IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 17th June 2009, 10:23
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Благодаря ви за отговорите ! Иванин, сега пак ще прочета съветите, които си ми дал с другия ник, за да ги запомня по-добре . Все пак на теб имам повече доверие, отколкот на някакъв новобранец . Още повече, че с онзи другия ник беше писал някъде, че мазнини започват да се горят след 20-та минута, а от истинското теб знаем, че е след 14-15-тата , та не му се доверявах особено на новото ти "ти" . Стана ли ясно !
Та новото ти "ти" беше писало за ел-карнитина - само преди тренировка и толкоз и 250 мг. за моите кг. , ако не се лъжа... Аз по 1 г. преди тренировка пиех... - намалих на 500мг. (1 хапче) за няколко дена и по-слаба се чувствах... Дали е вярно или си внушавам? Сега от няколко дена пак пия по 1 г., но май още се озорвам в повече... Може и да не е било от по-малкото ел-карнитин.... Много сложно... Четох за какви ли не схеми и количества. Бях решила, че по 2 г. макс. на ден е о.к., но не съобразих теглото.. Ще разясниш ли пак за ел-карнитина, плс? Последно да взимам по 1 хапче (500 мг. е, ама не мога да го деля) преди тренировка и толкоз - няма вечер, няма сутрин, няма по обед? Въртя сутрин на гладно, а около 30-40 мин. след това пиввам една доза суроватъчен протеин. ОК?
За височината на седалката знам стандартното - кракът трябва да е напълно изпънат, когато педалът е в най-ниска позиция. АниК, май бяхме с един и същи проблем - височината ни е точно м/у 2 степени на седалката. На мен ми е по-лесно да въртя на по-ниската. Иначе много се протягам и се уморявам лесно.
Инфото за събраните колена също беше полезно. Чудех се има ли значение, е, явно има. Радвам се, че правилният начин ми е по-удобен. И аз съм чела, че е опасно да не се травмират коленете. Ще трябва да загрявам преди велото, че хич не го правя...Просто първите няколко минути въртя по-бавно... (нямам време, трябва и да спи все пак ).
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #42  
Стар 17th June 2009, 10:29
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Щом експерт като Ivanin се присъедини към темичката, просто няма как да не го попитам.
Аз имам вроден сърдечен порок. Мисля не е толкова тежко, въпреки че в училище ме освобождаваха от физическо. На прегледа тази година лекарката ми каза, че като спорт за мен са подходящи бавни разходки. На мен обаче това ми се вижда прекалено. В смисъл не съм баба с три байпаса. Свалих си каланетика, но като че ли не се спрвавям с упражненията сама, а са и адски скучини. Сега сутрин правя гинмастика0 минути вкъщи и после бягам да кажем 15-20 минути в парка. Всъщност може би половината време бягам, а другото ходя. Та, след тази подробна анамнеза въпросът ми е според теб дали това е прекалено натоварващо и с какво евентуално мога да го заменя? Пия Л-карнитин с умисъл да не ме изморява толкова сутрешната тренировка. Наясно съм, че на повечето от вас сигурно им се струва, че моето нищо не е, но за мен си е направо постижение.
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #43  
Стар 17th June 2009, 11:00
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

goldish, Ще намериш "товя" спорт, но най-важно е да се пазиш!!!
Izabo, за седалката и аз така знам
bubu_123, когато ти е лошо, не е добра идея да се тренира - това трябва да носи удоволствие! Когато тренирам с главоболие, накрая на тренировката ми иде да си отрежа главата
Отговори с цитат
  #44  
Стар 17th June 2009, 11:01
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Миличка goldish, похвално е, че полагаш толкова усилия даже ! Повечето щяха да се оправдаят с проблема и да се подпират от кълка на кълка, но ти не правиш така!
Иванин е нашият експерт тук, но предполагам, че и той ще ти каже, че не е лекар и не може да ти даде пълноценен съвет. По-добре се консултирай с няколко лекаря и се съобрази с казаното от тях. Може някой излишно да те съветва да не спортуваш по-активно, но пък може и това да е разумното в случая. Важното е, че имаш желание за движение и ще влезеш във форма.., по един или друг начин !
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #45  
Стар 17th June 2009, 11:41
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Izabo, аз затова побързах да уточня, усетих недоверието в очите ти

Мисля, че бъркаш тотално - не съм писал, че мазнини се горят след 20 минути, нито пък за 250 мг карнитин, поне не помня и няма логика да съм го правил, може би е бил човек със сходен никнейм. Аз там имам само 7 мнения, сега ги проверих и няма такова нещо Така че бъркаш никовете.

Имам работа сега и ще ти отговоря по-късно, както и на goldish, въпреки че нея и сега мога да и кажа - спазвай съветите от лекарката, с друго не мога да ти помогна И аз имам познати с такива проблеми, които пушат и тренират, пият суплементи и за момента са ОК, но всичко е на ваша отговорност, никой не може да гарантира здравето в такива ситуации, аз не знам дали бих прекрачил съветите на лекаря, щом става дума за сърце
Отговори с цитат
  #46  
Стар 17th June 2009, 11:45
Аватара на Disaster
Disaster Disaster не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 186
По подразбиране

И аз да се присъединя За днес:45 мин. бягане(средно темпо),пътеката ми изкара,че съм бягала 5 км,коремни преси(около 15 мин) и малко упражнения за крака.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 17th June 2009, 12:14
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Пфф, Иванин, сори ! Никовете нямат нищо общо, само потербителите са с малко мнения и раздават компетентни съвети ! Сериозно съм се заблудила, извинявай !
Чакам да се освободиш (седнала на стола с опънати напред крака, да не натоварвам коленете излишно )!
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #48  
Стар 17th June 2009, 16:30
Аватара на monita_g
monita_g monita_g не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 456
По подразбиране

Днес също имаше тренировка - този път 10 обиколки и около час вървене пеш Отново се чувствах заредена
__________________
be yourself ... inspire others
Отговори с цитат
  #49  
Стар 17th June 2009, 17:03
alma alma не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 56
По подразбиране

Аз днес пак съм на танци... И вече посвикнах на ежедневното натоварване и съм ок. Но все пак незнам дали да рискувам с едно тичане утре сутрин...
Отговори с цитат
  #50  
Стар 17th June 2009, 17:18
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Izabo, пий го 500 мг преди тренировка, но да има поне 30-40 минути между приема и тренировката по възможност. Всеки ден ли тренираш? Лично според мен няма смисъл да се пие вечер, но за засилване на ефекта това се препоръчва, ако искаш опитай и 1 таблетка вечер преди лягане. И имай предвид, че организмът привиква, така че направи някаква почивка след едномесечен прием, иначе ефектът ще намалява с времето, независимо от приема ти. 2 грама е нормален прием за трениращ мъж, но все пак ти тренираш доста по-слабо, а и си жена, така че си поддържай 1 грам. По обяд не се пие, освен при тренировка, иначе няма смисъл
И няма нищо за грешката, прощавам ти

На goldish вече писах - не се претоварвай, щом така е казано от лекар, ако тичаш - нека бъде най-лекият възможен джогинг, просто ходене с подскачане, така да го наречем И го прави за време, но ако пулсът ти се ускорява много, спирай. На 1-во място е здравето, после тялото, на 3-то са парите, на 4-то .. се унесох ; ) Това е, успех от мен.

Р.Р.
Izabo, протеинът е ОК.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хайдедаспортувамезаедно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:05.