IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #251  
Стар 3rd April 2013, 21:13
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Valenta, Тепавичарова, която е все пак светило в бг пластичната хирургия, дори препоръчва упражнения за гърди. А това, което препоръчва като безусловен лек срещу капсулна контрактура е всеки ден по 30 мин притискане на дланите, като лактите са встрани - пред гърдите. При това упражнение се упражнява точно натиск върху гръдния мускул, което може би е целта и илача срещу капсулна контрактура.
Не съм много съгласна и за мазнините при храненето, за което беше писала. Но това е друга тема
__________________
Ordnung muss sein!

Последно редактирано от ЛИСКУ : 3rd April 2013 на 21:52
Отговори с цитат
  #252  
Стар 4th April 2013, 07:37
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Лъки, тези упражнения дето ти ги препоръчва светилото нямат нищо общо с лицевите опори. А тъй като Валента е фитнес инструктор и като гледам снимката й, определено си разбира от работата, така че няма защо да оспорваме мненията й. На мен, а и не само, ми е много полезна с нейните съвети. И, ако тя позволи , ще се допитвам от вреве на време до нея за някои нещица.
Отговори с цитат
  #253  
Стар 4th April 2013, 09:57
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Откъде си сигурна, че нямат нищо общо упражненията??
Ти си я слушай Валента, но не сме длъжни всички, нали? И аз имам право да кажа какво знам по въпроса.
А от различни културисти и културистични мнения има разлики от небето до земята понякога. Така че по-добре си слушайте докторите. Ако Стоянов ти казва, че няма никакъв проблем да тренираш леко гръдните мускули или да правиш някоя друга лицева опора, значи - няма проблем.
__________________
Ordnung muss sein!

Последно редактирано от ЛИСКУ : 4th April 2013 на 15:16
Отговори с цитат
  #254  
Стар 4th April 2013, 11:12
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЛИСКУ Виж мнението
Откъде си сигурна, че нямат нищо упражненията??
Ти си я слушай Валента, но не сме длъжни всички, нали? И аз имам право да кажа какво знам по въпроса.
А от различни културисти и културистични мнения има разлики от небето до земята понякога. Така че по-добре си слушайте докторите. Ако Стоянов ти казва, че няма никакъв проблем да тренираш леко гръдните мускули или да правиш някоя друга лицева опора, значи - няма проблем.
Момичета, хайде не се впрягайте! Всички сме на една страна тук!

Разликата м/у лицевата опора и упражненията на Тепавичарова не е в мускулите, които се натоварват, а в силата на натиска, който им се упражнява. Нали се сещате , че чистата лицева опора се прави със собсвено тегло? Ние с Шоки не ги изпълняваме чисти, но все пак си е голямо натоварване. На мен ИС ми е казвал, че имплант не се пука лесно, но мен друго ме притеснява - при едни развити пекторали, импланта би стоял по доста по-различен начин. Няма да е толкова отпуснат и натурален.

Лъке, това на Тепавичарова не е за развиване на мускул, да не говорим за трупане на мускулана маса, каквито са моите цели в залата. То е по-скоро за масаж...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #255  
Стар 4th April 2013, 11:24
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Да, може би е за масаж, но като го правиш 30 мин усещаш едно солидно натоварване... А като я питах преди време доцентката дали може да се правят упражнения за гърди, тя каза, че дори е желателно. Разбира се, в това твърдение едва ли се предполагат нечовешки състезателни тежести. Говорим за едно умерено натоварване, за да не залинява мускула, а също и вид масаж на самата капсула, което е необходимо, за да не се свива и да предизвика лошата прогноза Капсулна контрактура.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #256  
Стар 4th April 2013, 11:27
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Луки, ти още ли го правиш по 30 минути всеки ден? (емот невЕрващ)
Отговори с цитат
  #257  
Стар 4th April 2013, 11:40
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

От една година се измързеливих и го правя по 30 пъти сутрин и 30 пъти вечер Драстично намаление на времето! Но сякаш защото се успокоих от опасността КК. Но тя винаги може да се появи, независимо колко години си с импланти, така че винаги едно на ум.
Тепавичарова го препоръчва това като най-сигурната превантивна мярка.
Разбира се, ако и преди това са взети всички други мерки, като дренажи и тем подобни Иначе всякакви лимфоми и други усложнения от недренираната кръв крият по-нататъшни рискове не само за това, ами и от други инфекции по съседни органи.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #258  
Стар 4th April 2013, 11:47
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Аха! ФанаФ те!!!

Начи... забравяш да уточниш, че тези упражнения са за анатомични импланти

Аз отдавна спрях с масажите (ама след като питах док)
Отговори с цитат
  #259  
Стар 4th April 2013, 11:51
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Не ве! Тя ги препоръчва и за кръглите, но на тези с кръгли им казва и още един масаж, който да правят, но за нас с анатомичните бил опасен
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #260  
Стар 4th April 2013, 11:53
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Опасен заради завъртане. Аз съм го пробвала твоето упражнение и кфа грозна картинка е ако се гледаш в огледалото... мани
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ималимомичета450сс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:14.