IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Пластична Хирургия > Мамопластика


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15th January 2007, 14:48
grace grace не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Sofia
Мнения: 90
По подразбиране Правилно позициониране на имплантите,разстояние и т.н.

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
По молба на Грейс(която изживя цялата ми предоперативна треска),пускам такава тема.Оказа се,че това е нещо,за което почти не сме говорили,не сме акцентирали,а се оказва,че е нещо изключително важно и понякога ,ако самите ние не кажем на лекарите си предварително,това води до проблеми и реоперация...аз съм живия пример...Та ,мили момичета,не се връзвайте,че имплантите не могат да се доближат ,за да създадат едно малко разстояние,защото гръдния кош бил не знам си какъв-това е лъжа. Янси също ще го потвърди,защото тя също е преживяла реоперация ,точно поради такива причини и тя като мен се е убедила,че е до умения на лекаря,а не до гръден кош,до позиция на ареолите и още незнам си какви глупости и оправдания...Моите естествени гърди са малки,гръдния ми кош дъгообразен,естественото ми разстояние беше една педя,гърдите и ареолите ми гледаха в двете посоки като стрелки на компас-изток и запад,а сега след реоперацията имплантите ми са приближени ,както исках,а ареолите си гледат напред-гледат си умно и красиво .След първата ми операция имах 4 пръста разстояние,което след отпускането на мускулите стана 5 -ужасна работа.От друга страна другия край на имплантите ми отиваше до края на подмишницата в посока гърба,особено като легнех,ставеше страшно.По тоя повод ще ви разкажа един виц.
След операцията пациентката се събужда и застава пред огледалото да се огледа и казва:
-Ама,докторе,къде са ми циците?
-Под мишниците,моето момиче,под мишниците...
Тъжно,но факт...така стана и при мен.Заради неправилното позициониране имах проблем и с височината на импланта в долната гънка,там се получаваше ефекта,за който някои от нас тук сме споделяли,че наблюдаваме при себе си- анти дабъл-бабъл,парадокс-импланта стои по-ниско от гънката на собствената жлеза...Смееех,смеех... Чакаш си жлезата да слегне,пък тя горката си е слегнала,ама импланта не е на място... Та,милички,за жалост се оказва,че трябва да имаме познания почти наравно с лекарите,за да акцентираме за всичко предварително,за да не стане после"Докторе,тука нещо не е добре... ","Аааа,няма проблем,това е нормално,ще се оправи!".Пък то така и не се оправя...Ама нали
надеждата умира последна...
Време беше да се пусне тази тема. Единственото, за което много съжалявам е, че не я е имало тук по-рано, за да си спестят някои момичета реоперация. Убедена съм, че ще е от полза за всички ,които сега тръгват по консултации.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th January 2007, 15:11
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране

Бюти, звучи страшно това, което си написала и как са ти изглеждали гърдите през тези 4 месеца възстановяване. Нямаш ли някоя снимка да видим нагледно твоя проблем! Всъщност, ако си спомняш, точно аз ти задавах въпроите за тези отоци от които се оплакваше, стана ми странно, защото аз нямах никакви, а на теб обратно ти стана странно, как може никой да няма такива отоци след операцията! От друга страна си спомням и твоето непрекъснато безпокойство, защо гърдите ти имат разстояние и кога то ще намалее, мисля, че дори си разменяхте снимки с някой от форума и те убеждаваха, че рзстоянието между гърдите ти е супер,знам ли, може да не си била толкова зле, колкото си мислиш Просто си се надявала на друг ефект, който не е бил постигнат с първия ти лекар! Пусни снимчица, ако имаш от първата си операция
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th January 2007, 15:30
Beauty
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th January 2007, 15:40
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране

Добре мацка, разбрах, нямаш намерение да се снимаш в някое мъжко списание Пожелавам ти бързо да се оправиш и емоционално и психически, защото представям си до какво емоционално изхабяване води една повторна операция!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th January 2007, 16:16
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Направо да си призная, момичета, като чета през какво сте минали и продължавате да минавате, ми настръхват косите. Идея нямам дали съм от малкото късметлийки, но след операцията си носих гърдите пристегнати 1 седмица с ластични бинтове, нямах грам отоци, зърната ми сочеха право напред и инах 1-2 пръста разстойание между гърдите си. Направо не мога да си обясня защо се получават такива различия при еднакви хирурзи. Защо има този различен подход към всяка пациентка - някои получават по-добро обслужване от други? Въпрос до социален статус ли е или настроение? Защото аз съм едно съвсем обикновено разведено майче от кввартал на София, което се мъчи да гледа само децата си, а някои жени, които заслужават много повече от мен, които наистина са имали основателни причини да си сложат импланти, трябва да преминават през такива мъки? Как да не се възхищавам на духа ви
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th January 2007, 18:02
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране Re: Правилно позициониране на имплантите,разстояние и т.н.

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Та ,мили момичета,не се връзвайте,че имплантите не могат да се доближат ,за да създадат едно малко разстояние,защото гръдния кош бил не знам си какъв-това е лъжа.
Бюти, заблуждаваш. Не е точно така. Имплантите не могат да се доближават безкрайно, граници всичко си има, а и разбира се, че има зависимост от гръдния кош. И то не от формата, а от размерите му. Наистина при някои пациентки е невъзможно разстоянието да стане такова, каквото желаят.
Изходът е пак този - множество консултации по въпроса.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th January 2007, 18:24
Beauty
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th January 2007, 18:35
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Разбирам мисълта ти,така е ,права си,но си има вариант за приближаване медиално на гърдите,според спецификата на пациента!
Да, разбира се, че има вариант. При мен за да стане това имаше преместване на позицията на зърната.
Не го приемам крайно, просто уточнявам, защото не намирам изказа ти за правилен. Просто някоя жена ще реши, че иска точно два пръста между гърдите. Един лекар ще й каже, че е невъзможно. Втори ще й каже - ок, правим го. Тя ще си спомни- "Абе Бюти от форума казва, че има техника, значи ще се доверя на втория." Ще се оперира, ще си навлече симмастия или отлепване на мускул или Бог знае какво и ... Ще псува Бюти, ще й се наложи реоперация, ще плюе лекарите в Бг и т.н.
Само това исках да уточня - не винаги разстоянието, което желаем е постижимо!
А това:

Цитирай:
Твоето мнение е такова,моето не е ...
Не го разбрах. Не виждам разлика в мненията, само в изказа и точността на казаното.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th January 2007, 18:43
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Малко встрани от темата - аз си имам анатомична разлика в размера , но не голяма - приема се за нормална . Изискването ми беше , след като се слагат еднакви кубици , в областта над сутиена вида и нивото да е еднакво . Направиха го . А разликата си остана в сутиена и на външен вид не си личи . Даже ми се е случи от много гледане накрая голямата да я видя по-малка и това ме отрезви да спра .
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th January 2007, 18:49
Beauty
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Правилнопозиционираненаимплантитеразстояние
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:37.