IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2291  
Стар 8th August 2011, 10:03
silvylove silvylove не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 32
Exclamation

Здравейте, първо да кажа, че последният преди мен коментар е много точен, аз също се интересувам дали има шанс да не чакам тоооолкова много време (5 месеца) за операцията. много бих искала да отида и да се свършва. Но имам друг въпрос, някои от форумките може де го приеме като спам, но все пак много бих искала да се консултирам с вас. Вяера открих някакъв друг лекар, за който прочетох доста положителни неща, казва се др. Йорданов и е в София. Искам да помоля някои по запознат от мен и да ми каже, кой от двамата да избера. знам,че е лична преценка и не е хубаво да се влияя от чуждо мнение, но съм много объркана вече- доцент Джамбазов е много добър лекар, но доколкото чета е добър в правене на прави носове, а аз искам носът ми да има извивка и връхчето ми е за правене, така че не знам какво да правя и към кой да се обърна. Много искам да съм при Джамбазов, но не знам дали ще ми свърши работа и дали ще успее да постигне това, което искам? Моля ви дайте мнение,поне да не се двоумя сама напразно.
Отговори с цитат
  #2292  
Стар 8th August 2011, 10:15
Аватара на nikanor
nikanor nikanor не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 18
По подразбиране

Няма значение със ЗК ли си или не, чакането е 3 месеца, а в нашия случай 5 заради ангажиментите на доцента и лятната почивка на болницата...
Каде се намира тази болница Каспела, където се правят операциите, и има ли някой в началото на септември за операция да си пазим страх?!
Отговори с цитат
  #2293  
Стар 8th August 2011, 10:54
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Напротив, когато операцията се прави по ЗК, чакането е доста по-дълго.
Ако е на частно може и за след месец и половина да ви дадат час за операция.
Що се отнася, до това прегледа да се състои в деня на операцията...бих казала опция - невъзможна.
Лично аз си бях запазила дата за операция, преди прегледа още.
Но доцента ме предупреди, че преглед преди деня на операцията задължително трябва да има. Така и стана.

Инжекцията която поставят е вид успокоително. От нея ти става замаено и устата пресъхва. Според мен е излишна, но явно така са преценили в клиниката. Но нямам спомен мускулна ли беше или венозна. Май мускулно ми я сложиха
Отговори с цитат
  #2294  
Стар 8th August 2011, 10:55
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silvylove Виж мнението
Здравейте, първо да кажа, че последният преди мен коментар е много точен, аз също се интересувам дали има шанс да не чакам тоооолкова много време (5 месеца) за операцията. много бих искала да отида и да се свършва. Но имам друг въпрос, някои от форумките може де го приеме като спам, но все пак много бих искала да се консултирам с вас. Вяера открих някакъв друг лекар, за който прочетох доста положителни неща, казва се др. Йорданов и е в София. Искам да помоля някои по запознат от мен и да ми каже, кой от двамата да избера. знам,че е лична преценка и не е хубаво да се влияя от чуждо мнение, но съм много объркана вече- доцент Джамбазов е много добър лекар, но доколкото чета е добър в правене на прави носове, а аз искам носът ми да има извивка и връхчето ми е за правене, така че не знам какво да правя и към кой да се обърна. Много искам да съм при Джамбазов, но не знам дали ще ми свърши работа и дали ще успее да постигне това, което искам? Моля ви дайте мнение,поне да не се двоумя сама напразно.
Има подробна тема за д-р Йорданов, изчети я добре, но не се поддавай на рекламата, която е в нея. И не забравяй да стигнеш края на темата!
Отговори с цитат
  #2295  
Стар 8th August 2011, 11:46
Аватара на katerina27
katerina27 katerina27 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2011
Мнения: 82
По подразбиране

Silvylove , аз също се колебая между Джамбазов и Йорданов.Все пак и за двамата има както много положителни , така и отрицателни коментари.Мненията във форума не бива да те подвеждат.Аз лично няма да си избера или да отхвърля хирург само , защото някой съответно го е похвалил или го е обявил за най-големия некадърник.Според мен ,за да имаш ясна представа трябва да се срещнеш с доктора и тогава да прецениш сам за себе си .За мен няма значение колко хора са ми го препоръчали , ако не чувствам , че това е "моят човек" , няма да се оперирам при него и точка по въпроса! Засега смятам да отида на консултация при Джамбазов и Йорданов , а ако в бъдеще се появи някой нов на хоризонта и при него.
Отговори с цитат
  #2296  
Стар 8th August 2011, 12:10
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
Инжекцията която поставят е вид успокоително. От нея ти става замаено и устата пресъхва. Според мен е излишна, но явно така са преценили в клиниката. Но нямам спомен мускулна ли беше или венозна. Май мускулно ми я сложиха
Не е излишна! Установих го при мамопластиката, при която нямах подобна екстра - макар че не изпитвах никакъв страх, цялото ми тяло се тресеше
Отговори с цитат
  #2297  
Стар 8th August 2011, 14:27
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cherita Виж мнението
Ами, да ясно, че не е добре да шофирам, но няма друг начин. За съжаление няма с кой да отида, майка ми ще гледа бебето, баща ми още не знае, но се пада делничен ден, така че ще е на работа. Една приятелка може да дойде с мен, но тя не може да шофира и пак ще трябва да си карам сама.

Нелс, а след като очите са подути от отока дали ще мога да си сложа лещите, че аз нося лещи, а доктора ми каза, че след риното не може да нося очила поне 1 месец.

И друго да ви питам, там има ли къде да се паркира, все пак колата ми ще седи 1 нощ, да не ми я вдигне някой паяк?

Никанор, на теб кога ти е операцията, моята е на 1ви септ. Много ще се радвам да се засека с някой и да си правим компания.
Здрасти , отговарям ти като човек минал наскоро . Някой неща са променени и за въпроси относно операцията, по-точни ще са отговорите на по-скоро оперираните.

1.Място за паркиране има предостатъчно зад Каспела където са жилищтните сгради, не е нужно да плащаш за паркинкг даже. Аз лично така направих - няма никакви проблеми.
2.Няма значение вече дали си през ЗК или не чакането е едно и също. Още повече когато Джамбазов ти назначава операцията (в момента на консултацията) не е ясно дали ще минеш през ЗК - правилото е ако можеш да си намериш направление ОК . Винаги може да се каже , че имаш изкривена носна преграда. Самия Джамбо също не ти дава опция за по -скорошна дата ако не си през ЗК.
3.В болницата ако си през ЗК се стой 3 нощи , което е достатъчно време след това да шофираш. Лично аз ти препоръчвам някой да ти бъде шофьор и да не се напрягаш. Мисля си също ако не те притеснява с влак да се прибереш или автобус ще е по-добре от гледна точка на това , че по-малко се усещат друсанията. Но това е за по-смели
4.Искай си епикризата от Димитров при изписването или най-късно на 2 седмица при махане на лонгетата. Добре е да имаш този документ .....


Ако имате още питания не се колебаите да питате. И моля помагаите си едни на други, а не се нервете излишно. Тук сме за да си помагаме, а не да се правим на по-умни или по-знаещи.
Отговори с цитат
  #2298  
Стар 8th August 2011, 16:52
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cherita Виж мнението
Благодаря ти много за отговорите!!! Аз реших да ходя с автобуса, тъй като няма да съм по ЗК доцента ми каза, че ще седя само 1 нощ и сигурно няма да мога да си сложа лещите, така, че не ми се рискува да шофирам сама.

Момичета, няма значение дали сте по ЗК или не, чакането е едно и също. Аз не съм по ЗК и пак си чаках 5 месеца заради лятната ваканция и отсъствието на доцента юни месец. А на мен той изрично ми каза, че няма да съм по ЗК, защото нямам никакви проблеми с преградата и други проблеми с носа, а е само естетическа операцията. Дали пък да не си взема едно направление за всеки случай.

Никанор, моята операция на 1-ви септ, твоята кога е?

И сега се оказа, че трябва да съм на 12-13 септ. в Италия според вас ще мога ли да пътувам, става въпрос за 2-3 дни, но ми е задължително да бъда там. Кога бяха прегледите след операцията, знам, че има една седмица след това за махане на лонгетата, после кога е другия преглед? И според вас 10тина дни след операцията ще имам ли още синини?
По ЗК 3 дни в болницата.На 2-ри ден се махат тампоните,на 3-ти go home.След една седмица-преглед,на 14-ти ден-махане на всичко.Така ми каза Джамбазов на консултацията и аз това записах!Ами вземи си направление,опитай!Нищо не губиш,но го вземи една седмица преди операцията)
Отговори с цитат
  #2299  
Стар 8th August 2011, 17:01
silvylove silvylove не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 32
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от keery Виж мнението
Здрасти , отговарям ти като човек минал наскоро . Някой неща са променени и за въпроси относно операцията, по-точни ще са отговорите на по-скоро оперираните.

1.Място за паркиране има предостатъчно зад Каспела където са жилищтните сгради, не е нужно да плащаш за паркинкг даже. Аз лично така направих - няма никакви проблеми.
2.Няма значение вече дали си през ЗК или не чакането е едно и също. Още повече когато Джамбазов ти назначава операцията (в момента на консултацията) не е ясно дали ще минеш през ЗК - правилото е ако можеш да си намериш направление ОК . Винаги може да се каже , че имаш изкривена носна преграда. Самия Джамбо също не ти дава опция за по -скорошна дата ако не си през ЗК.
3.В болницата ако си през ЗК се стой 3 нощи , което е достатъчно време след това да шофираш. Лично аз ти препоръчвам някой да ти бъде шофьор и да не се напрягаш. Мисля си също ако не те притеснява с влак да се прибереш или автобус ще е по-добре от гледна точка на това , че по-малко се усещат друсанията. Но това е за по-смели
4.Искай си епикризата от Димитров при изписването или най-късно на 2 седмица при махане на лонгетата. Добре е да имаш този документ .....


Ако имате още питания не се колебаите да питате. И моля помагаите си едни на други, а не се нервете излишно. Тук сме за да си помагаме, а не да се правим на по-умни или по-знаещи.

Единственото, което мога да кажа за последния коментар е: ЕВАЛА!!!! това се казва нормален и сърдечен коментар. Нека си помагаме,а не да се коментира кой въпрос е по-умен или по-важен и кой по-неправилен и ''тъп''

Последно редактирано от silvylove : 8th August 2011 на 17:02 Причина: грешка
Отговори с цитат
  #2300  
Стар 8th August 2011, 17:18
silvylove silvylove не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 32
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silvylove Виж мнението
Единственото, което мога да кажа за последния коментар е: ЕВАЛА!!!! това се казва нормален и сърдечен коментар. Нека си помагаме,а не да се коментира кой въпрос е по-умен или по-важен и кой по-неправилен и ''тъп''
(ехеее, то много коментари станаха, имах предвид коментара на keery, за него е моят коментар )
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
img


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикапридоцДжамбазовІІчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:19.