте, всички приятели на сайта и на Дари! Според резултатите от последните изследвания на периферната (венозна) кръв трансплантацията е успешна! В момента организмът на Даринка е приел донора, но след около месец и половина предстои изследване на костния й мозък чрез пункция или миелограма (все още не знаем), което ще установи окончателно състоянието й.
Сега се намираме в хотела към болницата, където лечението й продължава. Тъй като тя все още приема антибиотици в дните когато не сме в дневния стационар, ние сами й включваме системите. Сестрите ни снабдиха с всички необходими медикаменти и консумативи. Стараем се да изпълняваме стриктно цялата процедура,тъй като входа на централния източник е открит и не защитен от евентуални замърсявания е необходимо процедурите да се извършват в максимално хигиенична среда. Тези манипулации са малко стряскащи за непрофесионалисти, но се свиква бързо.
Редовно ще посещаваме дневния стационар където ще се правят необходимите изследвания, прегледи при специалисти и кръвопреливане ако се наложи. В момента кръвните й показатели бавно, но сигурно се покачват - дано така да продължава! Трябва да се спазват ред изисквания докато организмът й привикне към условията извън болницата. Много е важно движението и винаги, когато времето го позволява я извеждаме на разходка. Краченцата я болят от стероидите, които е приемала и много не й допадат разходките, но се справя. Не трябва да бъде излагана на слънце защото в момента и то е опасно за организма й.
Необходимо е също да я пазим от контакти с други хора особено с деца известно време докато укрепне имунната й система. Към храната също има изисквания - тя винаги да бъде прясно приготвена и да не е съхранявана в хладилник. Много е важно да се храни редовно, което за Дари все още е равносилно на изтезание. За нас също. Все още дори и това, че приема много калорична храна, не се отразило положително на теглото й. Много е слабичка, но за сметка на това е голям инат.

Дано това да й помогне в борбата за оцеляване. Ще стискаме зъби до предстоящото изследване. Дано резултата да бъде добър и то да е последното изпитание за Дари!

Моля, приемете хилядите ни благодарности за подкрепата и нашите поздрав !!!

Целуваме ви !

ДАРИНА, ДОРА И РОСЕН
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #153  
Стар 19th April 2007, 08:41
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Милото ангелче, така се зарадвах на новината!!! Сега знам, че денят ми ще бъде хубав!!!
Отговори с цитат
  #154  
Стар 19th April 2007, 10:27
Police MAIN Police MAIN не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: В най-смелите ти мечти!
Мнения: 1 755
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Милото ангелче, така се зарадвах на новината!!! Сега знам, че денят ми ще бъде хубав!!!
Ммм Да!Интернет е една велика Сила!
__________________
СПАМ = Само Пиша А не Мисля
Отговори с цитат
  #155  
Стар 19th April 2007, 10:47
Аватара на Saruman
Saruman Saruman не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Студентски град,София
Мнения: 1 727
По подразбиране

Супер много се радвам,че и аз съм допринесъл ,макар и с малка сума,към тези добри новини,обаче в същото време ми става тъжно,че има още толкова такива деца като Дари,и просто при нея спасението беше ,че родителите и имаха връзки и можеха да организират медиите за да и помогне България.
__________________
"Апа я-събуждам се и кво да вида-
до мене голо дупе и празна двулитровка бира" Ицо Хазарта
Отговори с цитат
  #156  
Стар 19th April 2007, 11:31
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Renkata
В момента кръвните й показатели бавно, но сигурно се покачват - дано така да продължава!
Дано!
Не знам за вас, ама мен новината ме разплака и сви сърцето ми като в желязно менгеме... През какви препятствия премина това малко човече!!!
Надявам се скоро да забрави напълно за тях.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #157  
Стар 19th April 2007, 11:35
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Дано скоро малкото слънчице се възстанови напълно и да си живее живота като всяко друго дете
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #158  
Стар 20th April 2007, 22:05
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Дано скоро да се възстанови напълно, това е най-хубавата новина от месеци !!!
Отговори с цитат
  #159  
Стар 29th April 2007, 23:35
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Хора, преди около 2 часа гледах новините по Нова. Даваха репортаж за момченцето, болно от левкемия, Светльо. Много се разстроих, защото то е само на 7 годинки, горкото. Ако има някой от вас съпричастен към неговата и на семейството му болка, може да прати смс на 1365.
Дано успеем да му помогнем!!!
Отговори с цитат
  #160  
Стар 30th May 2007, 20:56
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Като бяхме на репетиция с малкия на танцовата, шефа (хореографа) ни съобщи, че Даринка е починала
Нямам думи...нямам сила дори съболезнования да изкажа на семейството им..........
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДаспасимДарина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:06.